100. Yıl Müzik Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 100.yıl müzik projesi kapsamında Iğdır İl Milli Eği...           • Kadınların "İdrar Kaçırma" Sorununa Bir Günde Çözüm İdrar Kaçırma Kâbus Olmaktan Çıkıyor… Kadınların çok ciddi bir ...           • Don Tehlikesi Kayısı Üreticisini Tedirgin Ediyor Bahar havasıyla Iğdır’da çiçek açan kaysı ağaçları bir yandan ye...           • İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’nin 10 Nisan Polis Günü Mesajı Fedakârlık ve millet sevdası üzerine kurulmuş Türk Polis Teşkilatı’nın 176. ...           • Iğdır Lösemili Kenan Kalem İçin Seferber Oldu Iğdırlı Lösemi hastası Kenan Kalem (39) için başlatılan kök hücre bağışı kam...           • Milli Eğitim Müdürü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lise...           • Serdar Ünsal’dan Polis Günü Mesajı Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Y...           • Sınır Ticareti Yapan Nakliyecilerin Sorunları Meclis Gündeminde Sınır ticaretinde taşımacılık yapan nakliyecilerin sorunları Meclis gündemine taşındı. HDP Iğ...           • Pandemide İş Arayan Ve İş Değiştirmek İsteyenlere Öneriler Tüm dünyanın içinden geçtiği Covid-19 ile mücadele döneminde g&u...           • Halfeli Beldesi Ve Bayraktutan Köyünde Hayvan Tespit Çalışmaları Iğdır genelinde devam eden hayvan tespit, aşı ve küpeleme çalışmalarına Halfeli Beldes...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
2887 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
633 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2622 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2648 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2934 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3091 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2860 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3091 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2703 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2588 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2974 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2866 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2867 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2682 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2706 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

ASİMDER, Vali Ünlü Ve Koç Hakkında Dava Açmaya Hazırlanıyor

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 03 Mart 2020 yılında Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Çorum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne eski Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün talimatı ve Yardımcısı Yunis Koç’un hazırladığı raporunun sonucunda çıkartılan tayinin iptali için Erzurum 2. İdare Mahkemesine açmış olduğu davayı kazandı. Mahkemeyi kazanan ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Vali Enver Ünlü ve Yardımcısı Yunis Koç’un görev yetki sınırlarını aşma kararından dolayı yetkiyi kötüye kullanma düşüncesiyle dava açmaya hazırlandıklarını açıkladı. 

Çorum Valiliği İl İdare Kurulunun, Iğdır Valiliği tarafından açılan soruşturmanın şekil ve usule aykırı olduğuna karar verip soruşturmayı ve karar verilen cezaiyi iptal ettiğini belirten ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, “Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Quliyev, FETÖ terör örgütü lideri ile birlikte olduğu iddia edilen fotoğrafından dolayı, Şahsımın aynı zamanda devlet memuru oluşum sebebiyle Iğdır Valiliğine şikâyet etmiştir. Şikâyetten dolayı Iğdır’dan Çorum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne tayinim çıkartılarak hakkımda ve ASİMDER’i kapattırmak amacıyla eski Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün talimatıyla yazılan yazılar sonucunda Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığında davalar açılmıştır. Erzurum 2. İdare Mahkemesine yaptığımız tayin iptal davasını kazandık. Derneğimiz ve şahsım adına açılan dava ile soruşturmaları başlatan eski Iğdır şimdi ise Giresun Valisi Enver Ünlü’nün yetki sınırını aştıkları ve tayinin iptal kararı verilmiştir. Bu konuda tüm belgeleri tamamladık yakın zamanda Vali Ünlü ve yardımcısı Koç hakkında görev sınırlarını aşmalarından dolayı düşüncemize göre yetkiyi kötüye kullanma gerekçesiyle dava açacağız. Tüm belgelerimizi Türk adaletine sunacağız, bu süreçte hep Türk adaletine güvendik. Yine verilen yetkilerini aşan Ünlü ve Koç hakkında da adil karar verileceğine eminiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da bu belgeleri de içeren mektupları yazıp göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 05 / 04 / 2021
Haber Okunma: 487
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Emekli Amirallerden Montrö Bildirisi
Sonraki: Vekil Eksik Iğdır Esnafının Sorunları TBMM Gündemine Taşındı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1840167
Aktif: 23
Bugün: 721
Dün: 1569

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi