Iğdır’dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Kınama Ermenistan’ın, Azerbaycan'a yeniden saldırması Iğdır’da tepkilere neden oldu.Iğdır Aze...           • HDP Iğdır İl Örgütünden Ahmet Karasu’nun İstifası İle İlgili Açıklama Iğdır HDP’den Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu’nın İstifası İle İlgili A&cce...           • Halk Eğitim Merkezi Kursları Başlıyor Iğdır Halk eğitim Merkezi kursları Ekim ayı ile birlikte başlıyor. Iğdır Halk Eğitim merkezinden ...           • Güçlü Bağışıklık Sistemi, Sağlıklı Bağırsaklardan Geçiyor Bağırsak Sağlığını Koruyan Öneriler Koronavirüs nedeniyle her zamankinden daha fazla ha...           • Iğdır Da Öğretmenler Ve Öğrenciler Dezenfektan Makinesi Üretiyor Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde öğretmen ve öğrenciler, pandemi sürecinde...           • HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Mızrak: AKP Kaybettikçe Partimize Saldırıyor Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ...           • HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen Gözaltına Alındı Karslılardan Bilgen’e: Bu Şehir Seninle Gurur Duyuyor Kars Belediyesi Eşbaşakanı Ayhan Bilg...           • Ahmet Karasu Facebook Üzerinden HDP'den İstifa Etti 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den 46 oy fark ile...           • Vekil Eksik: COVİD-19 İş Kazası Meslek Hastalığı Olarak Kabul Edilmeli Iğdır Mv.Dr.Habip EKSİK; Ayrım gözetmeden acilen COVİD-19’un “iş kazası meslek ha...           • İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Genelgesi İçişleri Bakanlığı koronavirüs tanılı bazı kişilerin, temaslılarına ilişkin eksik ya d...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1709014
Aktif: 35
Bugün: 1199
Dün: 2718
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
933 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
1193 İzlenme, 1 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1195 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1448 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1263 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
1016 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1220 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1088 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1115 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
1210 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1104 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1131 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1134 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1079 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

SERKA Desteğiyle SPSS & AMOS Eğitimi Yapıldı

Iğdır Meslek Yüksekokulu bünyesinde Iğdır Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle 7-11 Eylül tarihleri arasında SPSS & AMOS eğitimi gerçekleştirildi.

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden Dr. Nilgün Demirel’in proje yürütücülüğünü yaptığı ve Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turhan Moç’un proje sorumluluğunda gerçekleşen eğitim, Fırat Üniversitesi İstatistik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Nurhan Halisdemir tarafından Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Akademisyenlerin akademik gelişimi ve yayın kalitelerinin artırılmasını hedefleyen projede, nicel bir analiz programı olan temel ve ileri düzey SPSS eğitimi ile yapısal eşitlik modellemesi programı olan AMOS programı katılımcılara anlatıldı. Hem teorik hem de uygulamalı olan eğitimde daha kaliteli akademik yayınlar için analiz tekniklerinin önemi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Verilen eğitim ile lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası katılımcılara araştırma yöntemleri, temel, orta ve ileri düzey için istatistiksel yöntemlerin kullanımını ve sonuçların yorumlanmasını öğretmek ve bu eğitim ile katılımcıların tez ve araştırma makalelerini profesyonel düzeyde hazırlamaları ve çözümlemeleri amaçlandı.

Benzer eğitimler daha sık gerçekleşecek

Eğitime katılan akademisyenler çalışmalarında bu analiz programlarının yayın kalitelerini artıracağını belirterek, buna benzer yararlı eğitimlerin diğer bilim alanlarına uygun şekilde Üniversitemizde daha sık gerçekleşmesi konusunda istekte bulundular. Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üye Moç; Üniversitemizin akademik yayınlarının kalitesinin ve sayısının artmasına katkıda bulunan bu eğitimlerin SERKA işbirliği ile devam edeceğini ve tüm üniversite çapında daha sık gerçekleşeceğini ifade etti.

Pandemi önlemlerine dikkat edildi

Verilen eğitim, Covid -19 pandemi önlemleri nedeniyle dezenfekte edilmiş sınıfta sosyal mesafe kurallarına uygun olarak katılımcılar ve eğitmenin maskeli katılımıyla gerçekleşti.

Haber tarihi: 15 / 09 / 2020
Haber Okunma: 150
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Genelgesi!
Sonraki: Iğdır İŞ-Kur’dan Toplum Yararına Programlar (TYP) Hakkında Duyuru
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi