Kurumlar Tatilde! Evi Yanan Vatandaşın Yardımına Belediye Koştu Iğdır merkeze bağlı Alikamerli mahallesi Çimen mevkiinde bir evde dün sabah yangın &cc...           • Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit'in Kurban Bayramı Kutlama Mesajı Bayramlar, hatırlamanın, kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız, dargınlıkların so...           • İl Tarım Hayvan Pazarında, Çarşıda, Pazarda İncelemelerde İl Müdürü Özkan YOLCU Kurban Bayramı Öncesi İl Müdürlüğ&uu...           • Küçük Yazar Yaprak Türkeli’den Büyük Ziyaret… Iğdır Gençlik Merkezinin #KitapOkumaHalkaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Hürriy...           • Iğdır'da Çocuklar Büyükleri Trafikte "Kırmızı Düdük" İle Uyaracak Çocuklar ,uygulama çok güzel anne ve babamız hızlı gittiğinde kemer takmadığınd...           • Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın Kurban Bayramı Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kurban Bayramı dolayısıyla ...           • KUMDAN KALELER YAPARKEN GÖZLERE DİKKAT! Çocuklar için yazın sıcak havalarla baş edebilmenin en keyifli ve eğlenceli yolların...           • Iğdırspor Teknik Direktörü Emre Demeli Sezon Hazırlıklarını Anlattı 2018/2019 sezonuna en erken açan takımlardan birisi olarak Iğdır şehir stadında toplanarak ...           • Bakanlık, DAB Kuş Göç Araştırma Projesini Kabul Etti Iğdır Üniversitesinin Doğu Anadolu Bölgesi Kuş Göç Araştırma Çalışmas...           • IĞDIR'DAKİ BAZI STK'LARDAN ABD'YE TEPKİ Iğdır Milli İrade Platformu tarafından Iğdır Zübeyde Hanım bulvarında ABD karşı bi,r basın a&...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 939549
Aktif: 20
Bugün: 1286
Dün: 1277
REKLAMLAR

 

 

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1161 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
1965 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1700 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2306 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1747 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
2531 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
775 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
1354 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
538 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1110 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
761 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
629 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2482 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
1790 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1390 İzlenme, 0 Yorum

Aralık İlçesinde On Köye “Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi”

Iğdır’ın Aralık ilçesinde rüzgâr erozyonunu önlemeye yönelik “Aralık Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Çem (Çölleşme Ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Daire Başkanı Kürşat Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Bayraktaroğlu, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Tarım Hizmetleri Müdürü Orhan Şaban, Dsi Bölge Müdür Yardımcısı Ve Şube Müdürü, Karayolları Bölge Müdürlüğünden Baş Mühendis Ve Şube Şefi, Aralık Jandarma Komutanı, Tarım Ve Orman Şube Müdürü Ve Mühendisi, İlçe Kaymakamlık Müdürlükleri, Köy Muhtarları İle Stk Temsilcileri İle İlçe Halkı İştirak Etti.

 Toplantının açılış konuşmasını ÇEM Genel Müdür Yardımcısı Cafer ORHAN yaptı. Daha sonra Orman Bölge Müdürü Şaban BIYIKLI ve Belediye Başkanı Bayram TEKSAY söz aldılar. Proje sahasının genel tanıtımı ve yapılan çalışmalar ile ilgili Orman İşletme Müdürü Taner TAZEGÜN bir sunum yaptı. Son sözü alan ÇEM Şube Müdürü Selim ŞAHİN projenin nasıl yapılacağı, yöreye ne gibi katkı sağlayacağı ve projenin önemi hakkında bilgiler verdi ve toplantı soru cevap şeklinde sürdürdü.

Bilindiği üzere; orman, mera, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması, çeşitli gelir getirici ve refah düzeyini artırıcı faaliyetler ile doğal kaynaklar üzerindeki baskının hafifletilmesi amacı ile ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından “Entegre Havza Rehabilitasyon Projeleri” hazırlanmaktadır. Söz konusu projeler OGM (Orman Genel Müdürlüğü) ve ÇEM (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele) Genel Müdürlüğü işbirliği ve ilgili diğer kurumlar ve yerel halkın katkıları ile katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda 2018 yılı programında yer alan Entegre Mikro havza Rehabilitasyon Projeleri hazırlık süreci sürdürülmektedir. OGM ve ÇEM Genel Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılında Iğdır İli Aralık İlçesinde Yenidoğan, Adetli, Kolikent, Ortaköy, Karahacılı, Yukarıtopraklı, Yukarıaratan, Aşağıaratan, Emince, Gödekli köylerinin içinde yer aldığı “Iğdır İli-Aralık İlçesi Entegre Sel ve Erozyon Kontrol Projesi” hazırlanacak.

Bu projedeki asıl amaç yöreyi olumsuz etkileyen Erozyonu ve Ağrı Dağından gelen seli önlemek ve yöre halkının sorunlarını çözmeye yönelik bilgi alma ve yöreye katkı sunma; ayrıca yöre halkını proje başarısı için projeye dâhil etmesi planlanıyor.

 

 

Haber tarihi: 02 / 08 / 2018
Haber Okunma: 324
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR, HACI ADAYLARINI UĞURLADI…
Sonraki: Milli Eğitim Müdürü Yeni Açılacak Okullarda İncelemelerde Bulundu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi