"Muhtarlar Gününde" Muhtarları Unutmayan Biri Vardı Iğdır Valisi Enver Ünlü, bugün (19 Ekim 2018 Cuma) Muhtarlar Günü mü...           • Rektör Alma Iğdırlı Çiftçileri Kırmadı: Çiftçi Eğitim Merkezi Kuruldu Her zaman çiftçinin yanında olduğunu gösteren Iğdır üniversitesi ‘&C...           • Çocuğunuzu Göz Muayenesine Götürüyor Musunuz? Sağlıklı bir birey olarak yetişmek her çocuğun hakkıdır. Çocuğunun göz sağlığın...           • Sağlık Meslek Yüksek Okulunda Ortopedik Protez-Ortez Programı Açıldı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Ortopedik Protez Ve Ortez Programı A&cce...           • Karakoyunlu'da Kurumlararası Futbol Heyecanı Devam ediyor Iğdır'a bağlı Karakoyunlu İlçe Kaymakamı Kamil Güzel'in girişimleriyle Gençlik ...           • IĞDIR’DA İLK SOYA HASADI BAŞLADI Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün girişimleri ve Teknik desteği ile İl...           • İl Sağlık Müdürlüğünden “Dünya Meme Sağlığı Günü” Standı “Dünya Meme Sağlığı Günü” dolayısıyla İl Sağlık Müdürü D...           • Tuzluca’da El Ürünlerini Değerlendirme Merkezini Kur'an Kursu Yaptılar Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesinde kayyum, Kadın Dayanışma Ve El Ürünlerini De...           • Turuncu Besinler Kemikleri Güçlendiriyor Yeşiller Gelişimi Hızlandırır Sağlıklı kemikler için kalsiyum gerekli; ancak tek başına yeterli değildir. Sağlıklı bir ke...           • Iğdır Üniversitesi Aşçılık Eğitimi İle Fark Yaratacak 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Aşçılık Programı öğrencilerine kapılarını...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 983663
Aktif: 20
Bugün: 570
Dün: 1196
REKLAMLAR

 

 

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1309 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2310 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1840 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2460 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1832 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
2754 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
895 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
1596 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
657 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1208 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
870 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
729 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2689 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2048 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1499 İzlenme, 0 Yorum

Aralık İlçesinde On Köye “Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi”

Iğdır’ın Aralık ilçesinde rüzgâr erozyonunu önlemeye yönelik “Aralık Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Çem (Çölleşme Ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Daire Başkanı Kürşat Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Bayraktaroğlu, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarım Hizmetleri Müdürü Orhan Şaban, Dsi Bölge Müdür Yardımcısı Ve Şube Müdürü, Karayolları Bölge Müdürlüğünden Baş Mühendis Ve Şube Şefi, Aralık Jandarma Komutanı, Tarım Ve Orman Şube Müdürü Ve Mühendisi, İlçe Kaymakamlık Müdürlükleri, Köy Muhtarları İle Stk Temsilcileri İle İlçe Halkı İştirak Etti.

 Toplantının açılış konuşmasını ÇEM Genel Müdür Yardımcısı Cafer ORHAN yaptı. Daha sonra Orman Bölge Müdürü Şaban BIYIKLI ve Belediye Başkanı Bayram TEKSAY söz aldılar. Proje sahasının genel tanıtımı ve yapılan çalışmalar ile ilgili Orman İşletme Müdürü Taner TAZEGÜN bir sunum yaptı. Son sözü alan ÇEM Şube Müdürü Selim ŞAHİN projenin nasıl yapılacağı, yöreye ne gibi katkı sağlayacağı ve projenin önemi hakkında bilgiler verdi ve toplantı soru cevap şeklinde sürdürdü.

Bilindiği üzere; orman, mera, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması, çeşitli gelir getirici ve refah düzeyini artırıcı faaliyetler ile doğal kaynaklar üzerindeki baskının hafifletilmesi amacı ile ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından “Entegre Havza Rehabilitasyon Projeleri” hazırlanmaktadır. Söz konusu projeler OGM (Orman Genel Müdürlüğü) ve ÇEM (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdürlüğü işbirliği ve ilgili diğer kurumlar ve yerel halkın katkıları ile katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda 2018 yılı programında yer alan Entegre Mikro havza Rehabilitasyon Projeleri hazırlık süreci sürdürülmektedir. OGM ve ÇEM Genel Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılında Iğdır İli Aralık İlçesinde Yenidoğan, Adetli, Kolikent, Ortaköy, Karahacılı, Yukarıtopraklı, Yukarıaratan, Aşağıaratan, Emince, Gödekli köylerinin içinde yer aldığı “Iğdır İli-Aralık İlçesi Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” hazırlanacak.

Bu projedeki asıl amaç yöreyi olumsuz etkileyen Erozyonu ve Ağrı Dağından gelen seli önlemek ve yöre halkının sorunlarını çözmeye yönelik bilgi alma ve yöreye katkı sunma; ayrıca yöre halkını proje başarısı için projeye dâhil etmesi planlanıyor.

 

 

Haber tarihi: 02 / 08 / 2018
Haber Okunma: 363
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR, HACI ADAYLARINI UĞURLADI…
Sonraki: Milli Eğitim Müdürü Yeni Açılacak Okullarda İncelemelerde Bulundu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi