Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl'de turistler, Irak Kürdistan B&o...           • 17 Kişinin Can Verdiği Iğdır Plakalı Minibüse 57 Kişi Bindirilmiş Van'ın Özalp ilçesinde göçmenleri taşıyan 76 AAC 296 plakalı bir minib&uum...           • Iğdır Lisesi 1986 Yılı Mezunları Ankara’da Buluştu Asım KESER, Cantürk ALAGÖZ ve Gökçan BAYDAR ‘ın ev sahipliğinde Avrupa...           • Kanalizasyon Müdürlüğünden Uyarı:Giderleri Tıkayacak Atıklar Atmayanız Iğdır Belediyesi Kanalizasyon Müdürlüğü: Giderleri Tıkayacak Atıkları Atmayanı...           • SAMER: Bölgede Son Üç Yılda 349 Çocuk Doğum Yaptı, Iğdır 3 Sırada..! TÜİK 2015-2018 verilerine dayanılarak yapılan incelemeye göre; 15 yaş altındaki grubun d...           • Iğdır’da Kayısı Zamanı! Verimli topraklarıyla bilinen Iğdır’da yetişen kayısı, kadınlar için istihdam alanı o...           • Teşekkür Mesajı Elim bir kaza sonucu günlerdir tedavi gören Oğlum Gökhan Karakuş’un tedavi s&...           • Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz Mesajı Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz 2019 Özel Birleşimi Konuşmas...           • Yazın Cilt Sağlığınız İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin! Yağlı ya da kuruyan cilt, kırışıklıklar veya akne problemleri aslında cilt sağlığın zayıfladığını ...           • TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Iğdır Üniversitesine bağlı Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TUAM) bölge...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1271148
Aktif: 21
Bugün: 411
Dün: 3244
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2088 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3302 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2687 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3348 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2316 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3885 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1670 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3016 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1285 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1790 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1852 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1309 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3382 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2905 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2151 İzlenme, 0 Yorum

HDP’li Mehmet Nuri Güneş’ten “Ya Me Ye” Açıklaması

Iğdır eski belediye başkanı Mehmet Nuri Güneş partisinin afişlerinde yer alan “Ya Me Ye” sloganı hakkında açıklamada bulundu.

HDP genel merkezinin ülke genelinde tüm illerde kayyumlar için söylediği Kürtçe “Ya Me Ye” sloganı Türkçede “Bizim Hepimizin” anlamını taşıdığını belirtti. Bu sloganın sosyal medyada bazı şahıslar tarafından kasıtlı olarak çarpıltıldığını söyleyen Güneş: “Kürtçe bilmedikleri için yanlış algılarla birçok afişimizi de yasakladılar. Iğdır’da yıllardır birlikte yaşadıkları halkın dilini bilmeyenler çarpıtma yoluna gidiyorlar. Eğer bu sözler İngilizce olsaydı hepsi bilecekti! Kürtçe olunca işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Kürtçe bilenler bu sözlerin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler.

“Kayyumlar için diyoruz ki “Ya Me Ye”

Ülke çapında kayyumlara karşı kullandığımız “Ya Me Ye” söylemimizi bir kez daha yineliyoruz. Evet, “Ya Me Ye”, Iğdır belediyesinde yerine kayyum atanan Eş Başkan Şaziye Önder ve Saniye Çark için diyoruz ki “Ya Me ye”, Kayyum atanan Tuzluca ve Hoşhaber belediyeleri için diyoruz ki “Ya Me Ye”. Iğdır’da yaşayan tüm halklarımızla hep birlikte diyoruz ki belediyelerimiz kayyumların değildir, “İdir Ya Me Ye” . Şehirlerimizi biz yöneteceğiz kayyumlar değil. Belediyelerimiz bizimdir kayyumların değil.

“Biz halkaların kardeşliğini esas almış bir hareketiz. Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir”

Biz halkaların kardeşliğini esas almış demokrasi, barış ve özgürlükler talebiyle bir kardeşlik hareketiyiz. “Kürtler karda yürüyerek kart-kurt sesinden çıkmış”, En iyi Kürt ölü Kürt’tür” diyen gerici Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir.

Bu şehre huzur ve kardeşlik HDP ile geldi. Ve bu kardeşliğimizi kimse bozamayacak. Biz Iğdırlılar olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu topraklarda ezeli ve ebedi bir birliktelikle yaşamaya devam edeceğiz.

MHP döneminde Trilyonlarca borç,  maaş alamayan işçiler, işe gelmeden maaş alanlar vardı!”

Belediye başkanlığını MHP’den devraldığımızda ne vardı biliyor musunuz? İşe gelmeden maaş alanlar vardı! Bırakın ikramiye ve mesaileri 8-9 aydır maaşlarını alamayan personeller vardı. Maaş alamadığı için geçinemeyip ek işte çalışan ve iş arayan belediye çalışanları vardı. Trilyonlarca borç vardı.

Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir31 Martta kardeşlik kazanacak"

Şimdi ise HDP ile sıfır borç, yüzleri gülen çalışanlar var. Huzur var, kardeşlik var, hizmet var. 31 Mart seçimlerinde de Kürdü, Azerisi, Türkü, Terekemesi ile bu güzel iklimde Iğdır ilelebet kardeşlik şehri olarak örnek gösterilmeye devam edilecek. Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir. Iğdır hepimizindir.” Dedi.            

Mehmet Nuri Güneş’i kısaca tanıyacak olursak:

HDP geleneğinin oluşum kongresi Kars il temsilciliği (1991), sırasıyla ilçe, il başkanlığı, PM, MYK üyeliği, Genel Saymanlık, 7 yıllık genel merkez yöneticiliği sırasında 1995-1999, 2002 seçimlerinde Iğdır Milletvekilliği, 2005 Yerel seçimlerinde Iğdır Belediye Başkanı seçildi.

Haber tarihi: 18 / 03 / 2019
Haber Okunma: 1354
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Hastane Personeline Çanakkale Menüsü
Sonraki: Iğdırlı Yüz Dört Fidan İçin 104 Fidan Dikildi...
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi