Hemşerimiz Sinan Oğan Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, katıldığı programda cumhurbaşkanlı...           • Iğdır Belediyesinden Deprem Duyarlılığı: Yardıma Hazırız Elazığ, Malatya ve çevre illerde meydana gelen depremden dolayı üzüntülerini...           • Kampüsü’te Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu. Iğdır &...           • Iğdır Üniversitesi “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde” Stant Açtı Ankara ANKA Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri”...           • Uyuşturucu Ve Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı Yapıldı 2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık İle Mücadele Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.  I...           • DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İ...           • Avukatlara İndirimli Elektrik Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü o...           • Haydar Aliyev Parkına Yeni Düzenleme Kararı İmzalandı Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) başvuran ve destek almaya hak kazanan Iğdır İl Özel İ...           • İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı. 2020 yılı 1. dönem...           • Iğdır Belediye Eş Başkanları Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Iğdır merkeze bağlı mahalle muhtar...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1521931
Aktif: 13
Bugün: 371
Dün: 1767
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
168 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
39 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
182 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
153 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
136 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
137 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
170 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
143 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
156 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
121 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
138 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
147 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
162 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
146 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Vekil Karadağ'dan Metin Işık'a Yapılan Saldırı İle İlgili Açıklama

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ Metin Işık’a yapılan saldırı ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Karadağ, olay ile bir ilgisinin olmadığını belirttiği açıklamasında Metin Işık’ın’da gazeteci olmadığını söyledi.

Vekil Karadağ’ın yaptığı açıklamanın tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz:   

27 Kasım 2019 tarihinde Iğdır ilimizde yaşanan bir şiddet eyleminin tarafımın azmettirmesi veya teşvik etmesi nedeniyle gerçekleştiği, söz konusu eylemin benimle ilgili yapılan haberlerden ve paylaşılan yazılardan dolayı gerçekleştiği, dolayısıyla da eylem ile ilgimin bulunduğu yönünde gerek sosyal medyada gerekse bazı haber sitelerinde çıkan haber ve söylentiler tamamen asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır.

Bahsi geçen konu hakkında adli mercilerce soruşturma başlatılmış olup, gerçeklerin en kısa zamanda açığa çıkacağı inancındayım. Bununla birlikte, gerçekler açığa çıkana kadar geçen süreçte kötü niyetli kişi veya kişiler ile oluşumlar tarafından bilgi kirliliği yaratılmasının ve haksız bir algı oluşturulmasının önüne geçmek, konu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla tarafımca açıklama yapılması hasıl olmuştur.

Söz konusu şiddet eyleminin taraflarından biri olan Metin IŞIK adlı kişi, gazeteci olduğunu ileri sürmesine rağmen yetkili mercilerce teyit etmiş olduğumuz bilgiye göre gazeteci olmayıp, sosyal medyada asılsız olarak gazetecilik sıfatını kullanarak şahsıma ve şahsım üzerinden mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisini ve Ülkü Ocaklarını karalamaya çalışmaktadır. Bu amaçla, adı geçen kişi, kişisel nedenlerle karıştığı bir şiddet eylemini de haber değeri olacak şekilde iftira içeren ifadeler ile kamuoyuna yansıtmıştır.

Mensubu olduğum ve bununla da her zaman gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinin amaç ve ilkeleri siyasi hayatımda olduğu kadar, hayatımın tüm alanlarında da rehberlerim arasında yer almaktadır. Bu itibarla da insan odaklı, ilkeli, dürüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis etmek; toplumsal barış ve huzuru hakim kılmak; inançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek, demokratik standartları yükseltmek; hürriyet, adalet, hakkaniyet ve fırsat eşitliğini esas alan, milli, insani ve ahlaki değerlerin ön plana çıktığı siyasi ve toplumsal düzen ile kültürel iklimi tesis etmek; kardeşlik hukukunu ve dayanışma kültürünü geliştirmek; milli birlik ve bütünlüğü tesis etmek Milliyetçi Hareket Partisinin şahsıma yansıttığı amaçlarımdır. Belirtmiş olduğum bu amaçlar doğrultusunda da insan haklarına saygıyı ilke edinerek, seviyeli ve temyiz siyaseti demokrasinin teminatı kabul ediyorum. Sağlıklı bir demokrasinin hoşgörü, dürüstlük, tutarlılık ve samimiyet gibi ahlâki değerlerle bezenmiş bir siyasi kültür zemini üzerinde yükselebileceğine inanıyorum. Siyasetin ahlaki bir temele dayandığı, demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, aşırılıkların törpülendiği bir siyaset anlayışının hâkim kılınması gerektiğine inanıyorum.

Görevimi de belirtmiş olduğum bu amaçlara ve ilkelere uygun olarak yaptığım gibi bugünden sonra da Allah izin verdikçe yapmaya devam edeceğim. Ancak, hal böyle iken ortaya atılan asılsız iddia ile benim üzerimden gerek Milliyetçi Hareket Partisi, gerek Ülkü Ocakları zan altında bırakılmaya çalışılarak algı operasyonu yapılmaktadır. Amaç ve ilkeleri ile toplumsal huzur ve barışın teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi ile Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için var olan, şanlı Türk tarihinin kendine yüklediği misyonu her daim yaşatan Ülkü Ocaklarına karşı şahsım kullanılarak gerçekleştirilen bu ve benzeri algı oluşturma çabalarına karşı tüm halkımızın daha duyarlı olması ve bu tür paylaşımların doğruluğu tespit edildikten sonra paylaşımda bulunmaları daha doğru bir davranış olacaktır.

Nihayet, “Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman” olan biri olarak, bu ve benzeri fiillerin oluşmaması için gerekli tedbirleri almak ve vukuunda ise hukuk devleti sınırları içerisinde gerekli işlemleri yapmak boynumun borcudur.

Yüce Allah her zaman Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının yar ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yaşar Karadağ

MHP Iğdır Milletvekili

Haber tarihi: 01 / 12 / 2019
Haber Okunma: 971
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Şelale Şark Sofrası/Cağ Kebabı Yeni Konsepti İle Hizmete Girdi
Sonraki: Metin Işık: Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Ve Adamları Bana Saldırdılar
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi