Güçlü Bağışıklık Sistemi, Sağlıklı Bağırsaklardan Geçiyor Bağırsak Sağlığını Koruyan Öneriler Koronavirüs nedeniyle her zamankinden daha fazla ha...           • Iğdır Da Öğretmenler Ve Öğrenciler Dezenfektan Makinesi Üretiyor Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde öğretmen ve öğrenciler, pandemi sürecinde...           • HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Mızrak: AKP Kaybettikçe Partimize Saldırıyor Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ...           • HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen Gözaltına Alındı Karslılardan Bilgen’e: Bu Şehir Seninle Gurur Duyuyor Kars Belediyesi Eşbaşakanı Ayhan Bilg...           • Ahmet Karasu Facebook Üzerinden HDP'den İstifa Etti 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den 46 oy fark ile...           • Vekil Eksik: COVİD-19 İş Kazası Meslek Hastalığı Olarak Kabul Edilmeli Iğdır Mv.Dr.Habip EKSİK; Ayrım gözetmeden acilen COVİD-19’un “iş kazası meslek ha...           • İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Genelgesi İçişleri Bakanlığı koronavirüs tanılı bazı kişilerin, temaslılarına ilişkin eksik ya d...           • Patnos Cezaevi Bir Yılda 4 Hasta Tutukluya Mezar Oldu İhlallerle gündemden düşmeyen Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi’nde son bir yılda yaşam...           • Serdar Ünsal, Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısını Kınadı Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar...           • DSİ Bölgede Iğdır Ovası Yenilme Ve Planlama Toplantısı Yapıldı Iğdır İli Aşağı Aras Havzası Taşkın Ve Rüsubat Kontrolü Planlama Raporu Ve Kati Proje Ya...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1706136
Aktif: 31
Bugün: 358
Dün: 2690
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
922 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
1184 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1183 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1432 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1252 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1130 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
1014 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1203 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1073 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1106 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
1183 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1092 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1120 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1120 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1074 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Akademisyenler Devlet Korumasında Yetişen Gençlere Ders Verdi

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “İş Hayatına Uyum” programı kapsamında devlet korumasında yetişen gençlere seminer verdi.

Devlet korumasında yetişip kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlerin iş hayatına uyumu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü projeye Üniversitemiz akademisyenleri de destek verdi. Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün düzenlediği eğitim programı kapsamında Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlere eğitim verdi. Eğitim programıyla; işe yerleştirilen gençlerin görev yerlerine uyumu, memur olmanın kazandırdığı haklar, görev ve sorumluluklar, göreve başlanılan kurumun idari yapısı ve kurumun protokol düzeni hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı.

Bu çerçevede; Doç Dr. Ali Kuyaksil “Protokol ve Görgü Kuralları”, “Etkili İletişim ve Beden Dili”, “İnsan İlişkileri ve Öfke Kontrolü”, “Stres ve Stresle Baş Etme Yolları” derslerini verirken Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce “Bilinçsiz Para Harcama”, “Kredi Kartı Kullanımı ve Kefil Olmanın Doğuracağı Sonuçlar” derslerini verdi.

Eğitim sonrası kurum yetkilileriyle görüşen Üniversitemiz akademisyenleri, Iğdır Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtirken Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Üniversitesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Haber tarihi: 07 / 02 / 2020
Haber Okunma: 442
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Üniversitemizin Ulaştırma ve Lojistik Bölümü YÖK Onayıyla Açıldı
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi