Corona Virüse Karşı Tedbirler Artırıldı İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine corona virüsü tedbirleri konulu ek genelge g...           • Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, ...           • Iğdır’da Patates Hasadı Başladı Iğdır ili tarım ürünleri yönünden çeşit zenginliği ile bölgede ve ...           • Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde futbol dalında faaliyet gösteren Tuzluca Esnaf Spor 2...           • Iğdır Üniversitesinden Webometrics Sıralamasında Kayda Değer Başarı Öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında birçok köklü ü...           • Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           • Iğdır TJA: Şengal'de Yapılan Soykırımı Ve Kadın Kırımını Lanetliyoruz IŞİD'in 2014'te Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Şengal bölgesine ve Ezidi yerleşim yerleri...           • Balık Göl Ziyaretçi Akınına Uğruyor... Balık Gölü, Sakin ve Serin Ortam Arayan Ziyaretçi Akınına Uğradı. Doğu Anadolu&r...           • Kurban Bayramı Mesajı... Birlik ve beraberliği, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaş...           • Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanından Kurban Bayramı Mesajı Bayramlar, inananların kardeşliğini, insanların paylaşma ve dayanışma duygusunu, birlik ve beraber...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1662787
Aktif: 54
Bugün: 108
Dün: 2490
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
434 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
875 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
758 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1011 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
866 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
756 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
783 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
689 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
768 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
731 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
695 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
788 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
705 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
753 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Diyanet Bir-Sen : 3600 Ek Gösterge Daha Fazla Ötelenmesin!

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, kamu çalışanlarının içinde bulunduğu ekonomik koşullar dikkate alınarak 3600 ek göstergenin daha fazla ötelenmemesi gerektiğini belirterek basın açıklaması yaptı.

Kamu çalışanlarının aldığı zammın eridiğini ve zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiklerini belirten Türüt, ek göstergenin 3600’e çıkarılması yönündeki beklentilerin hüsranla sonuçlandığını, ancak hükümet yetkililerince çeşitli tarihlerde yapılan açıklamaların kimi zaman umuda kimi zaman tereddüde neden olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Düşüncelerimizi daha önce de kamuoyu ile paylaşmış ve bu düşüncelerimizi bir öneri olarak Cumhurbaşkanlığı makamına, Meclis’e ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na iletmiştik. 3600 ek göstergenin Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan tüm personeli kapsayacak şekilde düzenlenmesini istiyoruz. Diyanet personeli olarak bizler, 3600 ek göstergenin Din Hizmetleri Sınıfı ile sınırlı tutulmasını doğru bulmuyoruz. İlkokul mezunundan üniversite mezununa kadar tüm çalışanları kapsayacak şekilde adil bir düzenleme yapılmasından yanayız. Aksi yöndeki bir çalışma vicdanları yaralar. Çalışma barışını bozar, din görevlilerinin moral ve motivasyonu bozar. Ekonomik sıkıntılara karşı direnmeye çalışan Diyanet camiası, kendi kurumunda ayrımcılığa maruz kalırsa kurumuna, devletine ve peşinden gittiği liderlerine karşı bir güvensizlik oluşacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda özlük hakları bakımından mağduriyet yaşayanlar var. Mağduriyetlerin giderilmesi bakımından bu düzenlemeye şiddetle ihtiyaç var. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözü önemsiyoruz ve bu sözün yerine getirileceğini ümit ediyoruz. Din görevlileri verilen bu sözü hak ediyorlar. En ücra yerler de özverili bir şekilde görev yapıyorlar. Can güvenlikleri yok. Görev yerlerinin çoğunda lojman sıkıntıları var. Üstelik imece usulü yapılan lojmanlardan bile kira alınıyor. Çocuklarını okutmakta zorlanıyor. Büyük kentlerde insanca yaşayabilmeleri ise çok zor. Bu nedenlerle 3600 ek gösterge sözünü ettiğimiz bu adaletsizlikleri giderecek bir düzenlemedir.

Sayın Ömer Çelik’in son yaptığı açıklamaya göre 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtiliyor, ancak ortada somut bir işaret yok! Sayın Çelik, “Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir." Şeklindeki açıklaması kamu çalışanlarını tatmin etmiyor! Meslekler arası dengeler ve mali disiplin içinde nasıl bir takvime bağlanacağı açıklanmalı ve bu konudaki tereddütler giderilmelidir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda tüm çalışanlar, farklı görevlerde hizmet veriyor olsalar da çalışma alanının temeli din hizmetleridir. Bu nedenle Sayın yetkililerin açıklamaları bizleri tatmin etmiyor ve endişeye neden oluyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan tüm personeller 3600 ek göstergeye adeta şartlandı ve bunun bekleyişi içine girdi. Bu beklenti karşılanamayacak olursa büyük mağduriyet yaşanacaktır. Talep ve önerimizin dikkate alınmasını ve adil bir düzenleme yapılmasını istiyoruz.”

Haber tarihi: 13 / 11 / 2019
Haber Okunma: 435
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Çocuklarda Akran Zorbalığına Karşı Yapılması Gerekenler
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi