20 Yaş Altı Lisanslı Sporcular İçin Sokağa Çıkma Ve Seyahat Muafiyeti 20 Yaş Altı Lisanslı Sporcuların Belirli Saatlerde Sokağa Çıkma Ve Seyahat Kısıtlamaları Mu...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Covid-19’a Yakalandı Covid-19’a yakalanan Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Yazılı basın açıklaması yaptı...           • Ak Parti İl Kadın Kolları: Kadına Karşı Şiddet Turuncu Çizgimdir "Kadına karşı şiddet turuncu çizgimdir.” diyen AK Parti Iğdır İl Kadın Kolları Başkan...           • Vali Sarıibrahim'den İsabetli Bir Karar: Valilik Logosu Değiştirildi Iğdır Valiliğinin resmi logosu değişti ve yeni logo kullanılmaya başlandı. Iğdır, 1992 yılında il...           • Memur-Sen: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir Memur-Sen’e bağlı kadın komisyonları tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Ulu...           • Koronavirüsü Hafif Geçirmek İçin 10 Öneri Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendiren 10 Öneri      &nbs...           • CHP Kadın Kolları: 25 Kasım 2020 ‘’Kadına Şiddet Politiktir’’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ...           • Anadolu Vakfı’nın ‘Değerli Öğretmenim Projesi’ 53. İle Ulaştı Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Öğretmenler Günü’nde ...           • Engelli Ve Eski Hükümlü Proje Başvuruları Başladı İŞKUR Kendi işini Kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik 2021 yılı...           • İl Emniyet Müdüründen 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski, eski olduğu kadar da önemli bir meslektir. Bir t...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1675 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2082 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1838 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1679 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
1927 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1662 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1726 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1915 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1681 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1903 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1922 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1826 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1668 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1756 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1697 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Diyanet Bir-Sen: Din Görevlilerine Şiddet Önlensin

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, din görevlilerine şiddetin önlenmesini istedi.

Sağlık görevlilerine yapılan şiddetin mahkemelerde ağır şekilde cezalandırıldığına dikkat çeken Türüt, din görevlilerine yapılan şiddetin ne toplum nezdinde ne de mahkemelerde karşılık bulamadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Din görevlileri bu toplumun rehberidir. Olağanüstü durumlarda; savaşlarda ve afetlerde din görevlileri askerle, polisle, sağlık çalışanlarıyla omuz omuza ön saflarda mücadele vermekte ve toplumun ruh halini olumlu yönde etkileyerek normal yaşamın kolaylaşmasını sağlamaktadır. Olağan durumlarda toplumun dini, ailevi ve sosyal yaşamın dayanışma ile birlik ve beraberlik içinde huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşanmasına vesile olmaktadır.

Covıd-19 salgınıyla mücadele de illerde ve ilçelerde kurulan Vefa Çalışma Guruplarıyla birlikte omuz omuza gönüllü olarak çalışmış ve ek ücret talep etmemişlerdir. İçişleri Bakanlığının "İzolasyon Tedbirleri" konulu genelgesi kapsamında oluşturulan filyasyon ekipleri saha çalışmalarını sürdürürken din görevlileri de bu ekiplere gönüllü olarak destek vermekte ve fiili olarak çalışarak evleri ziyaret etmektedir. Bu çalışmalarda hastalığa yakalanan onlarca din görevlisi halen tedavi altındadır ve pek çok din görevlisi de maalesef ölmüştür! Ölen din görevlileri için Diyanet İşleri Başkanlığı ne yaptı? Takdir mi verdi, ikramiye mi verdi? Hayır, hastalanan çektiği acıyla baş başa kaldı.

Bunlar din görevlileri için acı gerçeklerdir! Ağır yük altında ezilen din görevlileri bazı basın yayın organlarının olumsuz yayınları yüzünden rencide edilmekte ve aşağılanmaktadır. Hâl böyle olunca da din görevlilerinin yaptığı hizmet ve görevi toplum nezdinde sorgulanır hale gelmektedir. Hâlbuki din görevlileri risk altında çalışmaktadırlar. Ne sağlık yönünden ne de hayati yönden kimsenin umurunda olmayan din görevlilerinin can güvenliği yoktur. Görev alanları korumasızdır.

Diyanet Bir-Sen olarak din görevlilerine “can güvenliği tazminatı” ödenmesini talep ediyoruz. Din görevlilerine yapılan şiddetin önlenmesi için ağır hükümler içeren bir yasa çıkarılmalıdır. Din görevlisi şiddete maruz kaldığı zaman Diyanet İşleri Başkanlığınca hukuki destek sağlanmalıdır. Din görevlilerine şiddetin önlenmesini istiyoruz.”

Haber tarihi: 23 / 10 / 2020
Haber Okunma: 229
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: SGK İl Müdürlüğünden Kayıt Dışı İle İlgili Mücadele Açıklaması
Sonraki: TBB’den Avrupa’ya "Ermenistan Kınanmalı” Başvurusu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1760206
Aktif: 20
Bugün: 679
Dün: 1574

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi