DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İ...           • Avukatlara İndirimli Elektrik Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü o...           • Haydar Aliyev Parkına Yeni Düzenleme Kararı İmzalandı Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) başvuran ve destek almaya hak kazanan Iğdır İl Özel İ...           • İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı. 2020 yılı 1. dönem...           • Iğdır Belediye Eş Başkanları Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Iğdır merkeze bağlı mahalle muhtar...           • Çocukluk Çağında Astım Hastalığına Dikkat! Çocukluk çağının en sık rastlanan kronik hastalığı olan astım hastalığı, çocu...           • Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı Rahim ağzı kanseri; dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra ü...           • Rektör Alma, Iğdır FM’e Konuk Oldu Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da radyo yayınc...           • Şiyar Arvan İle Miran Akkuş'un Sünnet Şölenleri Görülmeye Değerdi Abide/Yaşar Akkuş’un oğulları Şiyar Arvan ve Miran’ın Sünnet Düğünü...           • 20 Yanvar Şehitleri, İstad Merkezinde Anıldı 20 Yanvar(Ocak) Şehitleri, İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür De...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1520172
Aktif: 23
Bugün: 459
Dün: 1993
Son Videolar

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
31 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
160 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
172 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
147 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
131 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
135 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
128 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
163 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
139 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
151 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
111 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
128 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
156 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
140 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Diyanet Bir-Sen : 3600 Ek Gösterge Daha Fazla Ötelenmesin!

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, kamu çalışanlarının içinde bulunduğu ekonomik koşullar dikkate alınarak 3600 ek göstergenin daha fazla ötelenmemesi gerektiğini belirterek basın açıklaması yaptı.

Kamu çalışanlarının aldığı zammın eridiğini ve zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiklerini belirten Türüt, ek göstergenin 3600’e çıkarılması yönündeki beklentilerin hüsranla sonuçlandığını, ancak hükümet yetkililerince çeşitli tarihlerde yapılan açıklamaların kimi zaman umuda kimi zaman tereddüde neden olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Düşüncelerimizi daha önce de kamuoyu ile paylaşmış ve bu düşüncelerimizi bir öneri olarak Cumhurbaşkanlığı makamına, Meclis’e ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na iletmiştik. 3600 ek göstergenin Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan tüm personeli kapsayacak şekilde düzenlenmesini istiyoruz. Diyanet personeli olarak bizler, 3600 ek göstergenin Din Hizmetleri Sınıfı ile sınırlı tutulmasını doğru bulmuyoruz. İlkokul mezunundan üniversite mezununa kadar tüm çalışanları kapsayacak şekilde adil bir düzenleme yapılmasından yanayız. Aksi yöndeki bir çalışma vicdanları yaralar. Çalışma barışını bozar, din görevlilerinin moral ve motivasyonu bozar. Ekonomik sıkıntılara karşı direnmeye çalışan Diyanet camiası, kendi kurumunda ayrımcılığa maruz kalırsa kurumuna, devletine ve peşinden gittiği liderlerine karşı bir güvensizlik oluşacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda özlük hakları bakımından mağduriyet yaşayanlar var. Mağduriyetlerin giderilmesi bakımından bu düzenlemeye şiddetle ihtiyaç var. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözü önemsiyoruz ve bu sözün yerine getirileceğini ümit ediyoruz. Din görevlileri verilen bu sözü hak ediyorlar. En ücra yerler de özverili bir şekilde görev yapıyorlar. Can güvenlikleri yok. Görev yerlerinin çoğunda lojman sıkıntıları var. Üstelik imece usulü yapılan lojmanlardan bile kira alınıyor. Çocuklarını okutmakta zorlanıyor. Büyük kentlerde insanca yaşayabilmeleri ise çok zor. Bu nedenlerle 3600 ek gösterge sözünü ettiğimiz bu adaletsizlikleri giderecek bir düzenlemedir.

Sayın Ömer Çelik’in son yaptığı açıklamaya göre 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtiliyor, ancak ortada somut bir işaret yok! Sayın Çelik, “Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir." Şeklindeki açıklaması kamu çalışanlarını tatmin etmiyor! Meslekler arası dengeler ve mali disiplin içinde nasıl bir takvime bağlanacağı açıklanmalı ve bu konudaki tereddütler giderilmelidir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda tüm çalışanlar, farklı görevlerde hizmet veriyor olsalar da çalışma alanının temeli din hizmetleridir. Bu nedenle Sayın yetkililerin açıklamaları bizleri tatmin etmiyor ve endişeye neden oluyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan tüm personeller 3600 ek göstergeye adeta şartlandı ve bunun bekleyişi içine girdi. Bu beklenti karşılanamayacak olursa büyük mağduriyet yaşanacaktır. Talep ve önerimizin dikkate alınmasını ve adil bir düzenleme yapılmasını istiyoruz.”

Haber tarihi: 13 / 11 / 2019
Haber Okunma: 254
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Çocuklarda Akran Zorbalığına Karşı Yapılması Gerekenler
Sonraki: Iğdır'da Eylem Ve Etkinlikler 15 Gün Yasaklandı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi