Komşu İlde Maskesiz Dolaşmak Yasaklandı Kars'ta yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugünden itibaren maskesiz...           • Corona Virüse Karşı Tedbirler Artırıldı İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine corona virüsü tedbirleri konulu ek genelge g...           • Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, ...           • Iğdır’da Patates Hasadı Başladı Iğdır ili tarım ürünleri yönünden çeşit zenginliği ile bölgede ve ...           • Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde futbol dalında faaliyet gösteren Tuzluca Esnaf Spor 2...           • Iğdır Üniversitesinden Webometrics Sıralamasında Kayda Değer Başarı Öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında birçok köklü ü...           • Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           • Iğdır TJA: Şengal'de Yapılan Soykırımı Ve Kadın Kırımını Lanetliyoruz IŞİD'in 2014'te Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Şengal bölgesine ve Ezidi yerleşim yerleri...           • Balık Göl Ziyaretçi Akınına Uğruyor... Balık Gölü, Sakin ve Serin Ortam Arayan Ziyaretçi Akınına Uğradı. Doğu Anadolu&r...           • Kurban Bayramı Mesajı... Birlik ve beraberliği, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaş...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1662811
Aktif: 54
Bugün: 178
Dün: 2490
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
434 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
875 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
758 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1011 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
866 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
756 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
783 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
689 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
768 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
731 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
695 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
788 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
705 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
753 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Akademisyenler Devlet Korumasında Yetişen Gençlere Ders Verdi

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “İş Hayatına Uyum” programı kapsamında devlet korumasında yetişen gençlere seminer verdi.

Devlet korumasında yetişip kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlerin iş hayatına uyumu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü projeye Üniversitemiz akademisyenleri de destek verdi. Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün düzenlediği eğitim programı kapsamında Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlere eğitim verdi. Eğitim programıyla; işe yerleştirilen gençlerin görev yerlerine uyumu, memur olmanın kazandırdığı haklar, görev ve sorumluluklar, göreve başlanılan kurumun idari yapısı ve kurumun protokol düzeni hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı.

Bu çerçevede; Doç Dr. Ali Kuyaksil “Protokol ve Görgü Kuralları”, “Etkili İletişim ve Beden Dili”, “İnsan İlişkileri ve Öfke Kontrolü”, “Stres ve Stresle Baş Etme Yolları” derslerini verirken Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce “Bilinçsiz Para Harcama”, “Kredi Kartı Kullanımı ve Kefil Olmanın Doğuracağı Sonuçlar” derslerini verdi.

Eğitim sonrası kurum yetkilileriyle görüşen Üniversitemiz akademisyenleri, Iğdır Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtirken Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Üniversitesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Haber tarihi: 07 / 02 / 2020
Haber Okunma: 400
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Üniversitemizin Ulaştırma ve Lojistik Bölümü YÖK Onayıyla Açıldı
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi