Iğdır'a Atanan Öğretmenler Çiçekler Ve Hediyelerle Karşılandı Eğitim-Bir-Sen Iğdır şubesi, Iğdır'a atanan Öğretmenleri çiçeklerle ve hediyele...           • "Boyun Ağrınızın Olmaması Tamamen Sizin Elinizde" Yapılan araştırmalara göre kişilerin yüzden 85’nin hayatları boyunca mutlaka bir d...           • Eksik: Dr.Erez'in Adının Devlet Hastanesine Verilmesi Talebi olumludur Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik, TBMM’de Covit19 ile m...           • Van’da Kürtçe Tabelalar Tekrar Asılmaya Başlandı Kayyum yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldıktan sonra tepk...           • Iğdır Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği Çalışmaları Sürüyor Iğdır Aşağı Karasu Taşkın Koruma Ve Sınır Güvenliği 1.Kısım İnşaatında Çalışmalar Hız ...           • Pandemi Döneminde Saç Sağlığı Sorunları Arttı Saç Ekim Direktörü Yasemin Gülgör, pandemi döneminde yaşanan stres...           • Iğdır’da Korona Virüs Denetimleri Sürüyor Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim’in talimatları doğrultusunda oluşturulan denetim ekipleri,...           • İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Genelgesi! İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri" konul...           • SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı Iğdır Meslek Yüksekokulu bünyesinde Iğdır Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (S...           • Iğdır İŞ-Kur’dan Toplum Yararına Programlar (TYP) Hakkında Duyuru Iğdır Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programlar (TY...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1698606
Aktif: 31
Bugün: 1175
Dün: 2160
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
896 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
1164 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1153 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1401 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1226 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1117 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
1006 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1174 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1048 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1087 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
1163 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1073 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1108 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1095 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1056 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Lübnanlı Ermenilerin Karabağ’a Yerleştirilmesi Planlanıyor

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, Türk yurdu ve toprağı olan Karabağ’a Lübnanlı Ermenilerin getirilip yerleştirilmesinin planlandığını bu çerçevede bazı Lübnanlı Ermenilerin Karabağ ‘a gönderildiğini söyledi.

Ünsal,Ermeniler hemen her fırsattan yararlanarak Türk düşmanlığına ve kötü niyetli emellerine yönelik adım atıyorlar. Suriyeli Ermenilerden sonra şimdide Lübnan’da meydana gelen patlama bahane edilerek, hukuka aykırı olmasına rağmen, Dağlık Karabağ bölgesine yerleştirilmesi için harekete geçtiklerini belirtti.

              Daha önce Suriye'deki karışıklıktan nemalanan Ermenilerin işgal altındaki Karabağ’a yerleştirildiğini ifade eden Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, “Şimdi de Lübnan da meydana gelen patlamada Ermenilerin zarar gördükleri ileri sürülerek Lübnan Ermeni Devrimci Federasyonu'nun gençlik birliği tarafından Lübnanlı Ermeniler Karabağ’a yerleştiriliyor. Bir an önce bu duruma müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.

              Ünsal, “ Ermenistan hükümeti uluslararası kanunları hiçe sayarak, provokatif eylemlerine devam ediyor. Suriye'den sonra Lübnanlı Ermenilerin Azerbaycan'ın işgal edilen arazilerine yerleştirilmeye çalışılıyor. Ermeni haber sitesinden edindiğimiz bilgiye göre, sözde Dağlık Karabağ (Artsakh) Cumhuriyeti Milli Meclis Başkanı Aşot Ğulyan, Lübnan Ermeni Devrimci Federasyonu'nun gençlik birliği üyeleri ile daha önceki yıllarda görüşmüş onları Dağlık Karabağ’a yerleşmeye davet etmişti. Lübnan Ermenileri de bu teklifi kabul ederek Karabağ’a yerleşmişlerdi. Şimdi patlamayı fırsat bilerek gruplar halinde Karabağ’a yerleşmeye gidiyorlar.  Hedef, Karabağ’da 300-500 bin Ermeni nüfusuna ulaşmak. İleride barış görüşmelerinde  nüfusu ve yaşayan Suriye,Lübnan Ermenilerinin statüsünü ileri sürmektedir. Ermenistan tarafından Lübnanlı, Suriyeli Ermenileri hukuka aykırı olmasına rağmen, Dağlık Karabağ bölgesine yerleştiriliyor. Ermenistan hümanist ve barışçıl siyaset adı altında kendi çirkin amaçlarını hayata geçirerek,Lübnan ve Suriye’den getirdiği Ermenileri işgal altındaki Dağlık Karabağ’ın yanı sıra Kelbeçer, Kubadlı ve Laçın bölgelerine de yerleştiriyor. Bu Ermeniler, ev ve toprak elde etmenin yanı sıra vatandaşlık da alıyorlar. Uluslararası hukuka göre, insanları kitleler halinde çatışma bölgesine yerleştirmek kabul edilemez. Fakat Ermenistan tarafı,Ermenistan diasporası bunu görmezden geliyor ve yasa dışı faaliyetlerine devam ediyor. Bu durum, Ermeni tarafının Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne ilgisinin olmadığını bir kez daha göstermektedir. Bir an önce AGİT,BM, AB, Minsk  bu işgalci zihniyete Azerbaycan Türklerine ait olan bu topraklara Suriyeli Ermenilerin yerleştirilmelerine son vermelidir. Azerbaycan devleti konuyu Birleşmiş milletlere taşımalıdır” dedi.

                      AB, Minsk ve AGİT ‘in  Azerbaycan’ı yıllardır oyaladığını belirten Ünsal, “Azerbaycan Topraklarının  işgal altında kalmasına sadece kınamalarla sessiz kalınmamalı, işgal altındaki toprakların geri alınması için harekete geçme zamanı gelmiş ve geçiyor. Şu husus Unutmayalım  ki Çarlık ve Komünist Rusya, iki yüz yıldan beri senin vatanından kopardığı İrevan ve çevresinde kurduğu Ermenistan’a da, (Şimdi Suriye’den ,Lübnan’dan getirip Karabağ’a yerleştirdiği Ermeniler gibi) dışarıdan getirdiği Ermenileri yerleştirmişti. Türk yurdu İrevan Ermeni toprağı olmuştu. Bugünde durum eski günlere doğru gidiyor. Azerbaycan otuz yıldan beri devam eden bu Ermeni işgaline son vermezse, üzerinde yaşadığı toprağı da tehlikededir. Çünkü Ermenilerin başka ülkelerden gelen Ermeniler, dış güçler, PKK ile nüfusu ve gücü her geçen gün artmaktadır. Bu konuda acilen harekete geçilmeli AGİT, BM, AB, Minsk uyarılmalı ardından da Güçlü ordusuyla Azerbaycan işgal altındaki toprakları geri almalıdır.” şeklinde konuştu .  

Haber tarihi: 07 / 08 / 2020
Haber Okunma: 257
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Corona Virüse Karşı Tedbirler Artırıldı
Sonraki: Iğdır’da Patates Hasadı Başladı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi