Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl'de turistler, Irak Kürdistan B&o...           • 17 Kişinin Can Verdiği Iğdır Plakalı Minibüse 57 Kişi Bindirilmiş Van'ın Özalp ilçesinde göçmenleri taşıyan 76 AAC 296 plakalı bir minib&uum...           • Iğdır Lisesi 1986 Yılı Mezunları Ankara’da Buluştu Asım KESER, Cantürk ALAGÖZ ve Gökçan BAYDAR ‘ın ev sahipliğinde Avrupa...           • Kanalizasyon Müdürlüğünden Uyarı:Giderleri Tıkayacak Atıklar Atmayanız Iğdır Belediyesi Kanalizasyon Müdürlüğü: Giderleri Tıkayacak Atıkları Atmayanı...           • SAMER: Bölgede Son Üç Yılda 349 Çocuk Doğum Yaptı, Iğdır 3 Sırada..! TÜİK 2015-2018 verilerine dayanılarak yapılan incelemeye göre; 15 yaş altındaki grubun d...           • Iğdır’da Kayısı Zamanı! Verimli topraklarıyla bilinen Iğdır’da yetişen kayısı, kadınlar için istihdam alanı o...           • Teşekkür Mesajı Elim bir kaza sonucu günlerdir tedavi gören Oğlum Gökhan Karakuş’un tedavi s&...           • Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz Mesajı Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz 2019 Özel Birleşimi Konuşmas...           • Yazın Cilt Sağlığınız İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin! Yağlı ya da kuruyan cilt, kırışıklıklar veya akne problemleri aslında cilt sağlığın zayıfladığını ...           • TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Iğdır Üniversitesine bağlı Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TUAM) bölge...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1271147
Aktif: 21
Bugün: 408
Dün: 3244
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2088 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3302 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2687 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3348 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2316 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3885 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1670 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3016 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1285 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1790 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1852 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1309 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3382 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2905 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2151 İzlenme, 0 Yorum

Halkla İnatlaşılmaz - Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr.

Halkla İnatlaşılmaz

Yazar: Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr. |  Tarih: 01 / 04 / 2019 |  Yazı Okunma: 639


Çok renkli,çok ışıklı, çok reklamlı ,heyecanlı ve şatafatlı bir seçim dönemini yaşadık.Bu süreçte halka ait olan imkanlar kullanıldı, seçim uğruna israf ve peşkeş çekmeler birbirini kovaladı. Düzeysiz bir  süreç yaşadık.

Ancak görülüyorki halka rağmen başarmak ve yönetmek mümkün değildir.

Seçim meydanlarında birbirlerine kılıç kalkan ile saldıranlar,birbirlerinin ölüm fermanlarını imzalayanlar ,birbirlerine cezaevi yollu gösterenler aman ha Iğdır’ı HDP kazanmasın diye birleştiler.

Peki Iğdır’da ne olmuştu . Son 10 yıldır Iğdır’ı HDP  ve benzeri olan partiler yönetti.Daha doğrusu Kürtlerin desteklediği partiler belediyeyi yönetti,.

Bütün imkansızlıklara rağmen,şüpheli bakışlara rağmen,inceleme ve soruşturmalara rağmen  bu süreçte belediye en iyi şekilde yönetilmiştir.Bütün Iğdır halkı,Azeri’si,Kürdü,Terekeme’si V.S,belediye çalışanları kim olursa olsun  bu süreçte memnuniyetini belirtmektedir.Iğdır belediyesi Ülke çapında en az borçlu çıkan belediye olmuştur. On yıllık sürede herhangi bir yolsuzluk olmamıştır.o halde sorun olan ne ? Birbirlerini bir kaşık suda boğan liderler , Iğdır için neden çırpındılar,bir araya geldiler.

Çünkü bunlar ortak vatan vurgusunu kabul etmezler, halk da kim oluyor,biz nasıl istersek o şekilde yönetilirsiniz mantalitesi ile harekat  ediyorlar.Gerekirse Ankara’dan bir telefonla sizleri yönetiriz havasındalar.

MHP ve başkanları zamanında Iğdır adeta bir çöplük yuvasıydı.Sokaklarda  pis kokulardan geçilmiyordu.Belediye  borç batağında idi.

2009 yılında  Belediye el değiştirince iki ay sonra bir toplantıda,Iğdır valisi ; kardeşim her taraf çöplük  ve kokuyor bu belediye ne iş yapıyor diye  sitem etmişti. Oysa o çöp ve kokular bir önceki dönem de sayın  Valinin kol kola gezdiği başkana ait idi.

Yine bir Vali yardımcısı belediye el değiştirdi diye karalar bağlamış ve planlanan bir toplantıyı iptal etmişti. Kafalarındaki şablonlarla harekat eden ve ön yargılı idareciler, bu ülkeye ve halkımıza pahalıya mal olmaktadır.

Iğdır halkı yıllardır birlikte ve dostça yaşamaktadır.Toplum adeta kaynaşmıştır.Bu kaynaşmış dostluk bağını koparmaya çalışanlar üç beş oy için ırkçılık yapan siyasilerdir.

Zaman zaman Iğdır’ın  stratejik bir yer olduğundan bahsediliyor.İyi de geçmişte bu bölge için için kimler ve nasıl   stratejiler belirlemişlerdir.Burada Kazak birliklerine, Ermeni çetelerine ve Rus birliklerine karşı savaşan Hamidiye alayları  kimlerden oluşuyordu.Iğdırın kurtuluşunda , Kürdü Azerisi omuz omuza savaşmadılarmı ? Kürt beylerine, Ruslardan gelen cazip teklifler ,gerek İslam ve gerekse dostluk,kardeşlik adına  geri çevirilmedi mi ?

Oy ve çıkar uğruna ,yönetimi paylaşmama uğruna ,,,,,,,,,,,,,,,,,, oy alarak belediye yi yöneten bir halkı terörize etmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Sanki Iğdır düşman işgali altındaymış gibi bir tavır takındı.Mademki Iğdır yanlış elerde ise  beş yıldır görevde olan belediye başkanı neden görevden alınmadı.Hem de bütün HDP li belediye başkanları görevden alınmışken.

Eski dönemlerde insanlar baskı ve zulümle ,daha sonra para ile satınalınarak idare edilirdi. Bu çağda insanlar adam yerine konulmak isterler,söz sahibi olmak,kendilerini yönetmek isterler.

Halkı tehdit etmekle veya halka yalvarmakla ülke yönetilmez.Demokrasi bir uzlaşma rejimidir,uzlaşma olmazsa  meşruiyet sorunu doğar.

Halkımız sabırlıdır , acı çeker ama ülkesine zarar gelsin istemez.her dönem olduğu gibi hesap sormasını da bilir.Tarih boyunca yanlış yapanı ve halka rağmen halkçılık yapanları sandıkta mutlaka cezalandırmıştır.

Halkın uykusu derin de olsa uyandığında , hesap sormasını bilmiştir. Halka , hukuk çerçevesinde ve demokratik yöntemlerle yaklaşılmalı. Bu halk baskıyı,göz dağını ve küçük düşürülmeyi mutlaka cezalandırır ve gerekli dersi verir.

Yöneticilerin gözünde halk, sosyal yardımlarla teslim alınabilir, okumaz,sorgulamaz,yargılamaz olabilir,kaderci ve teslimiyetçi olabilir,söylenen her söze inanan ve biatçı olabilir,olup bitenden habersiz olabilir.Ama görülüyorki bu nitelemeler kısa ömürlüdür,günü geldiğinde her şey ters teper ve her şeyin hesabı sorulur.“Bazen herkesi kandırabilirsiniz,bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz ama herkesi her zaman kandıramazsınız”

Doğu toplumlarının bir özelliği olan iftira ve pusu yöntemleri ile bir seçim süreci yaşadık.

Baskı ve korkulara rağmen halk eninde sonunda kazanmaktadır. Korku cumhuriyeti kuranların halk kitleleri karşısında hiçbir zaman şansları olmamıştır.Bu halk korku duvarlarını yıkmıştır.

Halkın hafızası yok sayıldı ve adeta halkla alay edildi. Ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir dil kullanıldı.         Halkın özleştiği ve bel bağladığı partiler terörist ilan edildiler ve  suçlandılar.Bir dil hiçbir zaman böyle kaba,nobran ve saldırgan bir şekilde kullanılmadı.

Iğdır halkı faşizme hayır, kardeşliğe ve barışa evet demiştir. Bu halkı en samimi duygularla kutluyorum.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi