Örnek Sosyal Sorumluluk Projesinden Bot Dağıtımı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, sosyal sorumluk projelerine...           • Iğdır’da İthalat Ve İhracat Devam Ediyor Bitki, bitkisel ürün ve zararlı organizma taşıması ihtimali bulunan diğer maddelerin ith...           • Çocuk İşçiliği İle Mücadele Konusunda Toplantı Yapıldı Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi’nin Himayelerin...           • Silahlı Gaspçılar Yakalandı 04.12.2018 günü saat:20.05 sıralarında Söğütlü Mahallesi 508 Sokak ü...           • Rektör Alma, Tuzluca'nın Köy ve Mahalle Muhtarlarını Ağırladı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Tuzluca maha...           • Iğdır Üniversitesi Öğrencileri ““Xı. Öğrenci Kurultayına” Katıldı Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliğine Bağlı (Tmmob) Ziraat Mühendisleri Odası Ta...           • Erdoğan, Ak Parti’nin Iğdır Belediye Başkan Adayını Açıkladı Adalet ve Kalkınma Partisinin Iğdır belediye başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2019 Mahalli se&cced...           • HDP’de Aday Adaylık Başvuru Süresi Uzatıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP) 5 Aralık olarak belirlenen son başvuru tarihini yoğun ilgi nede...           • Sağlık Çalışanlarının Döner Sermayesi Dönmüyor! Personelin katkıları ile elde edilen döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, oranlarının ...           • Iğdır Milletvekili Dr.Eksik, Iğdır'a Kanser Araştırma Merkezi İstedi Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Habip Eksik, Iğdır'da son yıllarda artış yaş...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1012652
Aktif: 19
Bugün: 1208
Dün: 1277
REKLAMLAR

 

 

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1451 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2478 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1964 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2610 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1914 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
2905 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1022 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
1782 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
768 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1317 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1007 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
835 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2801 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2198 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1617 İzlenme, 0 Yorum

Aralık İlçesinde On Köye “Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi”

Iğdır’ın Aralık ilçesinde rüzgâr erozyonunu önlemeye yönelik “Aralık Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Çem (Çölleşme Ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Daire Başkanı Kürşat Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Bayraktaroğlu, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarım Hizmetleri Müdürü Orhan Şaban, Dsi Bölge Müdür Yardımcısı Ve Şube Müdürü, Karayolları Bölge Müdürlüğünden Baş Mühendis Ve Şube Şefi, Aralık Jandarma Komutanı, Tarım Ve Orman Şube Müdürü Ve Mühendisi, İlçe Kaymakamlık Müdürlükleri, Köy Muhtarları İle Stk Temsilcileri İle İlçe Halkı İştirak Etti.

 Toplantının açılış konuşmasını ÇEM Genel Müdür Yardımcısı Cafer ORHAN yaptı. Daha sonra Orman Bölge Müdürü Şaban BIYIKLI ve Belediye Başkanı Bayram TEKSAY söz aldılar. Proje sahasının genel tanıtımı ve yapılan çalışmalar ile ilgili Orman İşletme Müdürü Taner TAZEGÜN bir sunum yaptı. Son sözü alan ÇEM Şube Müdürü Selim ŞAHİN projenin nasıl yapılacağı, yöreye ne gibi katkı sağlayacağı ve projenin önemi hakkında bilgiler verdi ve toplantı soru cevap şeklinde sürdürdü.

Bilindiği üzere; orman, mera, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması, çeşitli gelir getirici ve refah düzeyini artırıcı faaliyetler ile doğal kaynaklar üzerindeki baskının hafifletilmesi amacı ile ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından “Entegre Havza Rehabilitasyon Projeleri” hazırlanmaktadır. Söz konusu projeler OGM (Orman Genel Müdürlüğü) ve ÇEM (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdürlüğü işbirliği ve ilgili diğer kurumlar ve yerel halkın katkıları ile katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda 2018 yılı programında yer alan Entegre Mikro havza Rehabilitasyon Projeleri hazırlık süreci sürdürülmektedir. OGM ve ÇEM Genel Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılında Iğdır İli Aralık İlçesinde Yenidoğan, Adetli, Kolikent, Ortaköy, Karahacılı, Yukarıtopraklı, Yukarıaratan, Aşağıaratan, Emince, Gödekli köylerinin içinde yer aldığı “Iğdır İli-Aralık İlçesi Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” hazırlanacak.

Bu projedeki asıl amaç yöreyi olumsuz etkileyen Erozyonu ve Ağrı Dağından gelen seli önlemek ve yöre halkının sorunlarını çözmeye yönelik bilgi alma ve yöreye katkı sunma; ayrıca yöre halkını proje başarısı için projeye dâhil etmesi planlanıyor.

 

 

Haber tarihi: 02 / 08 / 2018
Haber Okunma: 396
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR, HACI ADAYLARINI UĞURLADI…
Sonraki: Milli Eğitim Müdürü Yeni Açılacak Okullarda İncelemelerde Bulundu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi