Hemşerimiz Sinan Oğan Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, katıldığı programda cumhurbaşkanlı...           • Iğdır Belediyesinden Deprem Duyarlılığı: Yardıma Hazırız Elazığ, Malatya ve çevre illerde meydana gelen depremden dolayı üzüntülerini...           • Kampüsü’te Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu. Iğdır &...           • Iğdır Üniversitesi “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde” Stant Açtı Ankara ANKA Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri”...           • Uyuşturucu Ve Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı Yapıldı 2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık İle Mücadele Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.  I...           • DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İ...           • Avukatlara İndirimli Elektrik Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü o...           • Haydar Aliyev Parkına Yeni Düzenleme Kararı İmzalandı Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) başvuran ve destek almaya hak kazanan Iğdır İl Özel İ...           • İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı. 2020 yılı 1. dönem...           • Iğdır Belediye Eş Başkanları Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Iğdır merkeze bağlı mahalle muhtar...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1521099
Aktif: 35
Bugün: 1469
Dün: 1910
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
161 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
35 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
176 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
149 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
134 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
138 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
133 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
165 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
141 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
153 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
114 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
132 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
144 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
158 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
143 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

“Ekinokokkozis Farkındalığı” Paneli Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Iğdır İli ve Çevresinde Ekinokokkozis Farkındalığı” başlıklı bir panel düzenlendi. Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Genber Kerimli, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Bayraktutan, Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş, Üniversitemiz akademisyenleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından panel açılış konuşmasını, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve oturum başkanı Prof. Dr. Hakan Uslu yaptı. Uslu konuşmasında, ekinokokkozis hastalığının tanımından, epidemiyolojisinden ve morfolojik yapısından bahsederek, hastalığın bulaşma yolları ile risk faktörleri hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Hakan Uslu’nun ardından, yine Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ercan Korkut söz aldı. Korkut, “Genel Cerrahi Perspektifi ile Kistik Ekinokokkozis” başlıklı konuşmasında, hastalığın bulaş yollarına değinerek klinik vakalardan örnekler verdi ve tedavi süreci hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“Alveolar Ekinokokkozis Doğu Anadolu’da yoğunlaşıyor”

Dr. Öğr. Üyesi Ercan Korkut’tan sonra söz alan Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş ise, “Doğu Anadolu Bölgesinde Alveolar Ekinokokkozis” başlıklı sunumunda Doğu Anadolu bölgesinde yaygın olarak görülen Alveolar Ekinokokkozis hakkında bilgiler paylaştı. Akkaş sunumunda, 1979-2010 yılları arasında bildirilen 489 vakada %86.24’nün Doğu ve Güneydoğu Anadolu kökenli olduğunu belirtti. Akkaş; bildirildiği ilin değil, hastanın geldiği ilin dikkate alınması durumunda ise bu oranın, %89.02’ye çıktığını bildirdi. Dr. Öğr. Üyesi Önder Akkaş’ın sunumunun ardından panelin son konuşmacısı, Iğdır Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Çayören söz aldı. Çayören konuşmasında, Iğdır ilindeki ekinokokkozis varlığı hakkında bilgiler verdi.

“Iğdır İli ve Çevresinde Ekinokokkozis Farkındalığı” paneli, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Genber Kerimli tarafından panelistlere teşekkür belgeleri verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Haber tarihi: 19 / 11 / 2019
Haber Okunma: 301
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: AÇSH İl Müdürü Adem Soylu’dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı
Sonraki: Rektör Alma’dan İl Sağlık Müdürü Nevruz Erez’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi