5 Aralık Dünya Toprak Günü Canlıların hayatının varlığı ve sürekliliği için vazgeçilmez konumda bulunan to...           • Çiğdem Ağca Tuzluca Belediye Meclisine Aday Adayı Oldu CHP’li Çiğdem Ağca Iğdır’ın Tuzluca ilçesi belediye meclis üyeliğin...           • Ölüm Sınırındaki 'Barış Elçilerinden' Ferzende Elbi İçin Acil çağrı HEDEP Iğdır Milletvekili Yılmaz Hun: Ölüm Sınırında bulunan "Barış Elçilerinden" ...           • Kürt Araştırmaları Derneği Yeni Yönetimini Belirledi Kürt Araştırmaları Derneği, 4’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleşt...           • Iğdır Düşünce Otağında “Zengezur Koridoru ” Konuşuldu Her hafta bir kişiyi konuk eden Iğdır düşünce otağının bu haftaki misafiri Araştırmacı y...           • Iğdır Hukuk ve Avukatlık Ortaklığı Bürosu Açıldı Iğdır’da ilk defa 5 avukat bir araya gelerek Iğdır Hukuk ve Avukatlık Ortaklığı bürosu ...           • Hüsnü Özyeğin Öğrencilerinden Kardeş Okula Kitap Yardımı Iğdır Hüsnü Özyeğin İlkokulu 3-E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Hanım Şe...           • Afganistanlı Gazeteci: Mücadele Acının İlacıdır Afganistan’da 2021 yılının Aralık ayından bu yana kadınlara yönelik baskı, şiddet ve iş...           • Su Verimliliği Seferberliği Kapsamında Eğitimler Veriliyor Iğdır İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından Su Verimliliği Seferberliği &cced...           • Halil Duman CHP’den Aralık Belediye Başkan Aday Adayı Oldu İş insanı Halil Duman Aralık ilçesinden CHP   belediye başkan  aday adayı ol...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

T.Eser Kaçakçılarına Operasyon
44 İzlenme, 0 Yorum

İlk kez biz yayınlıyoruz
43 İzlenme, 0 Yorum

TJA: Uyuşturucuya Geçit Yok
45 İzlenme, 0 Yorum

TUHAY-DER'den Aile Buluşması
36 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Fıkraları
45 İzlenme, 0 Yorum

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
35 İzlenme, 0 Yorum

Ekrem Hoca Nasıl Dolandırıldı?
41 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
4045 İzlenme, 0 Yorum

Kürt Yusuf Kümbeti
4326 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Tepesi
4726 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3774 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
4641 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2623599
Aktif: 17
Bugün: 980
Dün: 2091

HAMAS Mı FKÖ Mü? - Av. Haydar MIZRAK

HAMAS Mı FKÖ Mü?

Yazar: Av. Haydar MIZRAK |  Tarih: 08 / 10 / 2023 |  Yazı Okunma: 554


Aydınlık bir noktadan, zifiri karanlığa bir bakış

HAMAS MI, FKÖ MÜ ?

-Yaser Arafat Liderliğindeki laik, FKÖ (Filistin Kurtuluş ordusu ) filistin halkının özgürlük ve toprak taleplerinin meşru temsilcisi iken tüm dünya halkları, İsrail saldırganlığına karşı Filistinlileri destekliyordu.

-FKÖ lideri Yaser Arafat'ın, BM Genel Kurulunda ingilizce konuşarak ''filistin davasını'' anlattığı gurulu konuşmanın sonunda genel kurulda bulunan tüm delegeler, Arafat'ı, uzun uzadıya ayakta  alkışlamışlardı.

-Sağcısından solcusuna, liberalinden, hippisine kadar geniş bir yelpazede bulunan halklar,  Filistin halkına sempati ile baktı ve hep haklı gördü.

-Dünya devletlerinin ezici çoğunluğu, FKÖ yü siyasi, ekonomik,lojistik ve manevi olarak desteklemişti.

-Sonrasında neler oldu ?

-Cihadist özellikleri ön planda olan, sakallarını uzatmış, yobaz fikirleri ile filistin davasını sarmalayacak gerici Filistinliler biraraya gelerek HAMAS'ı kurdu.

-Bu sakallı adamlar, Filistin halkının meşru davasını dünyaya anlatacaklarına, din kisvesi ve Allahu Ekber sloganları ile  filistin halkının laik sosyal dokusunu hedef aldılar.

-Filistinlilerin meşru özgürlük ve toprak davasınının içini cihadist gerici fikirleri ile zehirlediler.

-Laik, özgürlükçü ve toprak talepleri olan filistin halkından, islamcı ve cihadist bir yapıya evrimleşmeye başlayan filistin halkına giden süreç başlamış oldu.

-Filistin davasının vitrin yüzü HAMAS olmuştu.

-İslamcı ve gerici Hamas, filistinlilerin temsilciliğine atanması ile önce filistin davasını destekleyen devletler sahneden çekilmeye başladı akabinde yavaş yavaş ilerleyen süreçte dünya halkları filistinlilere olan sempatisini kaybetti, maddi ve manevi desteklerini çektiler.

-Arap devletleri bile filistin davasını telffuz etmeye çeknir hale geldi.

-Filistinlilerin zifiri karanlığa yürüdüğü bu yanlızlık günleri başlamış oldu.

-Hamas'ın dün İsrail tarafına başlatmış olduğu saldırıyı, Filistin-İsrail savaşı olarak görenler bir yanılgı içindedir.

-Bu savaş İslamcı ve cihadist filistinliler ile İsrail arasındaki bir savaştır.Bu savaşın bir tarafıda HAMAS'ın karşısında yer alan ancak cephede olmayan laik filistinlilerdir.

-Dünkü saldırıların içinde FKÖ bulunmamaktadır.FKÖ kendini uzak bir noktada konumlandırmıştır.

-Bugün gelinen aşama itibari ile HAMAS'ı alkışlayanlar İran, CHP,TKP,TİP ve Kürt gericilerin organizasyonu olan HUDA PAR omuştur.

-AKP bile HAMAS'a bu aşamada mesafeli yaklaşmayı tercih etmiştir.

-Bu savaşta yobaz, ganimetçi HAMAS'ın tasfiyesi ve laik bir yapıyı koruyan barışçıl yollar ile filistin halkının özgürlük ve toprak taleplerini savunan FKÖ'nün yeniden tarih sahnesine çıkması ile son bulacaktır.

-Dünkü saldırılarda, Hamaslıların, İŞİD, TALİBAN gibi örgütlerden hiçbir farkının olmadığı ortaya çıkmıştır.

-Bu savaş Hamas ile İsrail arasında oluyor görünsede asıl savaş Ganimetçi, talancı ve tecavüzcü  anlayış ile seküler aydınlık bir gelecek isteyen filistinliler arasındaki bir savaş olarak devam edecektir.

-Hamas'ın, işidvari eylemlerine destek açıklaması yapan TKP,TİP, ESP gibi sol örgütlerin anti emperyalist kisve adı altında cihadistleri övmeleri olayın başka garabet yönünü ortaya koymuştur.

-Bu savaşta İşid türevli, Taliban ruhlu HAMASI mı desteklenmeli yoksa yoksa seküler bir yapıyı büyük ölçüde koruyan FKÖ mü desteklenmeli ?

-Bu soruya vereceğimiz cevap ortadoğunun coğrafi kaderini, değerler kaderini belirleyeceğimiz cevap olacaktır.

-HAMAS mı FKÖ mü ?

- Aydınlık bir noktadan, zifiri karanlığa bakınca gürünen tablo bu...

 13:13

Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi