20 Yaş Altı Lisanslı Sporcular İçin Sokağa Çıkma Ve Seyahat Muafiyeti 20 Yaş Altı Lisanslı Sporcuların Belirli Saatlerde Sokağa Çıkma Ve Seyahat Kısıtlamaları Mu...           • Vali H. Engin Sarıibrahim Covid-19’a Yakalandı Covid-19’a yakalanan Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Yazılı basın açıklaması yaptı...           • Ak Parti İl Kadın Kolları: Kadına Karşı Şiddet Turuncu Çizgimdir "Kadına karşı şiddet turuncu çizgimdir.” diyen AK Parti Iğdır İl Kadın Kolları Başkan...           • Vali Sarıibrahim'den İsabetli Bir Karar: Valilik Logosu Değiştirildi Iğdır Valiliğinin resmi logosu değişti ve yeni logo kullanılmaya başlandı. Iğdır, 1992 yılında il...           • Memur-Sen: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir Memur-Sen’e bağlı kadın komisyonları tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Ulu...           • Koronavirüsü Hafif Geçirmek İçin 10 Öneri Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendiren 10 Öneri      &nbs...           • CHP Kadın Kolları: 25 Kasım 2020 ‘’Kadına Şiddet Politiktir’’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ...           • Anadolu Vakfı’nın ‘Değerli Öğretmenim Projesi’ 53. İle Ulaştı Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Öğretmenler Günü’nde ...           • Engelli Ve Eski Hükümlü Proje Başvuruları Başladı İŞKUR Kendi işini Kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik 2021 yılı...           • İl Emniyet Müdüründen 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski, eski olduğu kadar da önemli bir meslektir. Bir t...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1675 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2082 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1838 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1679 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
1927 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1663 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1726 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1915 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1681 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1903 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1922 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1826 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1669 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1756 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1697 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Kadın Müdürlüğü’nü Kapatan Kayyım Taşınmazları Tahsis Ediyor

Iğdır Belediyesi’ne atanan kayyım, Kadın ve Aile Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşler müdürlüklerini kapatarak, belediye taşınmazlarını karakol veya valiliğe bağlı kurumlara tahsis etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Iğdır Belediyesi’ne atanan kayyımların, memurlardan oluşan “Belediye Meclisi Toplantıları” ile çok sayıda taşınmazı farklı kurumlara tahsis ettiği ve kimi müdürlükleri de kapattığı öğrenildi.

Kayyım Kendisini Seçti

16 Mayıs’ta belediyeye kayyım olarak atanan eski Iğdır Valisi Enver Ünlü, 17 Haziran’da Emlak ve İstimlak, Fen İşleri ile Mali Hizmetler müdürlüklerinin vekillerini yürüten isimlerle “Belediye Meclis Toplantısı” alarak, kimi kararlar aldı. Bazı imar değişikliklerinin yapıldığı toplantıda, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile İnceleme ve Araştırma Komisyonu üyelik seçimi yapıldı. Toplantıya katılan 4 isim, her 3 komisyon için de kendilerini seçerek bir yıllık görev süresi kararı aldı. 

Kadın Müdürlüğü Kaldırıldı

Kayyım Ünlü’nün görev yerinin değiştirilmesinin ardından Iğdır Valiliği’ne atanan H. Engin Sarıibrahim ise, Temmuz ayında belediyenin Emlak ve İstimlak, Fen İşleri ile Mali Hizmetler müdürlüklerinin vekilliklerini yürüten isimlerle “Belediye Meclis Toplantısı” aldı. Toplantıda, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün teklifiyle Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kaldırılması kararı alındı.

Kararda, “01.10.2014 tarih ve 114 sayılı Belediye Meclis kararı ile ihdas edilen 11107-Kodlu Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kaldırılarak, iş ve işlemlerinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülmesine oybirliğiyle karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kültür Müdürlüğü De Kapatıldı

Kayyım Sarıibrahim başkanlığında Eylül ayında toplanan “Belediye Meclisi”, bu kez de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kaldırılmasını kararlaştırdı. Kararda, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün iş ve işlemlerinin Özel Kalem Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmesine karar verildi” denildi.

2 Taşınmaz Tahsis Edildi

Aynı toplantıda, belediyeye ait Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’nde bulunan Asrı Mezarlık yanındaki kütüphane ise protokol ile Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne tahsis edilmesine karar verildi. Yine, Söğütlü Mahallesi Mermer sokaktaki belediyeye ait Iğdır Belediyesi Spor Kompleksi de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne protokol ile tahsis edildi.

Cami Ve Karakol İhtiyaçları Belediyeden

Belediyenin bu ay içerisinde yaptığı “Meclis Toplantısı”nda ise, kent merkezinde bulunan camilerin aylık temizliklerinin belediye imkânlarıyla karşılanmasına ve ödenek ayrılmasına “oybirliği” ile karar verildi. Baharlı Mahallesi’ndeki İl Jandarma Komutanlığı’na ait bina ve duvar gibi yapıların bulunduğu ve alanın yeniden düzenlenmesi için talep edilen inşa çalışmalarına ilişkin hazırlanacak protokol için kayyım Sarıibrahim’e yetki verildi. (MA)

Haber tarihi: 28 / 10 / 2020
Haber Okunma: 514
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurul Toplantısı Yapıldı
Sonraki: Yücel Artantaş: Bebek Katili Ermenistan Yine Sivilleri Vurdu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1760224
Aktif: 11
Bugün: 741
Dün: 1574

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi