Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır. Yetkilileri Önlem Alma...           • İl Müftüsünü Ziyaret Eden Başkan Akkuş: Taziye Yemekleri Kaldırılmalı Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş Iğdır İl müftüsü Mustafa Tekin’i makamında...           • Bu Besinler Unutkanlığa İyi Geliyor Bir söz vardır, zaman zaman hepimiz kullanırız. ‘’ Dün ne yediğimi bile hatı...           • Cumhuriyet Başsavcısı Ener'den Adliyedeki Saldırı İle İlgili Açıklama Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, 17 Eylül 2019 tarihinde Iğdır Adliyesi...           • Yılın İlk Asfaltı Özgür Mahallesine Dökülmeye Başlandı Iğdır Belediyesi ekipleri, Özgür mahallesinde, 2019 yılının ilk asfaltını döktü...           • Rektör Alma’dan Gaziler Günü Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Gaziler Günü dola...           • Öğrencilere Uygulamalı Trafik Güvenliği Eğitimi 2019-2020 Eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber Iğdır İl Emniyet Müdürlü...           • Iğdır Belediye 76 Spor 2019-2020 Yılı Futbol Sezonu Açılışını Yaptı Iğdır amatör liginde mücadele edecek Iğdır belediye 76 spor yeni sezon hazırlıklarına ba...           • Depresyon Tedavisinde Egzersiz Şart! Yapılan son çalışmalara göre, egzersizin hem depresyonu önlemeye hem de semptoml...           • Iğdır Adliyesi Önünde Kavga: 1 Ölü, 1 Yaralı Iğdır Adliyesi önünde aile içi görülen bir dava nedeniyle çıkan ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1357894
Aktif: 34
Bugün: 290
Dün: 2803
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3545 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2912 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3541 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2444 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4183 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1876 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1498 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1939 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2046 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1508 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3568 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3144 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2323 İzlenme, 0 Yorum

Haydar Aliyev Fen Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

Iğdır Haydar Aliyev  Fen lisesi son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olan yaklaşık 117  öğrenci için düzenlenen törende öğrenciler müzikler eşliğinde eğlendiler kep attılar.…

                    Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi öğrencileri için tertip edilen 2019 yılı mezuniyet gecesine Iğdır Valisi Enver Ünlü,

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi ve Denetleme Turne Başkanı Mustafa Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır temsilcisi Behbud Gadalı, şube müdürleri  Aziz Akar, Sedat Bilir ,okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

                    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet programı; kısa film gösterimi, bayrak-flama devir teslim töreni ve dereceye giren öğrencilere plaket ve hediye verilmesi ile devam ederek kep atma töreninin ardından sona erdi.

                     Öğrencilerimizin sevinçlerini aileleri ve arkadaşları ile paylaştığını ifade eden Valimiz Enver Ünlü, tüm mezunları tebrik ederek, hayırlı bir ömür sürdürmelerini temenni etti.

               Programa katılan Azerbaycan'ın Kars  Başkonsolosu Nuri Guliyev, Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi’nde olmaktan ve Umumi Liderimizin ismini taşıyan Merhum Haydar Aliyev Fen Lisesinin güzide öğrencilerinin mezuniyet töreninde olmaktan’da çok mutluyum.”dedi.

                Guluyev,  Merhum Liderimiz Haydar Aliyev’in dediği gibi, “biz iki devlet, bir milletiz.” Ben’de Iğdır’lı sayılırım çünkü ilk görev yerim Iğdır Burada hiç yabancılık çekmedim. Bu gecede Merhum Liderimiz Haydar Aliyev’in ismi taşıdığı okulun son sınıflarının mezuniyet töreninde bir araya geldik ümit ediyorum birçok mezunda vererek ülkelerimize faydalı bireyler yetişeceğine inanıyorum. Mezun olan öğrencilerimiz üzerinde emeği geçen okul idarecilerimizi de tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’de,   Bu okullardan geleceğin bilim adamaları yetişiyor. Mardin’in bir köyünden çıkan Prof.Dr Aziz Sancar Nobel ödülü alarak bizleri nasıl gururlandırdıysa sizlerinde bilimsel çalışmalar yaparak ülkemize milletimize hayırlı bir insan olarak yetişeceğinize inancım sonsuzdur. Bugün Vatanımızın, bilim adamalarına ihtiyacı vardır.Geleceğin bilim adamları da sizlersiniz.Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak olan gençler sizler olacaksınız.Üniversite hayatınızda yüreğinizde  vatan millet ,bayrak sevgisi eksik olmasın.Unutmayın sevgi bütün kapıları açar ve başarıyı getirir. Ülkemiz sizlerden güzel hizmetler bekliyor. Hepinizi kutluyor yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Bu okulu başarı ile bitirerek anne ve babanızın, öğretmenlerinizin gururu oldunuz. Yarın üniversiteyi bitirip bilim adamı olduğunuzda da Türkiye’nin gururu olacaksınız ”dedi.

                        Okul müdürü Hikmet Ulaş’ta,” 2018-2019 Eğitim-öğretim yılı Haydar Aliyev Fen Lisesi Mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz. Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını Okul İdaresi olarak tebrik ediyoruz. Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız, bir nesli daha, bugün burada uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere de ayrıca sonsuz teşekkür ediyoruz... Sevgili Gençler, Okula ilk başladığınız günden bugüne kadar, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her bir bitiş aynı zamanda bir başka başlangıçtır. Son dersimiz olarak, Sizden sahip olmanızı istediğimiz üç şey var. Bunlar:1- Sağlığınız 2- Mutluluğunuz,3- Ahlaklı, erdemli ve başarılı olmanızdır. Değerli gençler, Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyoruz ki;sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracaksınız.Yine vakti zamanında okumakla alakalı yazılan şu değerli sözü de unutmamanızı istiyoruz.Yalanlamak ve reddetmek için okuma,İnanmak ve her şeyi kabullenmek içinde okuma Konuşmak ve nutuk çekmek için hiç okuma Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku. “şeklinde konuştu.

                Mezuniyet gecesine sponsor olan iş adamı Ahmet Temiz’de mezun olan öğrencileri kutlayarak öğrencilere başarılar diledi. İş adamı Ahmet Temiz’ “Okul’da derece yapan öğrencilere ve okul müdürüne çeşitli hediyeler taktim etti. Temiz, Bu gün burada yıl boyunca derslerinde başarı gösteren öğrencilerimize çeşitli hediyelerimizi taktim ettik. Bizde eğitime katkı sağlamak amacıyla rahmetli babamız Hacı Süleyman Temiz, adına düzenlediğimiz ödülümüzü başarılı öğrencilere takdim etme gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize vermiş olduğumuz söz üzerine bu geleneği her yıl devam ettireceğiz.”dedi.

                        Okul birincisi olan Aybeniz Albay’a birincilik ödülünü Iğdır valisi Enver Ünlü verdi. Veliler adına konuşan Mehmet Ali Pamuk’ta “Bu gece bana bu heyecanı yaşatan  oğluma ve Mezun olan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.Evladı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babalara teşekkür ederim.Sevgili gençler bu gecenin kahramanı sizlersiniz.Hepinizin bildiği gibi “emeksiz yemek olmaz “demiş atalarımız sizlere verilen emeği kendi emeğinizle yoğuruyorsanız ortaya kaliteli hamur çıkar bu hamuru kaliteli bir şekilde yemek yapabilirsiniz.12 yıldır size verilen bu emeğin karışlığını verdiniz.Sayın veliler;bazen duygularınız anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır ya hani kurumuştur dilin söyleyecek kelime bulamazsın,düğüm düğüm olur ya boğazın konuşamazsın,nefes almak dahi işkence gelir ya insan yada destanlara sığdıramayacağın sözlerini bir damla gözyaşı haykırırı ya yedi düvele,işte ruhen tam ordayım.ne kelime yetiyor ifademe,ne buğulu gözler ifade ediyor duygularımı.Mini mini birler şimdi kocaman oldular ve yuvadan uçuyorlar.yolları açık olsun.”

                        Daha sonra dereceye giren öğrencilere ve mezun olan öğrencilere ödül ve belgeleri Iğdır Valisi Enver Ünlü,

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi ve Denetleme Turne Başkanı Mustafa Çınar, il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ,iş adamı Ahmet Temiz  tarafından verildi.Bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı.

             Mezuniyet pastası kesildi. Törene okul yönetimi ve öğretmenlerinin yanı sıra, mezun olan öğrencilerin aileleri ve okul öğrencileri katıldılar.

Haber tarihi: 19 / 05 / 2019
Haber Okunma: 524
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Müdür Gönen’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı
Sonraki: Iğdır Milletvekili Eksik'ten Ardahan Valiliğinin Aldığı Karara Tepki
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi