Serdar Ünsal: Haydar Aliyev'i Rahmetle Anıyoruz Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal ''Haydar Aliyev Türk Dünyasında İ...           • İhmal Edilirse Ameliyat Gerekiyor Yemek yerken çenede yorulma hissi ve kulak çınlama şikayetleri ile gelen hastaların ...           • ‘DAP Eylem Planı’ Hazırlık Çalışmaları Başladı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Kalkınma Ajansları temsilcileri ile DAP İdaresi uzman...           • "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" Kapsamında Panel Düzenlendi Iğdır Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından...           • Devlet Gözetiminde Çöpçatanlık Sitesi Ne Kadar Sağlıklı Olur? Bir vatandaşın "devlet gözetiminde çöpçatanlık sitesi olsun" isteğine Aile...           • İHD Iğdır Temsilciliğinden “İnsan Hakları Günü” Mesajı İnsan Hakları Derneği Iğdır İl Temsilciliği “İnsan Hakları Günü” dolayısıyla...           • Çiftçi Dostu Demirel Ailesinden Iğdır’a Bir Marka Daha: SOLİS TRAKTÖR Çiftçi ve traktör dostu Demirel ailesinden Iğdır’a bir marka daha…...           • Kasım Ayında Iğdır Havalimanı’nda 19.672 Yolcuya Hizmet Verildi Kasım Ayında Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda 19.672 Yolcuya Hizmet Verildi&hell...           • Melike Göktaş ADEM’ i Ziyaret Etti Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi Kaymakamı Lütfullah GÖKTAŞ’ ın eşi Melike...           • Tonya Doğanspor 2-2 Iğdır Esspor Iğdır Esspor deplasmanda karşılaştığı Güçlü rakibi Tonya Doğanspor ile 2-2 berabe...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1471180
Aktif: 31
Bugün: 1133
Dün: 3752
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
29 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
35 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
31 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
29 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
27 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
27 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
38 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
28 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
29 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
27 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
28 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
32 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
35 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
30 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
28 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Lisesi 1986 Yılı Mezunları Ankara’da Buluştu

Asım KESER, Cantürk ALAGÖZ ve Gökçan BAYDAR ‘ın ev sahipliğinde Avrupa da ve Türkiye’nin diğer illerinde yaşayan aynı dönem arkadaşları ve öğretmenleri Ankara da buluştu.

Söz konusu buluşmada Iğdır Atatürk Ortaokulun da ve Iğdır Lisesinde 35 yıl önce mezun olan yaklaşık 50 kişi ve öğretmenleri, sosyal medyada organize olup yaşadıkları şehirlerden Ankara'ya gelerek hasret giderdi.

Kaldıkları otelin önünde 35 yıl önce olduğu gibi toplu hatıra fotoğrafı çektiren eski öğrenciler ve şimdinin koca koca insanları daha sonra eski günleri yâd etti ve hatıralarını paylaştı.

Eski günleri anan grup daha sonra bölgede Ulucanlar Ceza evini, İlk Türkiye Büyük Millet Meclisini, Anıt Kabiri ve Selçuklu Motifi ile İslami Eserlerinin sergilendiği müzeyi gezdi.

Düzenlenen programda Kültür Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı hemşerimiz Cengizhan AKAR ve Nahide SAYGUN AKKAL konser verdi. Yapılan açıklamalarda; O dönem aynı sınıfta okuduğumuz arkadaşlarımızla bir araya gelmek istedik. Arkadaşlarımızı bulmak için de sosyal medyayı kullandık. Öğretmenlerimize de ulaştık. Onlar da sağ olsun bizleri, öğrencilerini kırmadı ve Ankara’ya kadar gelerek bizlerle bir araya geldi. Sosyal medya üzerinden ulaştığımız diğer arkadaşlarımızı da buluşmaya davet ettik. Buluşmaya Almanya, Iğdır, Ankara, Tekirdağ, Antalya, Diyarbakır’ın yanı sıra pek çok ilden katılım olduğunu, bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Bazı arkadaşlarımızı da ismen biliyoruz ama sosyal medyada bulamadığımız için erişemedik. Çok güzel bir buluşma olduğunu düşünüyoruz ve gelecek yıllarda da katılım sayısını arttırarak devam ettirmeyi planlıyoruz, . Ancak Iğdır Lisesinin yerinin değiştiğini taşındığını öğrenmiş bulunuyoruz. Iğdır Lisesinin zamanın Iğdır’ın tek lisesi olduğu, merkez ilçe ile köylerden öğrencilerin geldiği ve insanların kaynaştığı bir okuldu ve Iğdır’a mal olan bir liseydi. Aynı yerine taşınması için gerekli girişimleri yapacağız, inşallah Iğdır Lisesini eski yerine taşınması için gerekli girişimlerde bulunacağız. denildi.

Haber tarihi: 18 / 07 / 2019
Haber Okunma: 815
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 17 Kişinin Can Verdiği Iğdır Plakalı Minibüse 57 Kişi Bindirilmiş
Sonraki: Kanalizasyon Müdürlüğünden Uyarı:Giderleri Tıkayacak Atıklar Atmayanız
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi