İl Milli Eğitim Müdürü Gönen: Ücretsiz Destekleme Kursları Açacağız MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN ,”ÜCRETSİZ DESTEKLEME KURSLARI A&Cc...           • BİYOMER Faaliyetlerine Fosil Kayıtları Tutarak Başladı Iğdır Üniversitesi Biyoçeşitlilik Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİYOMER) açılm...           • İl Tarım Müdürlüğü Heyetinden Köy Ve Meralarda Üretici Ziyareti Iğdır'da hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı Tuzluca İlçesinin Göktaş, Güze...           • Seracı Hüseyin Aytekin: Emek Var, Karşılığı Yok Iğdır’da kurduğu serada 25 yıldır üretim yapan Hüseyin Aytekin, birçok zorl...           • Ak Parti İl Başkanı: Belediyeye Kayyım Atanması İle Hiçbir İlgim Yok İl Başkanı Ali Kemal Ayaz: “Iğdır Belediyesine Kayyım atanması ile ilgili hiçbir dahi...           • İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Talimatı İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler&rdquo...           • Vekil Eksik, Bakana Ağrı-Patnos L Tipi Cezaevinde Yaşananları Sordu Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik yaptığı açıklamada: &...           • Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın Projesi TÜBİTAK Desteğine Layık Görüldü Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbr...           • Tahıl Ambarı Iğdır’da Buğday Hasadına Başlandı İl genelinde yoğun bir şekilde ekimi gerçekleştirilen buğdayın hasadına başlandı. Merkeze b...           • Rektör Alma Süt Ürünleri Tesisinde İncelemede Bulundu Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1646610
Aktif: 31
Bugün: 1351
Dün: 2321
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
237 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
732 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
572 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
849 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
717 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
613 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
542 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
641 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
573 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
609 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
556 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
495 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
601 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
555 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
617 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

HDP’li Mehmet Nuri Güneş’ten “Ya Me Ye” Açıklaması

Iğdır eski belediye başkanı Mehmet Nuri Güneş partisinin afişlerinde yer alan “Ya Me Ye” sloganı hakkında açıklamada bulundu.

HDP genel merkezinin ülke genelinde tüm illerde kayyumlar için söylediği Kürtçe “Ya Me Ye” sloganı Türkçede “Bizim Hepimizin” anlamını taşıdığını belirtti. Bu sloganın sosyal medyada bazı şahıslar tarafından kasıtlı olarak çarpıltıldığını söyleyen Güneş: “Kürtçe bilmedikleri için yanlış algılarla birçok afişimizi de yasakladılar. Iğdır’da yıllardır birlikte yaşadıkları halkın dilini bilmeyenler çarpıtma yoluna gidiyorlar. Eğer bu sözler İngilizce olsaydı hepsi bilecekti! Kürtçe olunca işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Kürtçe bilenler bu sözlerin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler.

“Kayyumlar için diyoruz ki “Ya Me Ye”

Ülke çapında kayyumlara karşı kullandığımız “Ya Me Ye” söylemimizi bir kez daha yineliyoruz. Evet, “Ya Me Ye”, Iğdır belediyesinde yerine kayyum atanan Eş Başkan Şaziye Önder ve Saniye Çark için diyoruz ki “Ya Me ye”, Kayyum atanan Tuzluca ve Hoşhaber belediyeleri için diyoruz ki “Ya Me Ye”. Iğdır’da yaşayan tüm halklarımızla hep birlikte diyoruz ki belediyelerimiz kayyumların değildir, “İdir Ya Me Ye” . Şehirlerimizi biz yöneteceğiz kayyumlar değil. Belediyelerimiz bizimdir kayyumların değil.

“Biz halkaların kardeşliğini esas almış bir hareketiz. Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir”

Biz halkaların kardeşliğini esas almış demokrasi, barış ve özgürlükler talebiyle bir kardeşlik hareketiyiz. “Kürtler karda yürüyerek kart-kurt sesinden çıkmış”, En iyi Kürt ölü Kürt’tür” diyen gerici Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir.

Bu şehre huzur ve kardeşlik HDP ile geldi. Ve bu kardeşliğimizi kimse bozamayacak. Biz Iğdırlılar olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu topraklarda ezeli ve ebedi bir birliktelikle yaşamaya devam edeceğiz.

MHP döneminde Trilyonlarca borç,  maaş alamayan işçiler, işe gelmeden maaş alanlar vardı!”

Belediye başkanlığını MHP’den devraldığımızda ne vardı biliyor musunuz? İşe gelmeden maaş alanlar vardı! Bırakın ikramiye ve mesaileri 8-9 aydır maaşlarını alamayan personeller vardı. Maaş alamadığı için geçinemeyip ek işte çalışan ve iş arayan belediye çalışanları vardı. Trilyonlarca borç vardı.

Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir31 Martta kardeşlik kazanacak"

Şimdi ise HDP ile sıfır borç, yüzleri gülen çalışanlar var. Huzur var, kardeşlik var, hizmet var. 31 Mart seçimlerinde de Kürdü, Azerisi, Türkü, Terekemesi ile bu güzel iklimde Iğdır ilelebet kardeşlik şehri olarak örnek gösterilmeye devam edilecek. Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir. Iğdır hepimizindir.” Dedi.            

Mehmet Nuri Güneş’i kısaca tanıyacak olursak:

HDP geleneğinin oluşum kongresi Kars il temsilciliği (1991), sırasıyla ilçe, il başkanlığı, PM, MYK üyeliği, Genel Saymanlık, 7 yıllık genel merkez yöneticiliği sırasında 1995-1999, 2002 seçimlerinde Iğdır Milletvekilliği, 2005 Yerel seçimlerinde Iğdır Belediye Başkanı seçildi.

Haber tarihi: 18 / 03 / 2019
Haber Okunma: 2038
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Hastane Personeline Çanakkale Menüsü
Sonraki: Iğdırlı Yüz Dört Fidan İçin 104 Fidan Dikildi...
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi