Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır. Yetkilileri Önlem Alma...           • İl Müftüsünü Ziyaret Eden Başkan Akkuş: Taziye Yemekleri Kaldırılmalı Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş Iğdır İl müftüsü Mustafa Tekin’i makamında...           • Bu Besinler Unutkanlığa İyi Geliyor Bir söz vardır, zaman zaman hepimiz kullanırız. ‘’ Dün ne yediğimi bile hatı...           • Cumhuriyet Başsavcısı Ener'den Adliyedeki Saldırı İle İlgili Açıklama Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, 17 Eylül 2019 tarihinde Iğdır Adliyesi...           • Yılın İlk Asfaltı Özgür Mahallesine Dökülmeye Başlandı Iğdır Belediyesi ekipleri, Özgür mahallesinde, 2019 yılının ilk asfaltını döktü...           • Rektör Alma’dan Gaziler Günü Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Gaziler Günü dola...           • Öğrencilere Uygulamalı Trafik Güvenliği Eğitimi 2019-2020 Eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber Iğdır İl Emniyet Müdürlü...           • Iğdır Belediye 76 Spor 2019-2020 Yılı Futbol Sezonu Açılışını Yaptı Iğdır amatör liginde mücadele edecek Iğdır belediye 76 spor yeni sezon hazırlıklarına ba...           • Depresyon Tedavisinde Egzersiz Şart! Yapılan son çalışmalara göre, egzersizin hem depresyonu önlemeye hem de semptoml...           • Iğdır Adliyesi Önünde Kavga: 1 Ölü, 1 Yaralı Iğdır Adliyesi önünde aile içi görülen bir dava nedeniyle çıkan ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1357895
Aktif: 32
Bugün: 292
Dün: 2803
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3545 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2912 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3541 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2444 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4183 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1876 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1498 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1939 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2046 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1508 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3568 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3144 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2323 İzlenme, 0 Yorum

HDP’li Mehmet Nuri Güneş’ten “Ya Me Ye” Açıklaması

Iğdır eski belediye başkanı Mehmet Nuri Güneş partisinin afişlerinde yer alan “Ya Me Ye” sloganı hakkında açıklamada bulundu.

HDP genel merkezinin ülke genelinde tüm illerde kayyumlar için söylediği Kürtçe “Ya Me Ye” sloganı Türkçede “Bizim Hepimizin” anlamını taşıdığını belirtti. Bu sloganın sosyal medyada bazı şahıslar tarafından kasıtlı olarak çarpıltıldığını söyleyen Güneş: “Kürtçe bilmedikleri için yanlış algılarla birçok afişimizi de yasakladılar. Iğdır’da yıllardır birlikte yaşadıkları halkın dilini bilmeyenler çarpıtma yoluna gidiyorlar. Eğer bu sözler İngilizce olsaydı hepsi bilecekti! Kürtçe olunca işlerine geldiği gibi yorumluyorlar. Kürtçe bilenler bu sözlerin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler.

“Kayyumlar için diyoruz ki “Ya Me Ye”

Ülke çapında kayyumlara karşı kullandığımız “Ya Me Ye” söylemimizi bir kez daha yineliyoruz. Evet, “Ya Me Ye”, Iğdır belediyesinde yerine kayyum atanan Eş Başkan Şaziye Önder ve Saniye Çark için diyoruz ki “Ya Me ye”, Kayyum atanan Tuzluca ve Hoşhaber belediyeleri için diyoruz ki “Ya Me Ye”. Iğdır’da yaşayan tüm halklarımızla hep birlikte diyoruz ki belediyelerimiz kayyumların değildir, “İdir Ya Me Ye” . Şehirlerimizi biz yöneteceğiz kayyumlar değil. Belediyelerimiz bizimdir kayyumların değil.

“Biz halkaların kardeşliğini esas almış bir hareketiz. Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir”

Biz halkaların kardeşliğini esas almış demokrasi, barış ve özgürlükler talebiyle bir kardeşlik hareketiyiz. “Kürtler karda yürüyerek kart-kurt sesinden çıkmış”, En iyi Kürt ölü Kürt’tür” diyen gerici Irkçı-faşist zihniyetlerin kimde olduğu bellidir.

Bu şehre huzur ve kardeşlik HDP ile geldi. Ve bu kardeşliğimizi kimse bozamayacak. Biz Iğdırlılar olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu topraklarda ezeli ve ebedi bir birliktelikle yaşamaya devam edeceğiz.

MHP döneminde Trilyonlarca borç,  maaş alamayan işçiler, işe gelmeden maaş alanlar vardı!”

Belediye başkanlığını MHP’den devraldığımızda ne vardı biliyor musunuz? İşe gelmeden maaş alanlar vardı! Bırakın ikramiye ve mesaileri 8-9 aydır maaşlarını alamayan personeller vardı. Maaş alamadığı için geçinemeyip ek işte çalışan ve iş arayan belediye çalışanları vardı. Trilyonlarca borç vardı.

Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir31 Martta kardeşlik kazanacak"

Şimdi ise HDP ile sıfır borç, yüzleri gülen çalışanlar var. Huzur var, kardeşlik var, hizmet var. 31 Mart seçimlerinde de Kürdü, Azerisi, Türkü, Terekemesi ile bu güzel iklimde Iğdır ilelebet kardeşlik şehri olarak örnek gösterilmeye devam edilecek. Iğdır, Iğdır'da yaşayan herkesindir. Iğdır hepimizindir.” Dedi.            

Mehmet Nuri Güneş’i kısaca tanıyacak olursak:

HDP geleneğinin oluşum kongresi Kars il temsilciliği (1991), sırasıyla ilçe, il başkanlığı, PM, MYK üyeliği, Genel Saymanlık, 7 yıllık genel merkez yöneticiliği sırasında 1995-1999, 2002 seçimlerinde Iğdır Milletvekilliği, 2005 Yerel seçimlerinde Iğdır Belediye Başkanı seçildi.

Haber tarihi: 18 / 03 / 2019
Haber Okunma: 1519
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Hastane Personeline Çanakkale Menüsü
Sonraki: Iğdırlı Yüz Dört Fidan İçin 104 Fidan Dikildi...
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi