Corona Van ve Iğdır Ekonomisini Nasıl Etkiliyor? Corona virüsün Türkiye'nin sınırlarına dayanması paniğe sebep olurken İran ile tica...           • Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının Basın Duyurusu Emeklilerimiz Hakkında Yapılan Olumsuz Haberler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmamaktadır Bazı b...           • Tapu Müdürü Erol Usta’dan Rektör Alma’ya Nezaket Ziyareti Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Me...           • Üniversite ile MEM, İŞKUR’la Mesleki Eğitim Kursu Protokolü İmzaladı Iğdır Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR’la Mesleki ...           • “İş Kulübü” Öğrencileri Sertifikalarını Aldı Iğdır Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR’la Mesleki ...           • İlkin İdris Aliyev Ürettiği Robotla Onur Belgesi Aldı Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, ür...           • İl Tarım Köylerde Çiftçi Eğitimlerine Başladı Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019-2020 yılı &c...           • 76 Iğdır Belediye Spordan Eş Başkanlara Ziyaret Iğdır amatör liginde mücadele eden 76 Iğdır Belediye Spor Kulüp Başkanı ve Iğdır Be...           • Ciltteki Sarkmaları Toparlayan Biyolojik Lıftıng Aşısı Geliştirdi İtalyan Bilim İnsanları Ciltteki Sarkmaları Toparlayan Biyolojik Lıftıng Aşısı Geliştirdi. &Ccedi...           • Atletizm Geliştirme Projesinde Madalyalar Verildi Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Finali Iğdır Gen&cc...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1546720
Aktif: 33
Bugün: 640
Dün: 2420
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
266 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
120 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
263 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
238 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
220 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
229 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
218 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
258 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
224 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
235 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
203 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
212 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
234 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
236 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
228 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Belediyesinden Asılsız İddialara Yanıt

Basına ve Kamuoyuna

Son günlerde özelikle sosyal medya mecralarında, belediyemiz tarafından sokak hayvanlarının öldürüldüğü noktasında çıkan haberler üzerine Belediye Eş Başkanlarımız, Belediyemizin hayvan barınağında açıklama yaptı.

Eş Başkanlarımız yaptığı açıklamada;"Son günlerde Sosyal Medyada dolaş bir videoda ateşli silah kullanılarak öldürülen bir köpeğin olduğu iddiası üzerine hem Hayvan Barınağını ziyaret ettik hem de bu konuda açıklama yapmak, yaratılmak istenen yanlış algıyı düzeltmek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduk.

Aynı gece yaşanan olayda kullanılan silah elimde. bu silahta kullanılan ateşli fünye ile kullanılan uyuşturucu iğneler, gece karalıkta ateş edilince namlunun ucunda ateş şeklinde yansıma oluyor. İlgili arkadaşlar Emniyet mensupları tarafından sorgulanmış, kullandıkları silahla deneme atışları yapılmış, yapılan incelemede bu silahların uyuşturucu olarak kullanıldığı, tesbit edilmiş. Bahse konu hayvanımızda barınağımızda bakımı yapılmaktadır.

Hayvan haklarını savunan ekolojik dengeyi esas alan bir anlayışa sahibiz, yönetimi devir aldıktan bu güne özellikle hayvan barınağı ve hayvanları kısırlaştırma küpeleme kunusunda en iyi çalışmayı yapan belediyeyiz. Ekibimiz tecrübeli, tüm imkânlarımızı seferber ettiğimiz Basına yansıyan boyutuyla anlaşılmıştır.

Bahse konu hayvanımız burada, Emniyet tarafından arkadaşlarımızın ifadeleri alınmıştır. Bize karşı yapılan bu karalama politikalarını reddediyoruz.

Böylesi bir anlayışı asla savunmuyoruz. Biz insan yaşamı ve hayvanların tümünün yaşamını esas alan, Doğanın tamamını esas alan bir belediye pratiği içerisinde olacağız ve devam edeceğiz. Bu Manada kamuoyuna bilgi vermek gereği duyduk, her şey yansıtıldığı gibi değil. Böyle Yaşanan olayların başta ilgililer tarafından teyit edilmesi durumunda böyle durumlara girilmesini daha doğru buluyoruz. Dedi’’

Eş Başkanlar ayrıca barınakta sokak hayvanları için yapılan işlemler hakkında bilgi verdi. Hayvanlar için verilen yem ve mamaları kamuoyuna aktardı. Hayvanlar için yapılan işlemlerin bulunduğu ve kayıt altına alınan dosyaları gösterdi. Eş Başkanlar Bu tür karalama kampanyalarına itibar edilmemesini istedi.

Iğdır Belediyesi

Haber tarihi: 17 / 01 / 2020
Haber Okunma: 443
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Kaymakam Ve Eşi Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldular
Sonraki: Anadolu Üniversitesi Rektöründen Başkan Akkuş’a Hediye
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi