Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, ...           • Iğdır’da Patates Hasadı Başladı Iğdır ili tarım ürünleri yönünden çeşit zenginliği ile bölgede ve ...           • Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde futbol dalında faaliyet gösteren Tuzluca Esnaf Spor 2...           • Iğdır Üniversitesinden Webometrics Sıralamasında Kayda Değer Başarı Öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında birçok köklü ü...           • Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           • Iğdır TJA: Şengal'de Yapılan Soykırımı Ve Kadın Kırımını Lanetliyoruz IŞİD'in 2014'te Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Şengal bölgesine ve Ezidi yerleşim yerleri...           • Balık Göl Ziyaretçi Akınına Uğruyor... Balık Gölü, Sakin ve Serin Ortam Arayan Ziyaretçi Akınına Uğradı. Doğu Anadolu&r...           • Kurban Bayramı Mesajı... Birlik ve beraberliği, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaş...           • Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanından Kurban Bayramı Mesajı Bayramlar, inananların kardeşliğini, insanların paylaşma ve dayanışma duygusunu, birlik ve beraber...           • Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in Gözaltına Alınmasını Kınıyoruz Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez'in ailesiyle yemek yediği sırada polisler tarafından ki...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1662761
Aktif: 35
Bugün: 57
Dün: 2490
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
434 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
875 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
758 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1011 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
866 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
756 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
783 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
689 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
768 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
731 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
695 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
788 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
705 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
753 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

“Ekinokokkozis Farkındalığı” Paneli Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Iğdır İli ve Çevresinde Ekinokokkozis Farkındalığı” başlıklı bir panel düzenlendi. Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Genber Kerimli, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Bayraktutan, Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş, Üniversitemiz akademisyenleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından panel açılış konuşmasını, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve oturum başkanı Prof. Dr. Hakan Uslu yaptı. Uslu konuşmasında, ekinokokkozis hastalığının tanımından, epidemiyolojisinden ve morfolojik yapısından bahsederek, hastalığın bulaşma yolları ile risk faktörleri hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Hakan Uslu’nun ardından, yine Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ercan Korkut söz aldı. Korkut, “Genel Cerrahi Perspektifi ile Kistik Ekinokokkozis” başlıklı konuşmasında, hastalığın bulaş yollarına değinerek klinik vakalardan örnekler verdi ve tedavi süreci hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“Alveolar Ekinokokkozis Doğu Anadolu’da yoğunlaşıyor”

Dr. Öğr. Üyesi Ercan Korkut’tan sonra söz alan Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş ise, “Doğu Anadolu Bölgesinde Alveolar Ekinokokkozis” başlıklı sunumunda Doğu Anadolu bölgesinde yaygın olarak görülen Alveolar Ekinokokkozis hakkında bilgiler paylaştı. Akkaş sunumunda, 1979-2010 yılları arasında bildirilen 489 vakada %86.24’nün Doğu ve Güneydoğu Anadolu kökenli olduğunu belirtti. Akkaş; bildirildiği ilin değil, hastanın geldiği ilin dikkate alınması durumunda ise bu oranın, %89.02’ye çıktığını bildirdi. Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş’ın sunumunun ardından panelin son konuşmacısı, Iğdır Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Çayören söz aldı. Çayören konuşmasında, Iğdır ilindeki ekinokokkozis varlığı hakkında bilgiler verdi.

“Iğdır İli ve Çevresinde Ekinokokkozis Farkındalığı” paneli, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Genber Kerimli tarafından panelistlere teşekkür belgeleri verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Haber tarihi: 19 / 11 / 2019
Haber Okunma: 508
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: AÇSH İl Müdürü Adem Soylu’dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi