100. Yıl Müzik Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 100.yıl müzik projesi kapsamında Iğdır İl Milli Eği...           • Kadınların "İdrar Kaçırma" Sorununa Bir Günde Çözüm İdrar Kaçırma Kâbus Olmaktan Çıkıyor… Kadınların çok ciddi bir ...           • Don Tehlikesi Kayısı Üreticisini Tedirgin Ediyor Bahar havasıyla Iğdır’da çiçek açan kaysı ağaçları bir yandan ye...           • İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’nin 10 Nisan Polis Günü Mesajı Fedakârlık ve millet sevdası üzerine kurulmuş Türk Polis Teşkilatı’nın 176. ...           • Iğdır Lösemili Kenan Kalem İçin Seferber Oldu Iğdırlı Lösemi hastası Kenan Kalem (39) için başlatılan kök hücre bağışı kam...           • Milli Eğitim Müdürü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lise...           • Serdar Ünsal’dan Polis Günü Mesajı Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Y...           • Sınır Ticareti Yapan Nakliyecilerin Sorunları Meclis Gündeminde Sınır ticaretinde taşımacılık yapan nakliyecilerin sorunları Meclis gündemine taşındı. HDP Iğ...           • Pandemide İş Arayan Ve İş Değiştirmek İsteyenlere Öneriler Tüm dünyanın içinden geçtiği Covid-19 ile mücadele döneminde g&u...           • Halfeli Beldesi Ve Bayraktutan Köyünde Hayvan Tespit Çalışmaları Iğdır genelinde devam eden hayvan tespit, aşı ve küpeleme çalışmalarına Halfeli Beldes...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
2888 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
633 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2622 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2648 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2934 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3091 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2860 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3091 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2703 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2589 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2974 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2866 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2867 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2682 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2707 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Milli Eğitim Müdürü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulu gezdi, öğrencilerle sohbet etti.

Okul Müdürü Necdet Özer tarafından karşılanan Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’e, okul hakkında ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde Mesleki ve Teknik Eğitimde eğitim-istihdam-üretim ilişkisi güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda  Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden atölyeleri gezen Milli Eğitim Müdürü Gönen,okulun  öğretmen ve öğrencilerinin yapmaya çalıştığı “  Sıra temizliği makinesini “inceleyerek Okul idaresi, Öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Kolonya üretimi çalışmasını da yerinde gören Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, okul bahçesinde öğrencilerle sohbet ederek şunları söyledi: “Pandemi döneminden geçiyoruz. Maske mesafe, temizlik kurallarına uyacağız. Meslek liselerinde yüz yüze ve uygulamalı eğitim yapılıyor.Bu nedenle pandemi kurallarına uymalıyız.Dezenfektan, kolonya üretimi yapmanızdan dolayı kutluyorum.Her zaman araştıran,buluş yapan,üreten olunuz.Ülkemizin sizler gibi meslek sahibi üreten gençlere ihtiyacı var.”dedi.

Gönen, Mesleki eğitimde yaparak öğrenme yönteminin yaygınlaşması ve eğitim verilen tüm alanlarda bu yöntemin uygulanması önemli. Bunun için de okullarımıza kalite kültürünü geliştirmeleri ve böylece kalitelerini sürekli iyileştirmeleri için çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Devletimiz meslek liselerine çok önem veriyor. Kalifiye elaman açığımız çok açılan mesleki okulların iş garantili olması için çalışılıyor. Yetişen her gencimiz kabiliyetine göre bir meslek sahibi olmalıdır. Gelişen teknolojiye bu meslek okullarımız sayesinde ayak uyduracağız. “şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 08 / 04 / 2021
Haber Okunma: 101
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır Lösemili Kenan Kalem İçin Seferber Oldu
Sonraki: Serdar Ünsal’dan Polis Günü Mesajı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1840171
Aktif: 21
Bugün: 734
Dün: 1569

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi