Hemşerimiz Sinan Oğan Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, katıldığı programda cumhurbaşkanlı...           • Iğdır Belediyesinden Deprem Duyarlılığı: Yardıma Hazırız Elazığ, Malatya ve çevre illerde meydana gelen depremden dolayı üzüntülerini...           • Kampüsü’te Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu. Iğdır &...           • Iğdır Üniversitesi “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde” Stant Açtı Ankara ANKA Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri”...           • Uyuşturucu Ve Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı Yapıldı 2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık İle Mücadele Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.  I...           • DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İ...           • Avukatlara İndirimli Elektrik Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü o...           • Haydar Aliyev Parkına Yeni Düzenleme Kararı İmzalandı Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) başvuran ve destek almaya hak kazanan Iğdır İl Özel İ...           • İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı. 2020 yılı 1. dönem...           • Iğdır Belediye Eş Başkanları Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Iğdır merkeze bağlı mahalle muhtar...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1521182
Aktif: 45
Bugün: 1622
Dün: 1910
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
161 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
35 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
176 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
149 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
134 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
138 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
133 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
165 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
141 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
153 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
114 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
132 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
144 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
159 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
143 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

“Kadına Yönelik Şiddete Hayır” Konulu Panel Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu Adalet Programı tarafından “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” konulu panel düzenlendi. Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele; Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Iğdır Valisi Enver Ünlü ’nün eşi Sema Ünlü, Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mubin Koyuncu, kurum amirleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü Tuzluca Meslek Yüksekokulu Adalet Programı Öğr. Gör. Av. Senem Önder Özbakır’ın yaptığı panele; Av. Deniz Alkoç, Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği Komiser Yardımcısı Ehet Akmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sosyal çalışmacısı Özlem Sarıkaya ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilcisi Hayrunisa Bakkıran konuşmacı olarak katıldı.

Panelde ilk olarak söz alan Komiser Yardımcısı Ehet Akmaz, kadına yönelik şiddeti önlemede kolluk kuvvetlerinin yetkisi ve yapılan çalışmalardan bahsederek ilimizdeki mevcut durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

Akmaz’ın ardından söz alan Av. Deniz Alkoç, konuşmasında nafaka kavramından bahsederek uygulamada yaşanan sorunlara değindi. Alkoç, süreli nafaka tartışmalarına da değinerek nafakayla ilgili yeni yasa tasarısı hakkında bilgiler verdi.

Alkoç’un ardından ise Sosyal Çalışmacı Özlem Sarıkaya söz aldı. Sarıkaya, konuşmasında; kadınlara yönelik eğitim ve farkındalık projelerinden, Iğdır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına yönelik şiddete karşı yürütülen çalışmalardan bahsetti.

Sarıkaya’nın ardından söz alan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Iğdır İl Temsilcisi Hayrunnisa Bakkıran ise, sivil toplum kuruluşlarının şiddeti önlemedeki rolünün önemine değinerek konuşmasını tamamladı.

“Kadına Yönelik Şiddete Hayır” paneli, konuşmaların ardından geçilen soru cevap kısmını takiben Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu tarafından panelistlere teşekkür belgesi takdim edilmesiyle son buldu.

Haber tarihi: 26 / 11 / 2019
Haber Okunma: 293
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Tuz Mağaralarında Karma Sergi Yolculuğu Yapıldı
Sonraki: Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Hava Kirliliği Açıklaması
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi