Güneşin Zararlı Etkisinden Dekoltenizi Koruyun Boyun ve Dekolte Bölgeniz Yaşınızı Ele Vermesin! Boyun ve dekoltemiz güneşte en kolay k...           • Belediye 5 Yıllık Stratejik Plan İçin İlk Mahalle Toplantısını Yaptı 5 Yıllık Stratejik Plan Çalışmaları Kapsamında Gerçekleştirilecek Mahalle Toplantıla...           • Dengir Mir Mehmet Fırat Ebediyete İntikal Etti HDP eski Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğur...           • Çocuk Evlendirmelerin En Fazla Yaşandığı İl Ağrı...   Iğdır’daki toplam evliliklerin yüzde 33,85’i (1885 kadın).  Sosyo...           • Kafkas Spor Kulübünden Teşekkür Ziyareti Kafkas spor Kulüp Başkanı ve Sporcularıyla Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdür&uu...           • Yüzlerce Öğrenciye Burs İmkanı! İstanbul Rumeli Üniversitesi kendilerini tercih eden üniversite öğrencisi adayların...           • Kampüse Bir Su Kuyusu Daha Eklendi Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne, DSİ 8. Erzurum Bölge...           • İl Özel İdaresi Makine Park Sahasında Yangın Tatbikatı Yapıldı Iğdır İl Özel İdaresi makine park sahasında  görev yapan personellere yön...           • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üniversitemize Bir Otobüs Hibe Etti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İsuzu marka 27 kişilik bir otobüs I...           • DAP Destekleri Meyvesini Veriyor DAP İdaresi’nin 2014 yılında ‘Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Projesi’ kapsa...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1266832
Aktif: 31
Bugün: 709
Dün: 2058
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2080 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3289 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2675 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3341 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2311 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3873 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1661 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2998 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1270 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1781 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1839 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1302 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3370 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2892 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2142 İzlenme, 0 Yorum

Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu Tanıtım Gezisi Yaptı

Iğdır Üniversitesi Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu (MERT) öğrencileri, hem üniversitemiz hem de faaliyette bulundukları toplulukları hakkında tanıtımda bulunmak için Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu, üniversitemizi tanıtmak ve proje kapsamında çalışılan 3D yazıcı ve robotik teknoloji ürünlerinden bir demo sunumu yapmak üzere Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. MERT üyelerimizi karşılayan Metal Teknolojisi Öğretmeni Hasan Alagöz, atölyedeki çeşitli makinalar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, bölge okullarında tek olan Tozaltı Kaynak Makinası özelliklerini tanıttıktan sonra diğer kaynak makinaları ve bükme makinası hakkında açıklamalarda bulundu. Alagöz daha sonra döner sermaye kapsamında piyasaya numune olarak üretilen ürünleri gösterdi.

Öğrenciler yeni teknolojileri hayranlıkla incelediler

Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Murat Şimşek, yaptığı bilgilendirmeden dolayı Alagöz’e teşekkür ettikten sonra MERT olarak üniversitede yürüttükleri projeleri anlattı. Atölyeye gruplar halinde gelen meslek lisesi öğrencilerine ve bölüm öğretmenlerine, demo ürün basımı yapan 3D yazıcı üzerinde çalışma prensipleri ve kullanım alanları hakkında bilgiler verdi. Robotik teknolojisi üzerine konuşan Şimşek, örnek Otto Robotları tanıttı. 3D yazıcının çalışmasını izleyen ve anlatılanları takip eden öğrenciler çeşitli sorular sorarak yeni teknolojilere olan ilgi ve meraklarını gösterdiler.

"Liseliler üniversitemizi tercih etmeye yeşil ışık yaktılar"

Şimşek, topluluk olarak yaptıkları ziyaret hakkında son olarak şu değerlendirmelerde bulundu. “Bu ziyaret hem topluluk üyelerimiz hem de lise öğrencileri üzerinde çok güzel izler bıraktı. Lise öğrencilerinin yapılan çalışmaları beğendikleri, sorulan sorulardan ve üniversitemizi tercih edeceklerini söylemelerinden anlamak mümkün. MERT topluluğu olarak amaçlarımızdan biri, üniversitemizi tanıtmak ve lise öğrencilerinin üniversite okumak üzerine hedefler kurmalarını teşvik etmektir. Bize bu mutluluğu yaşatan, desteklerini esirgemeyen Sayın Rektör Hakkı Alma’ya, Genel Sekreterimiz Nedim Duman’a ve çalışmalara tüm gayretleriyle katılan, yapılan çalışmaların mimarı topluluk öğrencilerimize teşekkür ederim. MERT topluluğu olarak, bize verilen her desteği değerlendirerek, memleketimize hizmet etmeyi bir vazife bilmekteyiz. Topluluk başkanımız Ferit Çakıl’a da çalışmaları için ayrıca teşekkür ederim. Öğrencilerimizin bu azimli çalışmaları bizleri de gayretlendirmektedir. Rektör Hocamızın desteğiyle çok yakında 3D eğitim atölyesini ve teknoloji laboratuvarını üniversitemizde faaliyete geçireceğiz.”

Tanıtım gezisi hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sonlandırıldı.

Haber tarihi: 13 / 05 / 2019
Haber Okunma: 330
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Gerçekliği Tuvale Yansıttılar
Sonraki: Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Türkan’dan “Anneler Günü” Mesajı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi