İran Ve Nahçivan Sınır Kapıları Kapatıldı İran ile olan sınır kapıları kapatıldı, uçuşlar durduruldu. İran ve Nahçivan sınır k...           • Hocalı Soykırımı Şehitleri Iğdır'da Anıldı Azerbaycan Kars başkonsolosluğu, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği ,Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve...           • İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Aşılama Çalışmalarını Sürdürüyor İl Tarım Ve Orman Müdürü Özkan Yolcu Aşılama Çalışmalarını Yerinde İnce...           • Prof. Dr.H.Tamer Dodurka ‘’Virüsleri Engelleyemeyiz Ama Korunabiliriz’’ İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.H.Tamer Dodurka son günlerde arta...           • Iğdır HDP: Anadilde Eğitim Hakkının Gaspına Son Verilmeli Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü “Dünya Anadili Gü...           • Iğdır İşkur Kadın istihdamını Artırmaya Yönelik Kursları Sürdürüyor İşkur Iğdır İl Müdürlüğünden kayıtlı kadın istihdamını artırmaya yönelik ...           • Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozuyor Ağız ve diş sağlığımız vücudumuz için oldukça önemli. Ağız ve diş sağlığım...           • Hava-İş: Pazar Mesailerine Dair Davamızın İlk Duruşması Yapıldı Pazar mesaileri başta olmak üzere 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ndeki ihlalle...           • Iğdır Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Iğdır Belediyesi Personel A.Ş ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin ar...           • AK Parti Tuzluca İlçe Başkanı Belli Oldu Beş yıldır aynı kişinin Ak Parti İlçe Başkanlığını yürüttüğü Tuzluca&rs...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1544818
Aktif: 22
Bugün: 120
Dün: 2144
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
262 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
117 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
262 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
232 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
216 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
226 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
217 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
258 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
222 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
233 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
201 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
209 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
231 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
234 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
223 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Cinselliğiniz İnançlarınızdır - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinselliğiniz İnançlarınızdır

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 07 / 05 / 2019 |  Yazı Okunma: 421


Seks-sevişme hakkında ne düşünürseniz bu bir duygusal kayıt oluşturur ve seks esnasında da bu duyguları yaşarsınız. Seks esnasında hangi duyguları yaşarsanız bu daha da güçlü duygusal kayıtlar oluşturur. Seks-sevişme deyince aklınıza ne geliyor? Bunun için toplum modellemesine bakmak gerekir. Bir kız çocuğu küçüklükten beri ana-baba ilişkisini görmüştür. Toplumda evlilik ilişkisini görmüştür ve bu ilişkide kadın erkek evlenip mutlu olmuştur. Mutlu olmasa bile o mutsuzluğu kendine yakıştıramaz o küçük hayalperest.

Öte yandan kız çocuğunu ana-babası sevmiştir ve evlendiğinde de bu sevgiyi kocasından bekleyecektir. Kadın için seks sevgiyle yaşanması gereken bir eylemdir. Fakat kendi sevgisi değil, aynı ana babasından beklediği sevgiyle sevişir kadın. "Seks" ve "sevilme arzusu" adeta yapışık duygular haline gelmiştir kadında ve bu duygu nedeniyle kadın asla hakikate ulaşamaz. Duygularını analiz yapmayan, keşfetmeyen, kendini duygu sanan bir kadın gerçeğe ulaşabilir mi sanıyorsunuz? Kadın, sevildiği kişiyle sadece seks yapıyorsa, seksin ne olduğunu keşfetmiş sayılabilir mi? Kadın sevilme isteğine sahip olduğu sürece kendini özgürleştirebilir mi? Kadın köledir. Sevgiye köledir. Bir kadının kölelikten kurtulabilmesi için kendi gerçeğini keşfetmeli ve bu keşiflerle çocukluktan gelen duygusal ve hatta genetik kayıtlarını değiştirebilmesi gereklidir. İnsan, "çocukluktan gelen duygusal kayıtlar" değildir.

İnsan, o duyguları gözlemleyen ve sonrasında gerçek anlamı anlamsızlıkta keşfedendir. Bilgeliğin başka yolu yoktur. Bu nedenle Freud ve Osho, "Bütün sorunların temelinde seks sorunu yatmaktadır, seks sorununu çözen bütün sorunları çözer" demiştir. Dokuz yıl kadar önce hissiyatımın yönlendirmesiyle kendim için büyük bir keşif yapmıştım. Duyguların nasıl kolayca hazla çözümleneceğini ve nasıl özgürleşeceğimin yolunu bulmuştum. Kendimi bugün "bilişsel davranışçı terapi" olarak adlandırılan bir yöntemle ve hazzın bileşimiyle her konuda çabucak değiştirmenin tekniklerini keşfetmiştim. Bugün psikoloji biliminin kullandığı başarısı kabul edilebilen bir yöntemi daha da geliştirmiştim. Kadının en büyük travmalarından biri olan taciz ya da tecavüz sorununu bile sekiz seans ve maksimum iki aylık sürede çözer hale gelmiştim. Farkındalığımın yükselmesiyle artık bilinçaltını tanıyor hangi soruna hangi cevabın verilmesini kolaylıkla görebiliyordum.

Bu tecrübelerime dayanarak diyorum ki, "kadın eril-dişil dengesini yakalamadan kendini bulması, ruhsallaşması mümkün değildir. "Eril-dişil dengesini ise çocukluktan gelen yaşanmışlıklarla evrilen psikolojisini (kimlik) çözebilmesi, duyguların tahlili ve yönetilmesiyle gerçekleşebilir ancak. Cinsellik hakkındaki inançlarınız, gerçek hayatınıza olduğu gibi yansır. Duygu ve egoyu tanımadan ne hakikat ne de mutluluk mümkün değildir.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi