Saadet Partisi Iğdır’da Tüm Belediyelerde Aday Gösterdi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere hazine yardımı almaksızın ve başka pa...           • Ak Parti İl Genel Meclis Aday Listesini Açıkladı Iğdır belediye başkan seçiminde MHP’yi destekleyen Ak Parti il genel meclis aday list...           • HDP ve MHP’nin Belediye Meclis Aday Listeleri Belli Oldu Siyasi partiler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için bugün aday...           • İran’ın Kermanshah Şehrinde Ortak Arazi Çalışması Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Salih Bayraktutan, İran’ın Kermanshah Şehrinin Sarpol Kasaba...           • Tuzluca'da Kadınların Üretici Ve Yaratıcı Gücü: Teşi Yünden ip elde etmede kullanılan Mezopotamya’nın en eski geleneklerinden biri olan teşi...           • Rus Pazarı’nda Esnaf Kepenk Kapatıyor:Gözümüz Kapıda Müşteri Bekliyoruz Iğdır’da ticaretin önemli merkezlerinden biri olan Rus Pazarı’nda birçok d...           • Iğdırlı kadınlar 'Dêre Mêzer' Geleneğini Yaşatıyor Iğdır’da Kürt kadınlarının yüz yıllardan bugüne getirdiği “dêre m...           • Bahar Haşimoğlu Iğdır’daki Yaşam Ortadoğu’ya Model Olmalı Farklı kimliklerin bir arada yaşadığı Iğdır’da doğup burada yaşlanan Bahar Haşimoğlu, &ldquo...           • Cumhur İttifakının Iğdır Adayı MHP’li İsa Yaşar Tezel Oldu Cumhur ittifakının Iğdır belediye başkan adayı MHP’li İsa Yaşar Tezel olarak belirlendi. Ak ...           • Devlet Hastanesinde 2019'un İlk Yönetim Değerlendirme Toplantısı Iğdır Devlet Hastanesi'nde 2019 yılının ilk yönetim toplantısı İl Sağlık Müdürü...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1081192
Aktif: 22
Bugün: 10
Dün: 3003
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1641 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2756 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2190 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2858 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2061 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3203 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1221 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2233 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
937 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1472 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1329 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
983 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2990 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2437 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1783 İzlenme, 0 Yorum

Aralık İlçesinde On Köye “Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi”

Iğdır’ın Aralık ilçesinde rüzgâr erozyonunu önlemeye yönelik “Aralık Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Çem (Çölleşme Ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Daire Başkanı Kürşat Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Bayraktaroğlu, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarım Hizmetleri Müdürü Orhan Şaban, Dsi Bölge Müdür Yardımcısı Ve Şube Müdürü, Karayolları Bölge Müdürlüğünden Baş Mühendis Ve Şube Şefi, Aralık Jandarma Komutanı, Tarım Ve Orman Şube Müdürü Ve Mühendisi, İlçe Kaymakamlık Müdürlükleri, Köy Muhtarları İle Stk Temsilcileri İle İlçe Halkı İştirak Etti.

 Toplantının açılış konuşmasını ÇEM Genel Müdür Yardımcısı Cafer ORHAN yaptı. Daha sonra Orman Bölge Müdürü Şaban BIYIKLI ve Belediye Başkanı Bayram TEKSAY söz aldılar. Proje sahasının genel tanıtımı ve yapılan çalışmalar ile ilgili Orman İşletme Müdürü Taner TAZEGÜN bir sunum yaptı. Son sözü alan ÇEM Şube Müdürü Selim ŞAHİN projenin nasıl yapılacağı, yöreye ne gibi katkı sağlayacağı ve projenin önemi hakkında bilgiler verdi ve toplantı soru cevap şeklinde sürdürdü.

Bilindiği üzere; orman, mera, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması, çeşitli gelir getirici ve refah düzeyini artırıcı faaliyetler ile doğal kaynaklar üzerindeki baskının hafifletilmesi amacı ile ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından “Entegre Havza Rehabilitasyon Projeleri” hazırlanmaktadır. Söz konusu projeler OGM (Orman Genel Müdürlüğü) ve ÇEM (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdürlüğü işbirliği ve ilgili diğer kurumlar ve yerel halkın katkıları ile katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda 2018 yılı programında yer alan Entegre Mikro havza Rehabilitasyon Projeleri hazırlık süreci sürdürülmektedir. OGM ve ÇEM Genel Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılında Iğdır İli Aralık İlçesinde Yenidoğan, Adetli, Kolikent, Ortaköy, Karahacılı, Yukarıtopraklı, Yukarıaratan, Aşağıaratan, Emince, Gödekli köylerinin içinde yer aldığı “Iğdır İli-Aralık İlçesi Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” hazırlanacak.

Bu projedeki asıl amaç yöreyi olumsuz etkileyen Erozyonu ve Ağrı Dağından gelen seli önlemek ve yöre halkının sorunlarını çözmeye yönelik bilgi alma ve yöreye katkı sunma; ayrıca yöre halkını proje başarısı için projeye dâhil etmesi planlanıyor.

 

 

Haber tarihi: 02 / 08 / 2018
Haber Okunma: 440
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR, HACI ADAYLARINI UĞURLADI…
Sonraki: Milli Eğitim Müdürü Yeni Açılacak Okullarda İncelemelerde Bulundu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi