100. Yıl Müzik Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 100.yıl müzik projesi kapsamında Iğdır İl Milli Eği...           • Kadınların "İdrar Kaçırma" Sorununa Bir Günde Çözüm İdrar Kaçırma Kâbus Olmaktan Çıkıyor… Kadınların çok ciddi bir ...           • Don Tehlikesi Kayısı Üreticisini Tedirgin Ediyor Bahar havasıyla Iğdır’da çiçek açan kaysı ağaçları bir yandan ye...           • İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’nin 10 Nisan Polis Günü Mesajı Fedakârlık ve millet sevdası üzerine kurulmuş Türk Polis Teşkilatı’nın 176. ...           • Iğdır Lösemili Kenan Kalem İçin Seferber Oldu Iğdırlı Lösemi hastası Kenan Kalem (39) için başlatılan kök hücre bağışı kam...           • Milli Eğitim Müdürü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lise...           • Serdar Ünsal’dan Polis Günü Mesajı Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Y...           • Sınır Ticareti Yapan Nakliyecilerin Sorunları Meclis Gündeminde Sınır ticaretinde taşımacılık yapan nakliyecilerin sorunları Meclis gündemine taşındı. HDP Iğ...           • Pandemide İş Arayan Ve İş Değiştirmek İsteyenlere Öneriler Tüm dünyanın içinden geçtiği Covid-19 ile mücadele döneminde g&u...           • Halfeli Beldesi Ve Bayraktutan Köyünde Hayvan Tespit Çalışmaları Iğdır genelinde devam eden hayvan tespit, aşı ve küpeleme çalışmalarına Halfeli Beldes...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
2888 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
633 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2622 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2648 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2934 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3091 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2860 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3095 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2705 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2589 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2982 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2867 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2867 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2682 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2707 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Meslek Liseleri Arasında Dayanışma…

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü nün “1000 Okul Sosyal etkinliklerde buluşuyor “ Projesi kapsamında hazırlan program çerçevesinde yürütülen çalışma ile Iğdır Mesleki Teknik Okulların Öğrencileri Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Resim Ve Müzik Sanatlarını Öğrenerek Sanatlarını İcra ediyorlar.

Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerinin koordinasyonunda Iğdır Meslek Teknik Anadolu Lisesi,Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile 70.yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine resim çizmeyi ve müzik eserlerini icra etmeği öğretiyorlar.

Sanatla ilgilenmekten çok hoşlanan meslek lisesi öğrencileri eğitim zamanını dört gözle bekliyorlar. Çevirim içi olarak başlayan eğitimler zaman zaman Güzel Sanatlar Lisesinde yüz yüze de devam edebiliyor. Velilerinin izinleriyle eğitime katılan öğrenciler yaptıkları işten çok zevk aldıklarını, öğrendiklerini gelecekte de uygulayarak devam etmek istediklerini,sanatla uğraşmanın çok zevkli bir iş olduğunun farkına vardıklarını, bu yolla hem sosyal hayatta daha etkin bir şekilde katıldıklarını, hem de hayatlarındaki bir boşluğu güzel şeylerle uğraşarak doldurduklarını ifade ediyorlar. Mesleki eğitim öğrencileri hayatın çok yönlü olduğunu bu sayede öğrenmiş olduk bizler de eğitim gördüğümüz meslek alanlarının dışında yeteneklerimizin olduğunu fark ettik.Bu yeteneklerimizi fark etmelerini sağladıkları ve icra etme konusunda kendilerine yardımcı oldukları için Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ettiklerini ve minnet duyduklarını söylediler.

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,” Yapılan çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü nün “1000 Okul Sosyal etkinliklerde buluşuyor “ Projesi kapsamında hazırlan program çerçevesinde yürütülüyor.”dedi.

Milli eğitim Müdürlüğünde Meslek Liselerinden sorumlu Şube Müdürü Aziz Akar’da” Mart ve Nisan aylarını kapsayacak şekilde iki aylık bir süreyle devam edecek olan eğitimlerin tamamlanmasından sonra,hem resim hem de müzik dallarında yarışmalar yapılarak dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

İlk üç dereceye girenler ayrıca Türkiye genelindeki yarışmaya da katılacaklar. Yarışma eserleri video çekimi yapılarak yarışmaya katılacaklar.Ayrıca katılımcı bütün öğrencilere katılım belgeleri dağıtılacak.şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 06 / 04 / 2021
Haber Okunma: 112
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Öğretmenden Irkçı Paylaşım: Kürtçe’ye Tahammülüm Kalmadı
Sonraki: Gazi Orhan Severli Yeniden Başkan Seçildi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1840193
Aktif: 19
Bugün: 800
Dün: 1569

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi