“Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik ...           • Ormanlık Alanlarda Mangal Yakmak Yasaklandı İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine genelge gönderdi: Ormanlık alanlarda mangal yak...           • Rektör Alma Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini Ziyaret Etti Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kahramanmaraş Süt&cced...           • Komşu İlde Maskesiz Dolaşmak Yasaklandı Kars'ta yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugünden itibaren maskesiz...           • Corona Virüse Karşı Tedbirler Artırıldı İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine corona virüsü tedbirleri konulu ek genelge g...           • Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, ...           • Iğdır’da Patates Hasadı Başladı Iğdır ili tarım ürünleri yönünden çeşit zenginliği ile bölgede ve ...           • Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde futbol dalında faaliyet gösteren Tuzluca Esnaf Spor 2...           • Iğdır Üniversitesinden Webometrics Sıralamasında Kayda Değer Başarı Öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında birçok köklü ü...           • Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1664376
Aktif: 42
Bugün: 2456
Dün: 2526
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
448 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
888 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
775 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1025 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
880 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
773 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
659 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
797 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
704 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
777 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
750 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
702 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
805 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
725 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
772 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Vekil Karadağ'dan Metin Işık'a Yapılan Saldırı İle İlgili Açıklama

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ Metin Işık’a yapılan saldırı ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Karadağ, olay ile bir ilgisinin olmadığını belirttiği açıklamasında Metin Işık’ın’da gazeteci olmadığını söyledi.

Vekil Karadağ’ın yaptığı açıklamanın tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz:   

27 Kasım 2019 tarihinde Iğdır ilimizde yaşanan bir şiddet eyleminin tarafımın azmettirmesi veya teşvik etmesi nedeniyle gerçekleştiği, söz konusu eylemin benimle ilgili yapılan haberlerden ve paylaşılan yazılardan dolayı gerçekleştiği, dolayısıyla da eylem ile ilgimin bulunduğu yönünde gerek sosyal medyada gerekse bazı haber sitelerinde çıkan haber ve söylentiler tamamen asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır.

Bahsi geçen konu hakkında adli mercilerce soruşturma başlatılmış olup, gerçeklerin en kısa zamanda açığa çıkacağı inancındayım. Bununla birlikte, gerçekler açığa çıkana kadar geçen süreçte kötü niyetli kişi veya kişiler ile oluşumlar tarafından bilgi kirliliği yaratılmasının ve haksız bir algı oluşturulmasının önüne geçmek, konu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla tarafımca açıklama yapılması hasıl olmuştur.

Söz konusu şiddet eyleminin taraflarından biri olan Metin IŞIK adlı kişi, gazeteci olduğunu ileri sürmesine rağmen yetkili mercilerce teyit etmiş olduğumuz bilgiye göre gazeteci olmayıp, sosyal medyada asılsız olarak gazetecilik sıfatını kullanarak şahsıma ve şahsım üzerinden mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisini ve Ülkü Ocaklarını karalamaya çalışmaktadır. Bu amaçla, adı geçen kişi, kişisel nedenlerle karıştığı bir şiddet eylemini de haber değeri olacak şekilde iftira içeren ifadeler ile kamuoyuna yansıtmıştır.

Mensubu olduğum ve bununla da her zaman gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinin amaç ve ilkeleri siyasi hayatımda olduğu kadar, hayatımın tüm alanlarında da rehberlerim arasında yer almaktadır. Bu itibarla da insan odaklı, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis etmek; toplumsal barış ve huzuru hakim kılmak; inançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek, demokratik standartları yükseltmek; hürriyet, adalet, hakkaniyet ve fırsat eşitliğini esas alan, milli, insani ve ahlaki değerlerin ön plana çıktığı siyasi ve toplumsal düzen ile kültürel iklimi tesis etmek; kardeşlik hukukunu ve dayanışma kültürünü geliştirmek; milli birlik ve bütünlüğü tesis etmek Milliyetçi Hareket Partisinin şahsıma yansıttığı amaçlarımdır. Belirtmiş olduğum bu amaçlar doğrultusunda da insan haklarına saygıyı ilke edinerek, seviyeli ve temyiz siyaseti demokrasinin teminatı kabul ediyorum. Sağlıklı bir demokrasinin hoşgörü, dürüstlük, tutarlılık ve samimiyet gibi ahlâki değerlerle bezenmiş bir siyasi kültür zemini üzerinde yükselebileceğine inanıyorum. Siyasetin ahlaki bir temele dayandığı, demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, aşırılıkların törpülendiği bir siyaset anlayışının hâkim kılınması gerektiğine inanıyorum.

Görevimi de belirtmiş olduğum bu amaçlara ve ilkelere uygun olarak yaptığım gibi bugünden sonra da Allah izin verdikçe yapmaya devam edeceğim. Ancak, hal böyle iken ortaya atılan asılsız iddia ile benim üzerimden gerek Milliyetçi Hareket Partisi, gerek Ülkü Ocakları zan altında bırakılmaya çalışılarak algı operasyonu yapılmaktadır. Amaç ve ilkeleri ile toplumsal huzur ve barışın teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi ile Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için var olan, şanlı Türk tarihinin kendine yüklediği misyonu her daim yaşatan Ülkü Ocaklarına karşı şahsım kullanılarak gerçekleştirilen bu ve benzeri algı oluşturma çabalarına karşı tüm halkımızın daha duyarlı olması ve bu tür paylaşımların doğruluğu tespit edildikten sonra paylaşımda bulunmaları daha doğru bir davranış olacaktır.

Nihayet, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman” olan biri olarak, bu ve benzeri fiillerin oluşmaması için gerekli tedbirleri almak ve vukuunda ise hukuk devleti sınırları içerisinde gerekli işlemleri yapmak boynumun borcudur.

Yüce Allah her zaman Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının yar ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yaşar Karadağ

MHP Iğdır Milletvekili

Haber tarihi: 01 / 12 / 2019
Haber Okunma: 1421
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Şelale Şark Sofrası/Cağ Kebabı Yeni Konsepti İle Hizmete Girdi
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi