Işık: Seçimle Alamadıklarını Kayyımla Gasp Ettiler Görevden alınarak yerine kayyım atanan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, AKP&rsq...           • İran: Türkiye Boru Hattını Tamir Ettirmek İstemiyor İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, Türkiye'nin mart ayındaki bir patlamada hasar gö...           • Ayşe Gölçek: Sağlık Çalışanları Bu Bayramda Buruk Kaldı Şehit Gazi Sen Sağlık İl Başkanı Ayşe Gölçek, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayı...           • İl Sağlık Müdüründen Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Yardımlaşma ve dayanışmanın sembolü bir Ramazan-ı Şerif’i daha geride bıraktık.Sabrın,ş...           • Okul Yöneticileri Ve Rehber Öğretmenlerle LGS Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Okul Yöneticileri Ve Rehber Öğretme...           • Rektör Alma’dan Ramazan Bayramı Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ramazan bayramı dolayısıyla...           • Ramazan Bayramı Mesajı Ülkemiz olarak zor bir sınavdan geçiyoruz. Tüm dünyanın başarısız olduğu bir...           • Memur-Sen Başkanı Çiğdem: Gönüllerimiz Bir, Bayramımız Mübarek Olsun Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Iğdır il başkanı Erkan ÇİĞDEM’in Ramazan Bayramı mesajı.&...           • Vekil Eksik: Kayyım Darbedir, Iğdır Halklarının İradesi Gasp Edildi Vekil Eksik:Kayyum Enver Ünlü ayağının tozuyla geldiği belediyeye hızını alamayarak &oum...           • Iğdır Üniversitesi ’Yeşil Üniversite’ Sıralamasında Iğdır Üniversitesi, Universitas Indonesia (Endonezya Üniversitesi) tarafından yapılan ve...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1614021
Aktif: 37
Bugün: 315
Dün: 2679
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
86 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
565 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
398 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
617 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
558 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
468 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
426 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
498 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
442 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
472 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
438 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
405 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
467 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
432 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
476 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Yine Ekonomiyi Unutturdular! - Ayhan ONGUN

Yine Ekonomiyi Unutturdular!

Yazar: Ayhan ONGUN |  Tarih: 15 / 10 / 2019 |  Yazı Okunma: 225


Her geçen gün güvenirliğini yitiren iktidar, kendi içerisinde de çatırdamaya başlayınca en iyi yaptığı işe yöneldi yine.

Bilindiği üzere Türkiye’de ne zaman sorunlar çözülemez noktaya gelirse iktidar, halkın dikkatini, ilgisini başka yöne çekmek için suni gündemler oluşturur.

Suriye’de başlatılan sınır ötesi Barış Pınarı operasyonunu fırsat bilen iktidar, yeniden HDP li belediyelere yönelik gözaltı ve tutuklamalara başladı.

Belediye hizmetlerine yönelik bir suç varsa, kuşkusuz bununla ilgili soruşturma ve ardından yargı yoluna gidilir ancak iç barışa, normalleşmeye en çok ihtiyacımız olan şu günlerde Türkiye’nin dış politikalarından rahatsız olan güçlere yeni bir koz daha sunmuş olunmuyor mu?

Belediyelere yönelik bu operasyonlarla ilgili şu ana kadar çok açıklayıcı bilgi verilmedi. Ancak Filistin’i bile ikna edemediğimiz bir dış politika sürecinde bu tür uygulamaların Türkiye’yi yeni sıkıntılara sokacağı da bir gerçek.

Daha henüz kayyum atamalarının etkisi ve tepkiler dinmeden yeni bir kayyum furyası başlarsa, iktidar inandırıcılığını hepten yitirir.

En azından bu kez görevden alınan belediye başkanlarının yerine kayyum atama yerine meclis içerisinden seçimle birilerinin gelmesine olanak verilebilir.

Diyarbakır, Van ve Şanlıurfa belediye başkanlarının görevden alınmalarına ilişkin gerekçeler hala tartışılırken, şimdi de Barış Pınarı operasyonuyla yatıp kalkan vatandaşlar bu yeni durumu anlamaya çalışacaklar.

Rıza Zarrab nerede, ne yapıyor, ortağı Bebek Zencani İran da asıldı mı?

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla nasıl serbest bırakıldı, şimdilerde hangi görevde?

Fetö’nün siyasi ayağına yönelik bir çalışma var mı?. Egemen Bağış Prag’da neler yapıyor? Görevine devam ediyor mu?

Özelleştirme marifetiyle uluslararası kuruluşlar ve onların yerli işbirlikçilerine yok pahasına satılan şeker fabrikaları, palet fabrikası ne durumda?

Daha üç-beş ay öncesine kadar en önemli gündem maddelerini oluşturan bu konular unutuluverdi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, yüzlerce vatandaşı dolandırıp paralarını yurt dışında yiyen Tosuncuk, cezaevinde unuttuğumuz Eren Erdem, gazeteci Ahmet Altan ve daha yüzlerce önemli konu ve gündemi unutturuverdiler bize.

Daha ekonomik krizi, emeklinin durumunu, işsizliği, yoksulluğu, enflasyonu, atanamayan öğretmenleri saymadık bile.

Şimdi varsa yoksa sınır güvenliği, Barış Pınarı operasyonu….

En tehlikelisi de Mehmetçik üzerinden yaratılmak istenen vicdan sömürüsü.

Elbet hiçbirimiz tek bir askerimizin, sivil vatandaşımızın kılına bile zarar gelmesini istemeyiz ama bir yandan da hayat devam ediyor!

İşsizimize iş, yoksulumuza yiyecek, emeklimize rahat nefes alabileceği bir yaşam sunmak da devletin görevlerinden.

Şimdi kimileri çıkıp “ ortada bir beka sorunu varken, bunlar önemli mi” diyecekler.

Ya da dilimizden düşmeyen bir söz var hani” söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.”

Her nedense ne zaman teferruat dedikleri bu yaşamsal konular gündeme gelse hep vatan söz konusu oluyor.

En stratejik kurum ve kuruluşlarımız yabancılara peşkeş çekilirken, tarım alanlarımız yok edilir, ormanlarımız yakılır, kıyılarımız, koylarımız talan edilirken nedense hiç vatan söz konusu olmaz.

Yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz, tarihi ve kültürel değerlerimiz ve üzerinde barış içerisinde yaşayan eşit yurttaşlarıyla vatan bir bütündür.

Dünyada neredeyse sınırların ortadan kalktığı küresel dünyada bizi hala sınırlarımızı korumak zorunda bırakanlar, okyanus ötesinden gelip bu zenginliklere el koyuyorlar.

Bizler hala kim dost, kim düşman? Bunu bile ayırt edemezken, kendi içimizde yeni ve yeniden nefret tohumları serpiyoruz.

Yeni düşmanlıklar, kutuplaşmalar, ayrışmalar oluşmasına neden olacak nefret dilini bırakıp, barış ve sevgiyi öne çıkaramıyoruz.

Bırakın yoksulluğu, milyonlarca insanımız artık açlık sınırında yaşarken, kimi çevrelerce yeniden körüklenen ırkçılık girişimlerine karşı da tüm yurttaşlar uyanık olmak, tahriklere kapılmadan barışın zorlu yollarında yürümeye devam etmek zorundayız.

Hemen yanı başımızda sürdürülen bu savaşın en kısa zamanda sonlanması umudu hepimizin içten dileği olmalıdır.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi