Güneşin Zararlı Etkisinden Dekoltenizi Koruyun Boyun ve Dekolte Bölgeniz Yaşınızı Ele Vermesin! Boyun ve dekoltemiz güneşte en kolay k...           • Belediye 5 Yıllık Stratejik Plan İçin İlk Mahalle Toplantısını Yaptı 5 Yıllık Stratejik Plan Çalışmaları Kapsamında Gerçekleştirilecek Mahalle Toplantıla...           • Dengir Mir Mehmet Fırat Ebediyete İntikal Etti HDP eski Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğur...           • Çocuk Evlendirmelerin En Fazla Yaşandığı İl Ağrı...   Iğdır’daki toplam evliliklerin yüzde 33,85’i (1885 kadın).  Sosyo...           • Kafkas Spor Kulübünden Teşekkür Ziyareti Kafkas spor Kulüp Başkanı ve Sporcularıyla Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdür&uu...           • Yüzlerce Öğrenciye Burs İmkanı! İstanbul Rumeli Üniversitesi kendilerini tercih eden üniversite öğrencisi adayların...           • Kampüse Bir Su Kuyusu Daha Eklendi Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne, DSİ 8. Erzurum Bölge...           • İl Özel İdaresi Makine Park Sahasında Yangın Tatbikatı Yapıldı Iğdır İl Özel İdaresi makine park sahasında  görev yapan personellere yön...           • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üniversitemize Bir Otobüs Hibe Etti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İsuzu marka 27 kişilik bir otobüs I...           • DAP Destekleri Meyvesini Veriyor DAP İdaresi’nin 2014 yılında ‘Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Projesi’ kapsa...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1266831
Aktif: 34
Bugün: 706
Dün: 2058
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2080 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3289 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2675 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3341 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2311 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3873 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1661 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2998 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1270 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1781 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1839 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1302 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3370 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2892 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2142 İzlenme, 0 Yorum

Cinselliğiniz İnançlarınızdır - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinselliğiniz İnançlarınızdır

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 07 / 05 / 2019 |  Yazı Okunma: 279


Seks-sevişme hakkında ne düşünürseniz bu bir duygusal kayıt oluşturur ve seks esnasında da bu duyguları yaşarsınız. Seks esnasında hangi duyguları yaşarsanız bu daha da güçlü duygusal kayıtlar oluşturur. Seks-sevişme deyince aklınıza ne geliyor? Bunun için toplum modellemesine bakmak gerekir. Bir kız çocuğu küçüklükten beri ana-baba ilişkisini görmüştür. Toplumda evlilik ilişkisini görmüştür ve bu ilişkide kadın erkek evlenip mutlu olmuştur. Mutlu olmasa bile o mutsuzluğu kendine yakıştıramaz o küçük hayalperest.

Öte yandan kız çocuğunu ana-babası sevmiştir ve evlendiğinde de bu sevgiyi kocasından bekleyecektir. Kadın için seks sevgiyle yaşanması gereken bir eylemdir. Fakat kendi sevgisi değil, aynı ana babasından beklediği sevgiyle sevişir kadın. "Seks" ve "sevilme arzusu" adeta yapışık duygular haline gelmiştir kadında ve bu duygu nedeniyle kadın asla hakikate ulaşamaz. Duygularını analiz yapmayan, keşfetmeyen, kendini duygu sanan bir kadın gerçeğe ulaşabilir mi sanıyorsunuz? Kadın, sevildiği kişiyle sadece seks yapıyorsa, seksin ne olduğunu keşfetmiş sayılabilir mi? Kadın sevilme isteğine sahip olduğu sürece kendini özgürleştirebilir mi? Kadın köledir. Sevgiye köledir. Bir kadının kölelikten kurtulabilmesi için kendi gerçeğini keşfetmeli ve bu keşiflerle çocukluktan gelen duygusal ve hatta genetik kayıtlarını değiştirebilmesi gereklidir. İnsan, "çocukluktan gelen duygusal kayıtlar" değildir.

İnsan, o duyguları gözlemleyen ve sonrasında gerçek anlamı anlamsızlıkta keşfedendir. Bilgeliğin başka yolu yoktur. Bu nedenle Freud ve Osho, "Bütün sorunların temelinde seks sorunu yatmaktadır, seks sorununu çözen bütün sorunları çözer" demiştir. Dokuz yıl kadar önce hissiyatımın yönlendirmesiyle kendim için büyük bir keşif yapmıştım. Duyguların nasıl kolayca hazla çözümleneceğini ve nasıl özgürleşeceğimin yolunu bulmuştum. Kendimi bugün "bilişsel davranışçı terapi" olarak adlandırılan bir yöntemle ve hazzın bileşimiyle her konuda çabucak değiştirmenin tekniklerini keşfetmiştim. Bugün psikoloji biliminin kullandığı başarısı kabul edilebilen bir yöntemi daha da geliştirmiştim. Kadının en büyük travmalarından biri olan taciz ya da tecavüz sorununu bile sekiz seans ve maksimum iki aylık sürede çözer hale gelmiştim. Farkındalığımın yükselmesiyle artık bilinçaltını tanıyor hangi soruna hangi cevabın verilmesini kolaylıkla görebiliyordum.

Bu tecrübelerime dayanarak diyorum ki, "kadın eril-dişil dengesini yakalamadan kendini bulması, ruhsallaşması mümkün değildir. "Eril-dişil dengesini ise çocukluktan gelen yaşanmışlıklarla evrilen psikolojisini (kimlik) çözebilmesi, duyguların tahlili ve yönetilmesiyle gerçekleşebilir ancak. Cinsellik hakkındaki inançlarınız, gerçek hayatınıza olduğu gibi yansır. Duygu ve egoyu tanımadan ne hakikat ne de mutluluk mümkün değildir.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi