Eş Başkan Yaşar Akkuş’tan Zabıtaya Tam Destek Iğdır Belediye eş başkanı Yaşar Akkuş, Zabıta müdürlüğünü ziyaret ederek,...           • Iğdır Türk Eğitim-Sen'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mektup Türk Eğitim-Sen, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkati çekmek i&cce...           • AÇSH İl Müdürü Adem Soylu’dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Iğdır İl Müdürü Adem Soylu “20 Kasım...           • “Ekinokokkozis Farkındalığı” Paneli Düzenlendi Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Iğdır İli ve &...           • Rektör Alma’dan İl Sağlık Müdürü Nevruz Erez’e Hayırlı Olsun Ziyareti Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İl Sağlık Müd&uu...           • Avukat Zelal Malgaz Hukuk Bürosunu Açtı Iğdır’ın tanınmış ailelerinden Malgaz ailesinin kızları Av. Zelal Malgaz Hukuk Fakültes...           • Iğdır'da 'Kitap Cafe' Hizmete Girdi Bağlar Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi Aydın İş merkezi Nar Et yanında Kitap kafe hizmete girdi....           • İl Sağlık Müdürü Erez: Sağlık Merkezi Aralık İlçemiz İçin Önemli Iğdır İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Nevruz EREZ Aralık İlçe Devlet Hastanesini zi...           • Güven Demirel Ak Parti İl Başkanlığına Adaylık Başvurusunu Yaptı Ak Parti’de işin mutfağında yetişen genç iş insanı Güven Demirel Iğdır il başkan...           • Başkan Deliktaş Ak Parti Iğdır İl Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı Ak Partili eski Karakoyunlu ilçe belediye başkanı Ziyat Ali Deliktaş Ak Parti Iğdır İl Başk...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1436789
Aktif: 51
Bugün: 2440
Dün: 3744
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2483 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3728 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3078 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3695 İzlenme, 2 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2538 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4386 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
2008 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3543 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1609 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
2048 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2208 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3715 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3355 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2490 İzlenme, 0 Yorum

Yine Ekonomiyi Unutturdular! - Ayhan ONGUN

Yine Ekonomiyi Unutturdular!

Yazar: Ayhan ONGUN |  Tarih: 15 / 10 / 2019 |  Yazı Okunma: 149


Her geçen gün güvenirliğini yitiren iktidar, kendi içerisinde de çatırdamaya başlayınca en iyi yaptığı işe yöneldi yine.

Bilindiği üzere Türkiye’de ne zaman sorunlar çözülemez noktaya gelirse iktidar, halkın dikkatini, ilgisini başka yöne çekmek için suni gündemler oluşturur.

Suriye’de başlatılan sınır ötesi Barış Pınarı operasyonunu fırsat bilen iktidar, yeniden HDP li belediyelere yönelik gözaltı ve tutuklamalara başladı.

Belediye hizmetlerine yönelik bir suç varsa, kuşkusuz bununla ilgili soruşturma ve ardından yargı yoluna gidilir ancak iç barışa, normalleşmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde Türkiye’nin dış politikalarından rahatsız olan güçlere yeni bir koz daha sunmuş olunmuyor mu?

Belediyelere yönelik bu operasyonlarla ilgili şu ana kadar çok açıklayıcı bilgi verilmedi. Ancak Filistin’i bile ikna edemediğimiz bir dış politika sürecinde bu tür uygulamaların Türkiye’yi yeni sıkıntılara sokacağı da bir gerçek.

Daha henüz kayyum atamalarının etkisi ve tepkiler dinmeden yeni bir kayyum furyası başlarsa, iktidar inandırıcılığını hepten yitirir.

En azından bu kez görevden alınan belediye başkanlarının yerine kayyum atama yerine meclis içerisinden seçimle birilerinin gelmesine olanak verilebilir.

Diyarbakır, Van ve Şanlıurfa belediye başkanlarının görevden alınmalarına ilişkin gerekçeler hala tartışılırken, şimdi de Barış Pınarı operasyonuyla yatıp kalkan vatandaşlar bu yeni durumu anlamaya çalışacaklar.

Rıza Zarrab nerede, ne yapıyor, ortağı Bebek Zencani İran da asıldı mı?

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla nasıl serbest bırakıldı, şimdilerde hangi görevde?

Fetö’nün siyasi ayağına yönelik bir çalışma var mı?. Egemen Bağış Prag’da neler yapıyor? Görevine devam ediyor mu?

Özelleştirme marifetiyle uluslararası kuruluşlar ve onların yerli işbirlikçilerine yok pahasına satılan şeker fabrikaları, palet fabrikası ne durumda?

Daha üç-beş ay öncesine kadar en önemli gündem maddelerini oluşturan bu konular unutuluverdi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, yüzlerce vatandaşı dolandırıp paralarını yurt dışında yiyen Tosuncuk, cezaevinde unuttuğumuz Eren Erdem, gazeteci Ahmet Altan ve daha yüzlerce önemli konu ve gündemi unutturuverdiler bize.

Daha ekonomik krizi, emeklinin durumunu, işsizliği, yoksulluğu, enflasyonu, atanamayan öğretmenleri saymadık bile.

Şimdi varsa yoksa sınır güvenliği, Barış Pınarı operasyonu….

En tehlikelisi de Mehmetçik üzerinden yaratılmak istenen vicdan sömürüsü.

Elbet hiçbirimiz tek bir askerimizin, sivil vatandaşımızın kılına bile zarar gelmesini istemeyiz ama bir yandan da hayat devam ediyor!

İşsizimize iş, yoksulumuza yiyecek, emeklimize rahat nefes alabileceği bir yaşam sunmak da devletin görevlerinden.

Şimdi kimileri çıkıp “ ortada bir beka sorunu varken, bunlar önemli mi” diyecekler.

Ya da dilimizden düşmeyen bir söz var hani” söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.”

Her nedense ne zaman teferruat dedikleri bu yaşamsal konular gündeme gelse hep vatan söz konusu oluyor.

En stratejik kurum ve kuruluşlarımız yabancılara peşkeş çekilirken, tarım alanlarımız yok edilir, ormanlarımız yakılır, kıyılarımız, koylarımız talan edilirken nedense hiç vatan söz konusu olmaz.

Yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz, tarihi ve kültürel değerlerimiz ve üzerinde barış içerisinde yaşayan eşit yurttaşlarıyla vatan bir bütündür.

Dünyada neredeyse sınırların ortadan kalktığı küresel dünyada bizi hala sınırlarımızı korumak zorunda bırakanlar, okyanus ötesinden gelip bu zenginliklere el koyuyorlar.

Bizler hala kim dost, kim düşman? Bunu bile ayırt edemezken, kendi içimizde yeni ve yeniden nefret tohumları serpiyoruz.

Yeni düşmanlıklar, kutuplaşmalar, ayrışmalar oluşmasına neden olacak nefret dilini bırakıp, barış ve sevgiyi öne çıkaramıyoruz.

Bırakın yoksulluğu, milyonlarca insanımız artık açlık sınırında yaşarken, kimi çevrelerce yeniden körüklenen ırkçılık girişimlerine karşı da tüm yurttaşlar uyanık olmak, tahriklere kapılmadan barışın zorlu yollarında yürümeye devam etmek zorundayız.

Hemen yanı başımızda sürdürülen bu savaşın en kısa zamanda sonlanması umudu hepimizin içten dileği olmalıdır.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi