Serdar Ünsal: Haydar Aliyev'i Rahmetle Anıyoruz Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal ''Haydar Aliyev Türk Dünyasında İ...           • İhmal Edilirse Ameliyat Gerekiyor Yemek yerken çenede yorulma hissi ve kulak çınlama şikayetleri ile gelen hastaların ...           • ‘DAP Eylem Planı’ Hazırlık Çalışmaları Başladı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Kalkınma Ajansları temsilcileri ile DAP İdaresi uzman...           • "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" Kapsamında Panel Düzenlendi Iğdır Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından...           • Devlet Gözetiminde Çöpçatanlık Sitesi Ne Kadar Sağlıklı Olur? Bir vatandaşın "devlet gözetiminde çöpçatanlık sitesi olsun" isteğine Aile...           • İHD Iğdır Temsilciliğinden “İnsan Hakları Günü” Mesajı İnsan Hakları Derneği Iğdır İl Temsilciliği “İnsan Hakları Günü” dolayısıyla...           • Çiftçi Dostu Demirel Ailesinden Iğdır’a Bir Marka Daha: SOLİS TRAKTÖR Çiftçi ve traktör dostu Demirel ailesinden Iğdır’a bir marka daha…...           • Kasım Ayında Iğdır Havalimanı’nda 19.672 Yolcuya Hizmet Verildi Kasım Ayında Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda 19.672 Yolcuya Hizmet Verildi&hell...           • Melike Göktaş ADEM’ i Ziyaret Etti Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi Kaymakamı Lütfullah GÖKTAŞ’ ın eşi Melike...           • Tonya Doğanspor 2-2 Iğdır Esspor Iğdır Esspor deplasmanda karşılaştığı Güçlü rakibi Tonya Doğanspor ile 2-2 berabe...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1471179
Aktif: 30
Bugün: 1132
Dün: 3752
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
29 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
35 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
31 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
29 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
27 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
27 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
38 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
28 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
29 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
27 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
28 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
32 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
35 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
30 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
28 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Üniversitesi ile Tebriz Üniversitesi Arasında 4’lü Protokol

Iğdır Üniversitesi ile İran’ın eğitim kalitesi bakımından ilk beş üniversitesinden biri olan Tebriz Üniversitesi arasında 4 önemli protokol imzalandı.

Iğdır Üniversitesi, uluslararası alandaki iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Iğdır Üniversitesi ile Tebriz Üniversitesi arasında; 4 Anabilim Dalında Uluslararası Ortak Doktora Çift Diplomalı Eğitim ve Öğretim Programı Tesisine İlişkin Protokol, 12 Anabilim Dalında Uluslararası Ortak Yüksek Lisans Çift Diplomalı Eğitim ve Öğretim Programı Tesisine İlişkin Protokol, Çift Diploma ve Erasmus+ Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makamından gerçekleştirilen törene Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mir Reza Majidi ve ekibi katıldı.

Dünya çapında projeler üretebiliriz

Türk-İran dostluğunun stratejik önemine vurgu yapan Rektör Alma, sadece protokol imzalamakla kalmayıp, İran’la sıkı diyaloglar kurarak dünya çapında projeler üretebileceklerine dikkat çekti. Türkiye ve İran’ın iki kardeş ülke olduğunun altını çizen Rektör Alma, “Bu anlamda iki Müslüman ülke olarak birbirimizi destekleyerek ilerlemeliyiz” dedi.

En hızlı gelişen üniversitelerden bir tanesiyiz

Iğdır Üniversitesinin yeni kurulan üniversiteler arasında en hızlı gelişen üniversitelerden bir tanesi olduğunu belirten Rektör Alma şunları kaydetti:

“Üniversite olarak hayata geçirdiğimiz projelerle bölgedeki üniversitelere örnek olduk. GES projesiyle elektrik üretimine başladık. İlimizde tarım ve hayvancılığa destek olmak amacıyla çiftçi eğitim merkezi kurarak çiftçilerimizi eğittik. Yine hayvan hastanesinin ruhsatını aldık. Hastanede şu ana kadar birçok başarılı operasyon geçekleştirildi. Bunlarla birlikte kayısı ve taş köftenin coğrafik işaretini aldık. Iğdır’ın toprak, su ve sağlık haritasını tamamlamak üzereyiz. Ayrıca üniversitemizde şu ana kadar ulusal ve uluslararası birçok sempozyum, panel ve konferans verildi. Uzaktan eğitim merkezi kurarak dijital ortamda hizmet vermeye başladık.”

Ortak proje üretmeye hazırız

Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mir Reza Majidi ise Iğdır’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Başta Iğdır Üniversitesi olmak üzere Türkiye’deki üniversitelerle konsorsiyumlar kurarak proje üretmeye hazırız” mesajını verdi.

Tebriz Üniversitesinin İran’ın en başarılı üniversitelerinden olduğuna dikkat çeken Majidi, “Türkiye’de 80 tane üniversiteyle işbirliğimiz var. Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olması çok önemli. Müslümanlar birlikte hareket ederse onları hiç kimse yenemez. Bundan dolayı komşumuz Iğdır Üniversitesiyle birlikte çok güzel projeler üreteceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Alma ve Rektör Majidi karşılıklı olarak birbirlerine hediye taktim etti ve toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Protokol törenin ardından, Tebriz Üniversitesi ekibine, sırasıyla Temel Sağlık Bilimleri Simülasyon Laboratuvarı, ALUM, Hayvan Hastanesi, Şehit Mehmet Bora Tayfur Kapalı Spor Salonu ve son olarak seyir tepesi gezdirildi. Ardından program son buldu.

Haber tarihi: 07 / 08 / 2019
Haber Okunma: 345
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Üniversite Kayıtlarına Son gün 23 Ağustos!
Sonraki: Op. Dr. Nevruz Erez Iğdır İl Sağlık Müdürlüğüne Atandı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi