20 Yaş Altı Lisanslı Sporcular İçin Sokağa Çıkma Ve Seyahat Muafiyeti 20 Yaş Altı Lisanslı Sporcuların Belirli Saatlerde Sokağa Çıkma Ve Seyahat Kısıtlamaları Mu...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Covid-19’a Yakalandı Covid-19’a yakalanan Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Yazılı basın açıklaması yaptı...           • Ak Parti İl Kadın Kolları: Kadına Karşı Şiddet Turuncu Çizgimdir "Kadına karşı şiddet turuncu çizgimdir.” diyen AK Parti Iğdır İl Kadın Kolları Başkan...           • Vali Sarıibrahim'den İsabetli Bir Karar: Valilik Logosu Değiştirildi Iğdır Valiliğinin resmi logosu değişti ve yeni logo kullanılmaya başlandı. Iğdır, 1992 yılında il...           • Memur-Sen: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir Memur-Sen’e bağlı kadın komisyonları tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Ulu...           • Koronavirüsü Hafif Geçirmek İçin 10 Öneri Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendiren 10 Öneri      &nbs...           • CHP Kadın Kolları: 25 Kasım 2020 ‘’Kadına Şiddet Politiktir’’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ...           • Anadolu Vakfı’nın ‘Değerli Öğretmenim Projesi’ 53. İle Ulaştı Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Öğretmenler Günü’nde ...           • Engelli Ve Eski Hükümlü Proje Başvuruları Başladı İŞKUR Kendi işini Kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik 2021 yılı...           • İl Emniyet Müdüründen 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski, eski olduğu kadar da önemli bir meslektir. Bir t...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1675 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2082 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1838 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1679 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
1927 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1663 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1726 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1915 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1681 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1903 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1922 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1826 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1669 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1756 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1697 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

HDP Iğdır İl Örgütünden Ahmet Karasu’nun İstifası İle İlgili Açıklama

Iğdır HDP’den Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu’nın İstifası İle İlgili Açıklama…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü tarafından Sosyal medyadan HDP’den istifa ettiğini açıklayan Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu ilgili bugün yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:   

Basına ve Kamuoyuna…

Halkların Demokratik Partisi olarak, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yönetimi partimizde bulunan belediyelerde; bir yandan demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü yerel yönetimler anlayışımızı hayata geçirmek için çalışmalar yaparken, diğer yandan da AKP - MHP iktidarının yerel yönetimler anlayışımıza yönelik uygulamak istediği özel savaş yöntemlerini boşa çıkarmaya çalıştık. Seçilmişlerimizin mazbatalarını KHK gerekçesi ile gasp eden, hukuki hiçbir dayanağı olmayan dosyalarla belediye eşbaşkanlarımızı tutuklatıp, belediyelerimize kayyım atayan mevcut iktidar aklı, bunlarla yetinmeyip kayyım ve tutuklama tehdidi ile "bağımsızlaştırma" politikasını yürürlüğe koymuştur. AKP/MHP iktidarı, seçilmişlerin HDP'den istifa etmelerini, kayyım ve tutuklama tehdidinden kurtuluş yolu olarak sunmuştur.

Partimizin ilke ve esaslarına karşı yaklaşımı, ayrıca Hoşhaber halkının ilgili kurullarımıza ilettiği eleştiriler sonrası, Hoşhaber belediye eşbaşkanı Ahmet Karasu'nun bu "bağımsızlaştırma" politikasına maruz kaldığının tespitini yapıp, kendisi ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Yaptığımız son toplantıda Ahmet Karasu: Iğdır belediyesine kayyım atandıktan sonra kimi çekinceler yaşadığını, fakat hiçbir şart ve koşulda HDP'den istifa ederek halkına ve partisine ihanet etmeyeceğini dile getirmiştir. İlerleyen tarihlerde tekrardan bir araya gelme noktasında fikir birliğine de varılmıştır. Fakat Ahmet Karasu, çocuğunun hastalığını kalkan olarak kullanıp, görüşmeyi sürekli ertelemiştir. Son olarak Ahmet Karasu, sosyal medya hesabından, partimizden istifa ettiğini açıklayan bir paylaşımda bulunmuştur.

Ahmet Karasu tehdit ve korku siyasetine karşı irade gösterememiş, toplumcu belediyecilik pratiğini bu süreç içerisinde hayata geçirememiştir. Kendi bireysel çıkar ve menfaaterini halkın kendisine verdiği sorumluluğun önüne geçirmiştir. Bu zayıf ve işbirlikçi tavrı ile Hoşhaber halkına ihanet etmiştir. Kendisinin bugünden itibaren Hoşhaber halkına hizmet sunamayacağını iyi biliyoruz. Halkımız da bunu biliyor. Hoşhaber halkı kendisinden sadece tek bir şey beklemektedir. O da iradelerini savunma cesareti gösteremediği için belediye başkanlığı makamından istifa etmesidir.

27.09.2020

HDP Iğdır İl Örgütü

Haber tarihi: 27 / 09 / 2020
Haber Okunma: 1249
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır’dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Kınama
Sonraki: Halk Eğitim Merkezi Kursları Başlıyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1760224
Aktif: 10
Bugün: 744
Dün: 1574

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi