Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır Sefer Karakoyunlu: Hava Kirliliği Iğdır İçin Kader Olmamalıdır. Yetkilileri Önlem Alma...           • İl Müftüsünü Ziyaret Eden Başkan Akkuş: Taziye Yemekleri Kaldırılmalı Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş Iğdır İl müftüsü Mustafa Tekin’i makamında...           • Bu Besinler Unutkanlığa İyi Geliyor Bir söz vardır, zaman zaman hepimiz kullanırız. ‘’ Dün ne yediğimi bile hatı...           • Cumhuriyet Başsavcısı Ener'den Adliyedeki Saldırı İle İlgili Açıklama Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, 17 Eylül 2019 tarihinde Iğdır Adliyesi...           • Yılın İlk Asfaltı Özgür Mahallesine Dökülmeye Başlandı Iğdır Belediyesi ekipleri, Özgür mahallesinde, 2019 yılının ilk asfaltını döktü...           • Rektör Alma’dan Gaziler Günü Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Gaziler Günü dola...           • Öğrencilere Uygulamalı Trafik Güvenliği Eğitimi 2019-2020 Eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber Iğdır İl Emniyet Müdürlü...           • Iğdır Belediye 76 Spor 2019-2020 Yılı Futbol Sezonu Açılışını Yaptı Iğdır amatör liginde mücadele edecek Iğdır belediye 76 spor yeni sezon hazırlıklarına ba...           • Depresyon Tedavisinde Egzersiz Şart! Yapılan son çalışmalara göre, egzersizin hem depresyonu önlemeye hem de semptoml...           • Iğdır Adliyesi Önünde Kavga: 1 Ölü, 1 Yaralı Iğdır Adliyesi önünde aile içi görülen bir dava nedeniyle çıkan ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1357894
Aktif: 34
Bugün: 290
Dün: 2803
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3545 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2912 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3541 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2444 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4183 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1876 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1498 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1939 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2046 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1508 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3568 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3144 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2323 İzlenme, 0 Yorum

Beyaz Bayrak Ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Sahiplerine Verildi

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” Projeleri tanıtımı ve ödül töreni Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı.

Törene Vali Yardımcısı Halit  Benek, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, Rektör İbrahim Hakkı Alma  kurum müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

             Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra İl Milli Eğitim şube müdürü Aziz  Akar, okullarımızın tamamına yakınının “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” Sertifikasına sahip olduklarını belirterek şunları söyledi:” Okullarımız arasında farklılıkları en aza indirme gayreti içerisindeyiz.  Iğdır’da hep birlikte çalışarak bunu başarıyoruz. Sonuçta kazanan öğrencilerimiz oluyor, Iğdır oluyor. “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul”  Projesi ile her kademedeki okullarımızın temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının korunması ve fiziki ortamlarının daha iyi düzeye çıkarılması amaçlanmaktadır. Okullarımızın aynı zamanda eğitim kurumlarıdır. Çocuklarımızı eğitim sürecinde davranışlarını da takip etmeliyiz. Çocuklarımızın gönüllerine girmeliyiz. Sağlıklı çevreye duyarlı nesiller yetiştirmeliyiz.” dedi.

      Akar, Bilindiği gibi  Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul ” olmayı temsil eden “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında müracaat eden okullarımızda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekibince yapılan denetimler neticesinde kriterleri uygun bulunan 25 okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır. Böylece 2017, 2018 ve 2019 yıllarında İl genelinde toplam 160 okulumuz beyaz bayrak sahibi olmuş, okullarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanmış, okullarımız arasında temizlik ve hijyen konularında olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuştur. Beyaz Bayrak sertifikasının geçerlilik süresi 3 (Üç) yıldır. Bu süre zarfında denetim ekibi tarafından ilgili okullarımıza takip denetimleri gerçekleştirilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme, Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" amacıyla okullarımızda “Beslenme Dostu Okul Projesi” yürütülmektedir. Bu kapsamda okullarımızdan beyaz bayrağı bulunması ön şartıyla “Beslenme Dostu Okul” projesi başvuruları alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekibince yapılan denetimler neticesinde kriterleri uygun bulunan 23 okulumuz “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanmıştır. Böylece 2017,2018 ve 2019 yıllarında İl genelinde toplam 51 okulumuz “Beslenme Dostu Okul” sertifikası sahibi olmuştur. Beslenme Dostu Okul sertifikasının geçerlilik süresi 3 (Üç) yıldır. Bu süre zarfında denetim ekibi tarafından ilgili okullarımıza her yıl takip denetimleri gerçekleştirilmektedir. Beslenme Dostu Okul projesi ile öğrencilerimizde obezite ile mücadelede yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ile birlikte düzenli spor ve fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amaçlanmaktadır.”şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi.

Haber tarihi: 02 / 06 / 2019
Haber Okunma: 505
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Eş Başkanlar Mahalle Muhtarları İle İftarda Bir Araya Geldiler
Sonraki: PKK Iğdır'da Karakola Saldırdı: Üç Şehit, Sekiz Yaralı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi