Ak Partili Adaylardan Ahmet Tutulmaz İstifası..! İl Başkanı Ahmet Tutulmaz'ın kendisine "Ben kaybettim, sizin de hepinizi silip süpüreceğ...           • Iğdır Üniversitesi İle MEM Arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü Iğdır Üniversitesi İle Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Lisansüst&uum...           • Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Güneş: HDP’ye Karşı MHP’nin Yanındayız Ak Parti Iğdır İl Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güneş: Gelin belediyeyi HDP’den alm...           • Dr. Öğr. Üyesi Cavit Polat Sergi ve Worksop Etkinliğine Katıldı Iğdır Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Cavit Polat, Mardin'de düzenlenen II. Ulusla...           • Yaycı 75. Yıl Ortaokulundan Iğdır Üniversitesine Oryantasyon Gezisi Yaycı 75. Yıl Ortaokulu Öğrencileri Iğdır Üniversitesine Oryantasyon Gezisi Düzenle...           • Çocuk İşçiliği İle Mücadele Toplantısı Yapıldı Vali Enver Ünlü'nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi'nin himayelerinde, Cumhuriy...           • Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir! Son yıllarda herkesin sıklıkla şikayet ettiği sağlık problemlerinin başında B12 vitamini eksikliği...           • Oturduğunuz Bina Sağlam Mı? Bu 7 Maddeye Dikkat..! İstanbul Kartal'da geçtiğimiz günlerde çöken bina ve Marmara Bölgesi&...           • Bir Hafta Önce Gözaltına Alınan 12 HDP’li Serbest Bırakıldı 13 Şubat 2019 tarihinde gözaltına alınan HDP Iğdır il yönetim kurulu üyeleri Erol K...           • Patoloji Uzmanı Dr. Sevcan BALCI Başhekim Yardımcılığına Atandı Patoloji Uzmanı Dr. Sevcan BALCI Iğdır Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı Olarak Atandı. Iğdı...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1085282
Aktif: 32
Bugün: 3032
Dün: 1913
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2762 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2201 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2876 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2068 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3220 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1233 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2246 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
944 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1477 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1337 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
989 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2996 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2444 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1789 İzlenme, 0 Yorum

Meral Akşener’in Bize Demek İstediği..! - Murat AKKUŞ

Meral Akşener’in Bize Demek İstediği..!

Yazar: Murat AKKUŞ |  Tarih: 31 / 01 / 2019 |  Yazı Okunma: 1285


Akşener’in sözleri HDP’nin Iğdır belediyesini kazanması gerektiğini hatırlattı. Akşener  Aslında, “Bakın söz konusu HDP olunca hepimiz aynıyız. Kırgınlıklarınızı bir kenara bırakın. Birleşin. Bir olun. Hepimiz size karşıyız sizde kendi kendinize karşı olmayın. Ey HDP'liler Iğdır belediyesini kaybetmenin travmasını hiçbiriniz kaldıramazsınız. Çok çalışın” mesajını verdi bence...

Iğdır'daki demokrasi güçlerinin titreyip kendilerine gelmelerini hatırlatan bu anlamlı sözler için Akşener’e teşekkür edilmelidir. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün yaptığı açıklama ile HDP karşıtlığını bir üst merhaleye taşıdı. Akşener 31 Mart 2019 yerel seçimleri için “Iğdır’da aday çıkarırsak HDP’nin kazanması kesin. Bu yüzden aday çıkarmıyoruz. MHP ya da AKP’nin almasında sakınca yok.” dedi.

Bu sözler, bazı batı illerinde aday çıkartmayan HDP’nin tabanından millet ittifakına gidecek oyları kaybetme pahasına söylendi! Yeter ki HDP on yıldır yönettiği Iğdır belediyesini tekrar kazanmasın! 85 yıldır HDP’de değildi de ne oldu? On yıldır HDP yönetimde ne oldu biliyor musunuz Meral Hanım; Şehir hizmet gördü. Şehir kardeşlik, barış ve huzur içinde.

HDP’li belediye meclisinde her zaman Türk üyeler olmuştur. Şu an ki HDP Iğdır belediyesi eş başkan adayı Eylem Çelik’te Iğdırlı Türk bir yurttaştır.

Iğdır’da Sünni Kürtler ile Şia Azeriler yaşamaktadırlar. Hem etnik hem de mezhepsel bir farklılık var. Iğdır’da halklar yıllardır kardeşçe yaşamaktadırlar. Kız alıp vermektedirler, ortak iş kurmaktadırlar, taziyelerde, düğünlerde, kahvehanelerde, parklarda bir ve beraberdirler. Köylerde ve mahallelerde komşu olarak karma bir şekilde kardeşçe yaşayıp gitmektedirler.

 Fakat seçimden seçime bazı siyasiler zenginliklerimiz olan bu farklılıklarımızı oy alabilmek adına kullanmaya çalışmaktadırlar. İyi Parti (Bir Iğdırlı olarak tüm partileri bir partiye karşı birleşmeye çağıran benim için kötü partidir) Genel Başkanı Sayın Akşener’in yaptığı hiçte şaşırmadığım talihsiz açıklaması da ayrıştırmaya yönelik bir beyan olmuştur. Size “zillet ittifakı” diyenleri yadırgamıyorum artık. Lütfen kardeşlik şehri Iğdır'ı rahat bırakın.

İyi Partiden Iğdır belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapan bir kişi bile yok. Iğdır’da aday bulamıyorlardı zaten.

Sayın Akşener, bu sözlerle aslında şunu demek istiyor: Bakın söz konusu siz olunca hepimiz aynıyız. Kırgınlıklarınızı bir kenara bırakın. Birleşin. Bir olun. Hepimiz size karşıyız sizde kendi kendinize karşı olmayın. Ankarayı kaybetsek dahi olsun, Yeter ki siz Iğdır'ı almayın diyor!

Kemalistler ile Cumhur ittifakı arasındaki mücadele sizin mücadeleniz değil. Siz bizim için ötekisiniz ve hep öyle de kalacaksınız. 90 yıllık Kemalizm size inkâr, imha ve asimilasyondan başka ne verdiyi hatırlatıyor bu sözler..! Ey Iğdır'daki ötekiler titreyip kendinize gelin! Demokrasi ve özgürlükleri esas aldığınız davanıza sımsıkı sarılın. Demokrasi güçleri, kardeş halklar güç birliği yapın. Ve öyle çalışınız ki eş başkan adaylarınız Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik ile bir Nisan sabahı birlik ve beraberliğinizin başarısını seçim zaferi ile taçlandırın” Diye uyarıyor Sayın Akşener bence…

Iğdır Ruslar ve Ermeniler tarafından işgal altında iken, Kazım Karabekir’in “İstiklal Harbimiz” adlı kitabında bahsettiği Iğdır'ın kurtuluşunda kahramanlık timsali göstererek Iğdır'ı işgalden kurtaran milli çete reisleri Hamit Bey Mehmet Nuri Güneş’in atası, Ali Mirze bey Murat Yikit’in dedesi, Hasan Nado bey Yaşar Akkuş’un aile reisi olsa bile siz ötekisiniz demek istiyorlar..!

Onlara göre Siz belediye başkanı olmamalısınız! Bu topraklar için dedeleriniz canlarını vermiş olsalar bile, bu yurdun ezeli ve ebedi sahipleri olsanız bile Ak Parti, MHP, Kötü Parti, CHP, vs. için ötekisiniz öteki...! 

Bunların bu sakat zihniyetleri iflas etmeye mahkûmdur. Halkların talebi bunların yaklaşımı değil elbette. Gözlemlerim şunu gösteriyor ki, HDP Iğdır seçiminde açık ara öndedir. Oy pusulasındaki tüm partiler birleşse dahi, Kürdü, Türkü, Azerisi, Terekemesi, ile halkların kardeşlik adresi konumundaki HDP Iğdır’da tekrar kazanacaktır.

Seçimler yaklaştığında hep “Iğdır stratejik bir ildir” masalı dillendirilir. Iğdır stratejik bir yer falan değildir. Iğdır 81 ilden biridir. Yozgat, Hakkari, Nevşehir, Sinop ne kadar stratejikse! Iğdır’da o kadar stratejiktir. Bütün dert seçimi kazanmak. Bunun içinde yuvarlak ideolojik laflar yerine herkes projeleriyle halka gitsin. Halkın iradesi kararını verir. Iğdır'ın seçimini Iğdırlılar yapacaktır.

Halkın iradesi karşısında hiçbir gücün duramayacağı yerel seçimlerin kazasız belasız ülkeye hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi