“Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik ...           • Ormanlık Alanlarda Mangal Yakmak Yasaklandı İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine genelge gönderdi: Ormanlık alanlarda mangal yak...           • Rektör Alma Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini Ziyaret Etti Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kahramanmaraş Süt&cced...           • Komşu İlde Maskesiz Dolaşmak Yasaklandı Kars'ta yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugünden itibaren maskesiz...           • Corona Virüse Karşı Tedbirler Artırıldı İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine corona virüsü tedbirleri konulu ek genelge g...           • Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, ...           • Iğdır’da Patates Hasadı Başladı Iğdır ili tarım ürünleri yönünden çeşit zenginliği ile bölgede ve ...           • Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde futbol dalında faaliyet gösteren Tuzluca Esnaf Spor 2...           • Iğdır Üniversitesinden Webometrics Sıralamasında Kayda Değer Başarı Öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında birçok köklü ü...           • Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1664352
Aktif: 35
Bugün: 2296
Dün: 2526
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
447 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
888 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
774 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1023 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
880 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
773 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
659 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
797 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
704 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
777 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
750 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
702 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
804 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
724 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
772 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Vekil Eksik, Bakana Ağrı-Patnos L Tipi Cezaevinde Yaşananları Sordu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik yaptığı açıklamada: “Ağrı-Patnos L tipi cezaevinde mahpuslara yönelik hak ihlalleri özellikle siyasi mahpuslara yönelik insanlık dışı uygulamalar mahpus yakınları ve avukatları aracılığıyla kamuoyunun bilgisine sunulmakta ve bu konuda sözlü, yazılı soru önergeleri bakanlığınıza verilmesine rağmen birçok konuda mahpusların sorunları çözülmemekte aksine sorunlar derinleşmektedir.

Avukatları ve yakınları aracılığı ile bize ulaşan mahpuslar temiz içme suyu ve temizlik için kullanılacak suya kanalizasyon kokusunun olduğu dolaysıyla mahpusların birçok sağlık sorunlarına sebep olduğu tarafımıza iletilmektedir.

Bu Bağlamda,

Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru önergesi İlettik...” dedi. Vekil Eksik, soru önergesinde şunlara dikkat çekti:

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL tarafından Anayasa’nın 98’inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ıncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Dr. Habip EKSİK

Iğdır Milletvekili

Ağrı-Patnos L tipi cezaevinde mahpuslara yönelik hak ihlalleri özellikle siyasi mahpuslara yönelik insanlık dışı uygulamalar mahpus yakınları ve avukatları aracılığıyla kamuoyunun bilgisine sunulmakta ve bu konuda sözlü, yazılı soru önergeleri bakanlığınıza verilmesine rağmen birçok konuda mahpusların sorunları çözülmemekte aksine sorunlar derinleşmektedir.

Avukatları ve yakınları aracılığı ile bize ulaşan mahpuslar temiz içme suyu ve temizlik için kullanılacak suya kanalizasyon kokusunun olduğu dolaysıyla mahpusların birçok sağlık sorunlarına sebep olduğu tarafımıza iletilmektedir.

Bu bağlamda;

1- Ağrı-Patnos L tipi cezaevinde su sorunun çözümüne yönelik bir çalışmanız var mıdır?

2- Pandemi döneminde hayati öneme sahip böyle bir konunun yaşandığı, uzun zamandır kamuoyuna yansımaktadır. Bakanlığınızın bu konuda sessiz kalmasının sebebi nedir?

3- Açıldığından beri birçok hak ihlalleriyle gündeme gelen Patnos L tipi cezaevinde Covid-19 virüsüne yakalanan mahpus var mıdır, var ise kaç kişidir, yaşamını yitiren mahpus var mıdır?

4- Patnos L tipi cezaevinde kirli sudan kaynaklı hastalanan mahpus sayısı nedir?

5- Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından içme suyunun laboratuvar analizi yapılmış mıdır? Yapılmadıysa ne sebeple yapılmamıştır? Yapılacak mıdır? Laboratuvar analiz sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak mıdır?

Haber tarihi: 07 / 07 / 2020
Haber Okunma: 349
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Talimatı
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi