İnanır'dan Koronavirüs Yorumu: Bireysel Mutluluk Diye Bir Şey Kalmadı Kadir İnanır 'İnsanları barışa ortaklaşalığa çağırırken haklı olduğumuz da ortaya çı...           • İdari İzinlerle İlgili Genelge Yayımlandı İdari izinlerle ilgili düzenleme, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni genelgeye göre, y&oum...           • Derik Kaymakamı'nın Ağabeyi: Bombayı Emniyet Amiri Koydu Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, karde...           • Iğdır Üniversitesi Bünyesindeki Dört Bölüm Öğrenci Alımına Başlayacak Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünün teklifi ve Yükseköğretim Kurul...           • Aralık İlçesine Lavanta Bahçesi Kuruldu İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünce 15 Temmuz Şehit Ve Gazileri Anısına Lavanta Bah...           • Iğdır’da Bir Aile Yıkılmakta Olan Evde Yaşam Savaşı Veriyor..! Daha önce haberini yaptığımız Özgür mahallesindeki ve Mürşitali köyü...           • Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesinden Radikal Karar “Sigarayı bırak hayatı bırakma.” Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi Corona virüs sü...           • İran Destekli Terörist Gruplar İslam Halife'sinin Mezarını Boşalttı Suriye'de Esed rejimi saflarında yer alan İran destekli terörist gruplar, İslam Halifelerinde...           • Yaza Girmeden Son 5 Kilo Nasıl Verilir? Güzel giden bir diyette en kritik dönem son 5 kilonun verilme sürecidir. Peki bu so...           • Koronaya Karşı Normalleşme Planı Takvimi Yayınlandı Koronaya karşı Normalleşme Takvimi Planı yayımlandı. Planda sosyal hayattan ekonomiye, spordan eği...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1618068
Aktif: 27
Bugün: 2020
Dün: 2581
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
97 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
589 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
416 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
628 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
570 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
478 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
436 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
503 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
454 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
484 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
448 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
412 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
476 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
443 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
487 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu Tanıtım Gezisi Yaptı

Iğdır Üniversitesi Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu (MERT) öğrencileri, hem üniversitemiz hem de faaliyette bulundukları toplulukları hakkında tanıtımda bulunmak için Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Mekanik Elektronik Robotik Topluluğu, üniversitemizi tanıtmak ve proje kapsamında çalışılan 3D yazıcı ve robotik teknoloji ürünlerinden bir demo sunumu yapmak üzere Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. MERT üyelerimizi karşılayan Metal Teknolojisi Öğretmeni Hasan Alagöz, atölyedeki çeşitli makinalar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, bölge okullarında tek olan Tozaltı Kaynak Makinası özelliklerini tanıttıktan sonra diğer kaynak makinaları ve bükme makinası hakkında açıklamalarda bulundu. Alagöz daha sonra döner sermaye kapsamında piyasaya numune olarak üretilen ürünleri gösterdi.

Öğrenciler yeni teknolojileri hayranlıkla incelediler

Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Murat Şimşek, yaptığı bilgilendirmeden dolayı Alagöz’e teşekkür ettikten sonra MERT olarak üniversitede yürüttükleri projeleri anlattı. Atölyeye gruplar halinde gelen meslek lisesi öğrencilerine ve bölüm öğretmenlerine, demo ürün basımı yapan 3D yazıcı üzerinde çalışma prensipleri ve kullanım alanları hakkında bilgiler verdi. Robotik teknolojisi üzerine konuşan Şimşek, örnek Otto Robotları tanıttı. 3D yazıcının çalışmasını izleyen ve anlatılanları takip eden öğrenciler çeşitli sorular sorarak yeni teknolojilere olan ilgi ve meraklarını gösterdiler.

"Liseliler üniversitemizi tercih etmeye yeşil ışık yaktılar"

Şimşek, topluluk olarak yaptıkları ziyaret hakkında son olarak şu değerlendirmelerde bulundu. “Bu ziyaret hem topluluk üyelerimiz hem de lise öğrencileri üzerinde çok güzel izler bıraktı. Lise öğrencilerinin yapılan çalışmaları beğendikleri, sorulan sorulardan ve üniversitemizi tercih edeceklerini söylemelerinden anlamak mümkün. MERT topluluğu olarak amaçlarımızdan biri, üniversitemizi tanıtmak ve lise öğrencilerinin üniversite okumak üzerine hedefler kurmalarını teşvik etmektir. Bize bu mutluluğu yaşatan, desteklerini esirgemeyen Sayın Rektör Hakkı Alma’ya, Genel Sekreterimiz Nedim Duman’a ve çalışmalara tüm gayretleriyle katılan, yapılan çalışmaların mimarı topluluk öğrencilerimize teşekkür ederim. MERT topluluğu olarak, bize verilen her desteği değerlendirerek, memleketimize hizmet etmeyi bir vazife bilmekteyiz. Topluluk başkanımız Ferit Çakıl’a da çalışmaları için ayrıca teşekkür ederim. Öğrencilerimizin bu azimli çalışmaları bizleri de gayretlendirmektedir. Rektör Hocamızın desteğiyle çok yakında 3D eğitim atölyesini ve teknoloji laboratuvarını üniversitemizde faaliyete geçireceğiz.”

Tanıtım gezisi hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sonlandırıldı.

Haber tarihi: 13 / 05 / 2019
Haber Okunma: 676
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Gerçekliği Tuvale Yansıttılar
Sonraki: Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Türkan’dan “Anneler Günü” Mesajı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi