Müdür Gönen’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen 19 Mayıs Atatürk’ü anma ...           • Haydar Aliyev Fen Lisesinde Mezuniyet Coşkusu Iğdır Haydar Aliyev  Fen lisesi son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni ...           • Iğdır Milletvekili Eksik'ten Ardahan Valiliğinin Aldığı Karara Tepki HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip EKSİK Ardahan Valiliğinin aldığı karar ile mağdur olan ve hayvanc...           • TBB Ve Barolardan Cezaevlerindeki Sorunlara Karşı Çözüm Arayışı Türkiye Barolar Birliği Ve Barolardan Cezaevlerindeki Sorunlara Karşı Çözüm ...           • İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL Geldi, Uzatılmalı... Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haziran ayı içerisinde y&...           • Engelli Birey Farkındalığı Oluşturuldu Iğdır Üniversitesinde 10-16 Mayıs 'Engelliler Haftası' kapsamında Sağlıklı Yaşam Topluluğu ta...           • Rektör Alma’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 19 Mayıs Atatürk&rsquo...           • 19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri Başladı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15-19 Mayıs ‘Gençl...           • Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları Öğrenciler için bir dönüm noktası olan üniversite sınavı yaklaşıyor. &O...           • Iğdır’da Biri Gazeteci 4 Kişi Gözaltına Alındı Bu sabah Iğdır’da yapılan operasyonla Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı İdris Demirel, e...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1191431
Aktif: 25
Bugün: 1630
Dün: 3176
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1905 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3059 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2471 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3161 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2218 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3615 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1472 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2724 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1134 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1648 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1676 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1167 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3206 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2676 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2001 İzlenme, 0 Yorum

Cinselliğiniz İnançlarınızdır - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinselliğiniz İnançlarınızdır

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 07 / 05 / 2019 |  Yazı Okunma: 152


Seks-sevişme hakkında ne düşünürseniz bu bir duygusal kayıt oluşturur ve seks esnasında da bu duyguları yaşarsınız. Seks esnasında hangi duyguları yaşarsanız bu daha da güçlü duygusal kayıtlar oluşturur. Seks-sevişme deyince aklınıza ne geliyor? Bunun için toplum modellemesine bakmak gerekir. Bir kız çocuğu küçüklükten beri ana-baba ilişkisini görmüştür. Toplumda evlilik ilişkisini görmüştür ve bu ilişkide kadın erkek evlenip mutlu olmuştur. Mutlu olmasa bile o mutsuzluğu kendine yakıştıramaz o küçük hayalperest.

Öte yandan kız çocuğunu ana-babası sevmiştir ve evlendiğinde de bu sevgiyi kocasından bekleyecektir. Kadın için seks sevgiyle yaşanması gereken bir eylemdir. Fakat kendi sevgisi değil, aynı ana babasından beklediği sevgiyle sevişir kadın. "Seks" ve "sevilme arzusu" adeta yapışık duygular haline gelmiştir kadında ve bu duygu nedeniyle kadın asla hakikate ulaşamaz. Duygularını analiz yapmayan, keşfetmeyen, kendini duygu sanan bir kadın gerçeğe ulaşabilir mi sanıyorsunuz? Kadın, sevildiği kişiyle sadece seks yapıyorsa, seksin ne olduğunu keşfetmiş sayılabilir mi? Kadın sevilme isteğine sahip olduğu sürece kendini özgürleştirebilir mi? Kadın köledir. Sevgiye köledir. Bir kadının kölelikten kurtulabilmesi için kendi gerçeğini keşfetmeli ve bu keşiflerle çocukluktan gelen duygusal ve hatta genetik kayıtlarını değiştirebilmesi gereklidir. İnsan, "çocukluktan gelen duygusal kayıtlar" değildir.

İnsan, o duyguları gözlemleyen ve sonrasında gerçek anlamı anlamsızlıkta keşfedendir. Bilgeliğin başka yolu yoktur. Bu nedenle Freud ve Osho, "Bütün sorunların temelinde seks sorunu yatmaktadır, seks sorununu çözen bütün sorunları çözer" demiştir. Dokuz yıl kadar önce hissiyatımın yönlendirmesiyle kendim için büyük bir keşif yapmıştım. Duyguların nasıl kolayca hazla çözümleneceğini ve nasıl özgürleşeceğimin yolunu bulmuştum. Kendimi bugün "bilişsel davranışçı terapi" olarak adlandırılan bir yöntemle ve hazzın bileşimiyle her konuda çabucak değiştirmenin tekniklerini keşfetmiştim. Bugün psikoloji biliminin kullandığı başarısı kabul edilebilen bir yöntemi daha da geliştirmiştim. Kadının en büyük travmalarından biri olan taciz ya da tecavüz sorununu bile sekiz seans ve maksimum iki aylık sürede çözer hale gelmiştim. Farkındalığımın yükselmesiyle artık bilinçaltını tanıyor hangi soruna hangi cevabın verilmesini kolaylıkla görebiliyordum.

Bu tecrübelerime dayanarak diyorum ki, "kadın eril-dişil dengesini yakalamadan kendini bulması, ruhsallaşması mümkün değildir. "Eril-dişil dengesini ise çocukluktan gelen yaşanmışlıklarla evrilen psikolojisini (kimlik) çözebilmesi, duyguların tahlili ve yönetilmesiyle gerçekleşebilir ancak. Cinsellik hakkındaki inançlarınız, gerçek hayatınıza olduğu gibi yansır. Duygu ve egoyu tanımadan ne hakikat ne de mutluluk mümkün değildir.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi