Corona Van ve Iğdır Ekonomisini Nasıl Etkiliyor? Corona virüsün Türkiye'nin sınırlarına dayanması paniğe sebep olurken İran ile tica...           • Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının Basın Duyurusu Emeklilerimiz Hakkında Yapılan Olumsuz Haberler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmamaktadır Bazı b...           • Tapu Müdürü Erol Usta’dan Rektör Alma’ya Nezaket Ziyareti Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Me...           • Üniversite ile MEM, İŞKUR’la Mesleki Eğitim Kursu Protokolü İmzaladı Iğdır Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR’la Mesleki ...           • “İş Kulübü” Öğrencileri Sertifikalarını Aldı Iğdır Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR’la Mesleki ...           • İlkin İdris Aliyev Ürettiği Robotla Onur Belgesi Aldı Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, ür...           • İl Tarım Köylerde Çiftçi Eğitimlerine Başladı Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019-2020 yılı &c...           • 76 Iğdır Belediye Spordan Eş Başkanlara Ziyaret Iğdır amatör liginde mücadele eden 76 Iğdır Belediye Spor Kulüp Başkanı ve Iğdır Be...           • Ciltteki Sarkmaları Toparlayan Biyolojik Lıftıng Aşısı Geliştirdi İtalyan Bilim İnsanları Ciltteki Sarkmaları Toparlayan Biyolojik Lıftıng Aşısı Geliştirdi. &Ccedi...           • Atletizm Geliştirme Projesinde Madalyalar Verildi Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Finali Iğdır Gen&cc...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1546745
Aktif: 37
Bugün: 732
Dün: 2420
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
266 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
121 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
263 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
238 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
221 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
229 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
218 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
258 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
224 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
235 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
203 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
212 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
234 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
236 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
228 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Üniversitesinin Acı Günü

Mesai Arkadaşımız Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ı Kaybettik

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu personellerinden Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ı geçirmiş olduğu ani kalp krizi sonucu kaybetmiş bulunmaktayız.

Değerli mesai arkadaşımız Öğr. Gör. Ulaş Çalışır’ın ani vefatı hepimizi derinden sarsmıştır. Önceki gün akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan hocamız, Iğdır’daki hastanelerde gerekli ünitelerin olmamasından dolayı Kars’a sevk edilmiş; burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Hocamızın vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevk ederken, aynı zamanda Iğdır’da anjiyo merkezinin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şehrimizde anjiyo merkezinin bulunmaması; Iğdır halkının büyük sağlık problemleri yaşamasına, vatandaşların gerekli tedavi hizmetini alamamasına ve dolayısıyla büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olmaktadır. Bilindiği gibi kalp krizi şikâyetlerinde erken müdahale oldukça önemlidir. Hastaların, şehrimize yaklaşık 150 km uzaklıkta olan Kars’a veya 300 km uzaklıkta olan Erzurum’a sevk edilmesi, yollarda hayatlarını kaybetmelerine veya ileri derecede kalp yetmezliği ile karşı karşıya kalmalarına neden olmaktadır.

Bu bakımdan, hastaların sağlık hizmetlerine kendi illerinde ulaşmaları son derece önemlidir. Bu nedenle Iğdır’da kurulacak bir anjiyo merkezinin gerekliliğini bir kez daha hatırlatmak istiyor; hocamızın ailesine, yakınlarına ve Iğdır Üniversitesi camiasına baş sağlığı diliyoruz.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü

Haber tarihi: 02 / 01 / 2020
Haber Okunma: 657
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik (Dayanışma) Günü İstanbul’da Kutlandı
Sonraki: İHD Iğdır Temsilciliği Açıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi