HDP’li Mehmet Nuri Güneş’ten Mesaj Var… Aday adaylık süreci ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan HDP’li Mehmet Nu...           • HDP’nin Belediye Başkan Adayları Belli Oldu Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada Iğdır Belediye Baş...           • Çocuklarınızı Kış Hastalıklarından Tavuk Suyu İle Koruyun! Kış mevsimi dendi mi akla soğuk algınlığı ve grip geliyor. Uzmanlar, aralık ve ocak aylarının grib...           • Ak Parti İlçe Ve Belde Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı Ak Parti’nin Iğdır’daki ilçe ve belde belediye başkan adayları dün faceboo...           • Iğdır’da “Yem Bitkilerini Destekleme Ödemesi” Belli Oldu Iğdır İl Tarım Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdü...           • Kızlarda Ve Erkeklerde Okullar Arası Futbol Müsabakaları Sona Erdi Iğdır 2018-2019 Okul Sporları Futbol Yıldız Kız Erkek İl Birinciliği Müsabakalar sona erdi Y...           • Bir Bürokratımızı Kaybettik: Fahrettin Karadeniz Toprağa Verildi Bu kış bizden çok şey götürdü. İlimiz Alikamerli Mahallesi eşrafından emekli...           • AFAD İl Müdürlüğünden “Birey Ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi” Iğdır Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağcılı...           • Feyzioğlu:İş Sağlığı-Güvenliği Mevzuatı Toparlanmalı,İyileştirilmeli TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, iş kazalarında iş sağlığı güvenliği uzmanlarının &...           • Tembel Olan Çocuğunuz Değil, Gözleri Olabilir Sömestre tatiline girildi, öğrenciler ilk karnelerini aldı. Öğrenciler bir yandan t...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1049979
Aktif: 183
Bugün: 1989
Dün: 2053
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1576 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2642 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2083 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2758 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2000 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3075 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1136 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
1997 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
868 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1420 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1131 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
931 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2914 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2336 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1713 İzlenme, 0 Yorum

ITSO Başkan Adayı Ali Rıza Arslantürk “Değişim Olmadan, Gelişim Olmaz…”

7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan Iğdır Ticaret Odası Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Seçimi için aday olan Ali Rıza Arslantürk Iğdır’ın gelişmesi ve değişmesi için 16 yıldır ilgisiz ve pasif davranan Iğdır Ticaret Odası Yönetiminin değişmesi gerektiğine dikkat çekerek, Oda seçiminde oy kullanacak olan üyelere seslenerek, Iğdır ticaretinin gelişmesinin Iğdır Ticaret Odası Yönetiminin değişimi ile mümkün olacağını belirtti.

                Gazetemizi ziyaret eden ITSO Başkan adayı Ali Rıza Arslantürk genel yayın yönetmenimiz Murat Akkuş ile yaptığı sohbette projeleri hakkında bilgiler verdi. İş hayatındaki başarılarıyla kendisini ıspatlamış olan Arslantürk, Ülke ve dünya gündemi ile ekonomik ve ticari hareketliliği yakından takip eden ufku geniş bir Iğdırlı olarak öne çıkıyor.  

Ziyarette yaptığı açıklamada 16 yıldır Iğdır Ticaret Odasının mevcut yönetimle yönetildiğine değinen Ali Rıza Aslantürk, Ticaret Odası bir ilin ekonomisinin enerji merkezidir. Bu merkez temsiliyette etkin bilgi birikim, donanım ve ilgi ister.  Ticaret Odalarının amacı plan-proje üreterek ilinin ekonomisini canlandıracak ve katkı sağlayacak çalışmalar ve toplantılar yapmak üyelerini bilgilendirmektir. Bu gün bu yazmış olduklarımızı 16 yıldır Iğdır ticaret odasını yönetenler yapamamışlardır.  Sebebi ise, yılların verdiği bir heyecanı kaybolmuş metal bir yorgunluktur. Devlet destekleri ile bölgesel ekonomik kalkınma programlarında ilimiz ve ilimiz iş adamlarını ilgisizlikten bilgilendirilmemeleri nedeniyle iş adamlarımız Devletimizin bölge ekonomisinin kalkınmasına sağladığı bu fırsatları kaçırmışlardır. Mevcut yönetim ve başkanın tek ilgilendikleri 4 senede bir yapılan Oda seçiminde üyelerini hatırlamaktır. Üyeleri ile irtibatlarını mesaj yoluyla ya ölenleri bildirme yada üyelerin borçlarının olduğunu bildiren uyarı amaçlı SMS iletişimlerini kurmuşlardır. Bu ilgi seçimin ertesi günü bitmiş sonrasında üyeler kendi ekonomik kaderini yaşarken, yönetim sadece kendini temsil ederek hayatını yaşayan bir anlayışla,  yönetimlerine devam etmişlerdir. Üyelerine karşı ilgisiz ve umursamaz davranmaklarının sebebi emeklerini ve zamanlarını bu işlere harcamamak düşüncesidir.  Bu Odanın asıl sahiplerinin Oda üyelerinin olduğunu unutmuşlardır. Ama unutmamak lazımdır ki, Ticaret Odasının gerçek sahipleri Odanın tüm üyeleridir. Ayrıca, ticaretin dili, dini, ırkı ve sınırı olmaz. Ticaretin menfaati olur. Bu seçimde etnik, siyasi ve ideolojik amaçlı oy isteyenlere itibar etmeyin.  Amaçlı gelmek isteyenler amaca hizmet eder, genele hizmet etmezler. Oylarınız gücünüzdür. Bu gücünüz birilerini değil sizi temsil etsin, size hizmet etsin. Biz size hizmet etmek için aday olduk. Ne arkamızda siyaset var, nede makam, mühür var. Sadece arkamızda siz değerli seçmenlerimiz var.

Iğdır’ımızın Sınır Ticaretini Geliştireceğiz…

                Iğdır Ticaret Odası Başkan Adayı Ali Rıza Arslantürk, seçildikleri takdirde projeleri arasında ilk sırada yer alacak olan Ticari bakımdan pasif durumda kalan Iğdır Dil Ucu Sınır Kapısının gerçek anlamda aktif halde çalışması için Bakanlıklar düzeyinde girişimlerde bulunarak eski işlevliğine kavuşturulması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Arslantürk, “İlimizin avantajı olan sınır ticaretini geliştirip Iğdır’ın tüm faktörlerini sınır ticareti ve yolcu beraberi ticaretine yönlendirip hızlandıracağız. Sınır Ticareti yıllardan beri Iğdırlı iş adamlarımızın menfaatine hizmet edememiştir.  İlimiz bu güne kadar sahipsizlikten ve 16 yıllık

Ticaret Odası yönetiminin ilgisizliğinden bu avantajını kullanamamıştır. Nahcıvanla aramızda bulunan Dil Ucu Sınır Kapımız ticaretten yoksun zayıf bir halde devam etmektedir. Ticaret Bakanımızın, Ekonomi Bakanımızın kapısını heyetler halinde çalıp, Nahcıvanla olan sınır ticaretimizi güçlendireceğiz. Sınır ticareti ithalat ve ihracat kalemindeki sınırlandırmayı kaldırılması için girişimlerde bulunup ithalat ve ihracat kalemi sayısını arttıracağız.

Ticaret Odası Başkanı ve Meclis Üyeleri olarak esnafımızdan almış olduğumuz destekle bütün problemleri çözerek Iğdır’ımızın ticari hareketliliğini arttıracağız. Iğdır’ımızın en önemli lokomotif sektörü olan tır taşımacılığının gümrüklerde yaşadıkları sorunları en kısa zamanda çözüp, sektörü rahatlatacak çalışmalar yapacağız.” dedi.

Iğdır Turizm Şehri Olacak

Iğdır Ticaret Odası Başkan Adayı Ali Rıza Arslantürk, Iğdır’ın üç ülkeye sınır olduğunu belirterek, Iğdır Ticaret Odası yönetiminin esnafın yüzünü güldürecek, Azerbaycanlı ve İranlı Turistlerin Iğdır’a gelmeleri, buradaki esnaftan alıveriş yapmaları konusunda hiçbir çaba ve gayretlerinin olmadığını belirtti. Arslantürk, “İran’a komşu sınır illeri olan iller arası rekabette Ağrı Van’la yarışırken biz sadece seyirci olup uzaktan seyretmekteyiz. Bu değişimle Iğdır hakkına düşeni mutlaka alacaktır” dedi.

Başkan adayı Ali Rıza Arslantürk, “Turizm için şuan devletin desteği varken Iğdır’da hiçbir hareket yok. Ağrı ve Van illeri turizm için uluslararası yolcu taşımak için atak yaparken, Iğdır maalesef ilgisizlikten geri kalmış durumda. Ticaret Odası esnafı benim ve ekibimin seçilip yönetime gelmeme imkân sağlarlarsa Iğdır şehir esnafının yüzünü güldürecek sınır komşularımız olan Azerbaycan ve İranlı turistlerin yönünü Iğdır’a çevirecekleri projeleri hayata geçireceğim. Şehir merkezindeki lokantacısı, otelcisi, konfeksiyoncusu, ayakkabıcısı, kafeteryacısı, kahvecisi, taksicisi gibi birçok esnafımızın yüzü gülecek. Turistlerin Iğdır’a gelmesi Iğdır şehir esnafının kalkınması demektir. Iğdır’ı bir turizm şehri yapacak projeleri hayata geçirecek olan Iğdır Ticaret odasıdır. Maalesef bugünkü yönetim 16 yıldır koltuğu işgal etmiş, esnafın kalkınmasına, sorunlarının çözümü noktasında hiçbir şey yapmamıştır” dedi.

                Arslantürk İran’dan gelip Antalya’ya giden turistlerin Iğdır’da konaklaması için Iğdır Antalya uçak seferlerini başlatmak için Ulaştırma Bakanlığı ile yoğun bir çalışma yapacağız. Aynı şekilde Bakü’den Iğdır’a uçak seferleri düzenlenmesi için gerekli girişimleri başlatacağız” dedi.

Projelerle Geliyoruz

*Iğdır’ı turizm şehri yapacağız.

*Sınır Ticaretini aktif hale getireceğiz.

*Organize Sanayi Bölgemizi güçlendireceğiz.

*Nakliye sektörümüze içten ve dıştan gelen rekabetlere engel olup, tüm sorunlarını çözeceğiz.

*Lojistik Üst Merkezinin Iğdır’a kurulması için  çok yoğun mesailerle ilgili Bakanlıklarda  girişimlerde bulunacağız.

*Ticaret Odası Yönetiminin beceriksizliğinden dolayı elimizden alınan SERBEST BÖLGE’NİN Iğdır’da yeniden kurulması için çalışma başlatacağız.

*Kars-Iğdır-Nahcıvan tren hattının bitmesi uzun zaman alacağı için, Iğdır-Nahcıvan oradan da Asya ülkelerine bağlanacağımız tren hattının bir an önce yapılması için çalışacağız. Bu proje gerçekleştiğinde Iğdır’ımız ithalatçı ve ihracatçıların bir üstü haline gelmesine sebep olacaktır.

*Kırsal Kalkınma - DAP - SERKA - KOSGEB gibi ajanslar aracılığı ile İlimizin faydalanması için verilen teşviklerden Esnafımızın, tacirimizin, sanayicimizin, iş adamlarımızın tüm teşviklerden yararlanması için sağlıklı bilgi akışı ve ciddi bir çalışma başlatacağız.

Haber tarihi: 20 / 03 / 2018
Haber Okunma: 1103
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman’ın Newroz Bayramı Mesajı
Sonraki: YAŞLILAR HAFTASINDA ANLAMLI ZİYARET
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi