Sağlık Bakanı Koca, Dilucu’nda İncelemelerde Bulundu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca helikopterle Dilucu Sınır Kapısına geldi ve sahra hastanesini ziyaret...           • Mum Işığında Adalet Aradılar İstanbul, Kadıköy’de Hocalı Soykırımı’yla ilgili bir protesto yürüy&uum...           • Memur-Sen Şube Başkanı Erkan Çiğdem’den Hocalı Katliamı Açıklaması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Başkanı ERKAN ÇİĞDEM’den Hocalı Katliamıyla il...           • Iğdır Ovası Sulaması Ortak Tesisler Onarım Sözleşme İmzalandı Iğdır ovası sulaması ortak tesisler onarım 2. Kısım işine ait sözleşme imzalandı. Iğdır Ovas...           • Mevlana İlkokulunda Özel Eğitim Sınıfları Açıldı Rektör Alma Mevlana İlkokulunda Özel Eğitim Sınıflarının Açılışına Katıldı. Iğdı...           • Psikolog Begüm Sevinç: Koronovirüs Ruh Sağlığınızı Etkilemesin Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi uzmanlarından Psikolog Begüm Sevinç son ...           • Rektör Alma Özel Mısra Göleli Bakım Merkezini Ziyaret Etti Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır kent merkezinde bulun...           • Corona Van ve Iğdır Ekonomisini Nasıl Etkiliyor? Corona virüsün Türkiye'nin sınırlarına dayanması paniğe sebep olurken İran ile tica...           • Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının Basın Duyurusu Emeklilerimiz Hakkında Yapılan Olumsuz Haberler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmamaktadır Bazı b...           • Tapu Müdürü Erol Usta’dan Rektör Alma’ya Nezaket Ziyareti Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Me...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1548380
Aktif: 40
Bugün: 679
Dün: 2275
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
274 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
133 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
274 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
245 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
230 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
238 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
228 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
266 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
231 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
239 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
213 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
221 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
244 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
244 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
241 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Akademisyenler Devlet Korumasında Yetişen Gençlere Ders Verdi

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “İş Hayatına Uyum” programı kapsamında devlet korumasında yetişen gençlere seminer verdi.

Devlet korumasında yetişip kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlerin iş hayatına uyumu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü projeye Üniversitemiz akademisyenleri de destek verdi. Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün düzenlediği eğitim programı kapsamında Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlere eğitim verdi. Eğitim programıyla; işe yerleştirilen gençlerin görev yerlerine uyumu, memur olmanın kazandırdığı haklar, görev ve sorumluluklar, göreve başlanılan kurumun idari yapısı ve kurumun protokol düzeni hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı.

Bu çerçevede; Doç Dr. Ali Kuyaksil “Protokol ve Görgü Kuralları”, “Etkili İletişim ve Beden Dili”, “İnsan İlişkileri ve Öfke Kontrolü”, “Stres ve Stresle Baş Etme Yolları” derslerini verirken Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce “Bilinçsiz Para Harcama”, “Kredi Kartı Kullanımı ve Kefil Olmanın Doğuracağı Sonuçlar” derslerini verdi.

Eğitim sonrası kurum yetkilileriyle görüşen Üniversitemiz akademisyenleri, Iğdır Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtirken Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Üniversitesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Haber tarihi: 07 / 02 / 2020
Haber Okunma: 234
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Üniversitemizin Ulaştırma ve Lojistik Bölümü YÖK Onayıyla Açıldı
Sonraki: Karaciğer Sağlığınız İçin Altın Öneriler
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi