81 İl’e 'Koronavirüs' Genelgesi! Mahalle Denetim Ekipleri Kuruluyor İçişleri Bakanlığı'nca 81 ilin valiliğine "İzolasyon Tedbirleri" konulu genelge gönder...           • Koronavirüsün Psikolojik Etkilerine Dikkat! Bugüne dek Türkiye’de COVID-19 benzeri bir pandemi yaşanmamıştı. Küresel koro...           • Avlanma Sozunu İle İlgili Açıklama T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığından Bildirilmiştir Ülkemizde 2020-2021 Av Dönemi 22 Ağust...           • Muharrem Ayı Etkinlikleri Ve Aşura Çadırı Hakkında Değerlendirme Iğdır Günışığı Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığının Muharrem Ayı Etkinlikler...           • Rektör, YÖK’ün “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm” Toplantısına Katıldı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yükseköğretim Kur...           • Yılmaz Güney Sineması ve Umut Devrim Sineması deyince Türkiye Sineması’nda Yılmaz Güney geliyor aklımıza... &ldq...           • Medzamor, Ölüm Bacaları Türkiye, Azerbaycan Ve İran’ı Tehdit Ediyor Serdar Ünsal: Deprem Fay Hattında Olan Medzamor, Ölüm Bacaları Türkiye Azerbay...           • Okul Yöneticileri İle Okul Hijyeni Kılavuzu Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Okul Yöneticileri İle Okul Hijyeni Kılav...           • Depremden Sonra Evlerde Çatlaklar Oluştu Iğdır'da merkez üssü Karagüney köyü olan 4,4 büyüklüğü...           • Iğdır'da Korkutan Deprem, Halk Geceyi Sokakta Geçirdi Iğdır’da 4.4 Şiddetinde Deprem Oldu. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre,...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1667797
Aktif: 31
Bugün: 1889
Dün: 1953
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
484 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
909 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
807 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1056 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
902 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
797 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
712 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
826 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
746 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
807 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
780 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
738 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
829 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
771 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
796 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Asimder Başkanı Gülbey: Rusya Azerbaycan’ı Vuracak

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan’ın ateşkes anlaşmasını ihlal ederek 12 Temmuz 2020 günü Azerbaycan Tovuz bölgesine saldırması ve Rusya’ın 18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde Azerbaycan sınırları yakınında 150 bin askerle tatbikat başlatmasının Azerbaycan’a müdahale etmek niyetiyle yapıldığını iddia etti.

12 Temmuz 2020 günü Ermenilerin başlattığı savaşın işgal edilmiş Karabağ ile ilgisi olmadığını tek hedefin Rusya doğal gazına alternatif gösterilen TANAP boru hattı ve Bakü Tiflis Kars tren hattı olduğunu belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermeniler yine dünya kamuoyunu hiç şaşırtmadı. 1914 ve 1915 yıllarında nasıl Avrupa ve Rusya’nın maşalığını yapıp 1000 yıl birlikte yaşadığı Osmanlı’ya ve Müslüman Türk milletine ihanet ettiyseler, bu gün Azerbaycan’a saldırmakla da Rusya’nın menfaatlerine hizmet etmek için maşa görevini üstlenmişlerdir. Ermeniler işgal ettikleri Karabağ’dan kilometrelerce uzaktaki Tovuz bölgesine saldırarak Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye ekonomisine faydası olan ama Rusya ekonomisine darbe vuracak olan doğalgaz ve tren hattını hedef almıştır. Rusya 18-19 Temmuz 2020 tarihlerinden beri Azerbaycan sınırına 150 bin askerini yığmış ve sözde tatbikat yapıyorlarmış, Maşası Ermenistan’a hiç sorun olmayan bölgeyi vurdurup sonrada bölgenin büyük abisi rolünde bölgeye giriş yapıp bu enerji hatlarının geçiş bölgesinde söz sahibi olmak peşinde Rusya buda Azerbaycan topraklarına müdahaledir” dedi.

Azerbaycan içerisinde etkili noktalarda göreve getirdiği Rusya yanlısı Bakan, Diplomat ve Bürokratları temizlemesi gerektiğine değinen Gülbey, “Rusya bu savaştan istediklerini elde edemediği taktirde, Azerbaycan içerisinde görevli Bakan, Bürokrat, Diplomatları harekete geçirecektir. Rusya kendine yakın Dışişleri Bakanı Elmar Memmadyarov’un ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yakınında görev yapanların uzaklaştırılmasından duyduğu rahatsızlığı da bu saldırıyla mesaj vermiştir. Azerbaycan’da hangi önemli yetkili kendi bağ evinde eski bakan ve valileri topladı hangi kararları aldılar. Bu toplantılar eski İstihbarat Bakanını Rusya’nın emriyle Cumhurbaşkanı yapma girişimimiydi. Azerbaycan’da Türkiye gibi 15 Temmuz darbesi yaşamak istemiyorsa içindeki Dışişleri Bakanını nasıl aldıysa geç kalmadan diğer ülkelerdeki uzantılarını da temizlemelidir. Avrupa’da hareketlenen muhalif gruplarında perde arkasında bu Rusya yanlısı Azerbaycan Diplomatlar vardır” şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 27 / 07 / 2020
Haber Okunma: 360
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Serdar Ünsal: Asala Yeniden Hortladı
Sonraki: Tuzluca Esnaf Spor 24 Yaşında, Tuzlucalı Takımına Destek Olmalı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi