Iğdır'da Eylem Ve Etkinlikler 15 Gün Yasaklandı Iğdır Valiliği, kentte düzenlenecek her türlü eylem ve etkinliği 15 gün sü...           • Ekim Ayında Iğdır Havalimanı’nda 21.154 Yolcuya Hizmet Verildi DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2019 yılı Ekim ayı havalimanı...           • Iğdır Belediyesi Fidan Dikimine Personelleri İle Birlikte Katıldı Türkiye genelinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan, 11,111,11 fidan dikimi kamp...           • Iğdır Üniversitesi Bünyesine Yeni Bir Fakülteyi Daha Ekledi Iğdır Üniversitesi sekizinci fakültesi olacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, 10/1...           • Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sefa Altıkat’ın Projesi Bakanlık Desteği Aldı Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü &...           • On Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Düzenlendi Atatürk Anıtı Önünde ve Kültür Merkezinde 10 Kasım Atatürk'ü An...           • AFAD-Sen’den ´10 Kasım Atatürk´ü Anma’ Mesajı Afad Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ´10 Kasım Atatürk´ü...           • Emine Işık Edebali İyi Parti İl Kadın Politikaları Başkanlığına Atandı İyi Parti Iğdır Kadın Politikaları İl Başkanlığına Emine Işık Edebali atandı. İyi Parti Iğdır İl B...           • Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü Ücretsiz Fidan Dağıtımına Başladı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından "Geleceğe Nefes Ver" sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamı...           • TBB Ve 80 Barodan Ortak Basın Açıklaması Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ile Iğdır Barosununda aralarında bulunduğu 80 baro tarafın...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1425512
Aktif: 41
Bugün: 2461
Dün: 3205
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2458 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3710 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3059 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3677 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2527 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4362 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1995 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3518 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1599 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
2037 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2194 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1636 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3703 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3334 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2473 İzlenme, 0 Yorum

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 05 / 11 / 2019 |  Yazı Okunma: 102


İnsan her gün aşkla, heyecanla cinsellik yaşayabilir mi? Hayır yaşayamaz. Dünya ortalaması haftada üçtür zaten. Erkeklerin penisi uyanıkken de neden her gün ereksiyon oluyor peki?

Bilmiyoruz.

Peki bu ilişkisi olan erkeklere haftanın kalan diğer 4 günü değişik kadınlar versek hangisi hayır der? Korkusu yoksa hiç biri.

Kadın da derin empatisiyle erkeğine anlayış göstermiş ve hatta aşkla erkeğinde erimiş olsaydı ne olurdu dersiniz? Erkek gibi olur eril dişilin anlamı kalmazdı. Yani tanımsız olur ve gökleri yönetir hale gelirdi.

Bu konuda yani eril dişil dengesi konusunda Thomas incili/114'de İsa açıkça işaretler vermiştir, çünkü ruhun erkeği, dişisi yoktur; Simun Petrus onlara dedi : Mariam aramızdan çıksın, çünkü kadınlar hayat'a lâyık değillerdir. İsa dedi ki: "işte! onu erkek kılmak üzere cezbedeceğim, size, erkeklere benzer yaşayan bir ruh olsun diye. Zira erkekleşecek kadınların hepsi göklerin melekûtu'na girecekler."

Peki şu anki manzaramız nedir?

Erkekler sevgililerinden korktukları için sadece haftada üç gün cinsellik yaşıyorlar, cinsellik baskılanıyor, suçlu hissediliyor, korkuluyor. Kısaca ruh ve ruhtan gelen dürtüler baskılanıyor. Sonrasında ereksiyon sorunları başlıyor ve daha 100 yaşına gelmeden iktidarsızlık baş gösteriyor.

Böyle bir şey olabilir mi? Seninle birlikte doğan penis senden önce neden ölsün?

Korkular nedeniyle elbet.

Kadına gelelim.

Aşkın ömrü üç yıl. Değersizlik hissi ve güvenlik kaygısı nedeniyle ebedi bir ilişkiye kodlanıyorsunuz. Adamı da kendinizi de baskılıyorsunuz. En fazla üç yıl sonra heyecan, aşk bitiyor ama değersizlik hissi ve başka korkular nedeniyle birilerinle aşk ve cinsellik de yaşayamıyorsunuz. Neden? Çünkü ölene kadar bu kocaya kodlandınız. Ben yaparsam o da yapar beni bırakır, bırakırsa, başkasıyla yatarsa değersiz hissederim. Çocuklar ne olacak, eve kim ekmek getirecek, boşansam bile sonra ne olacak? İnsan bilinmeyene girmek istemiyor, korkuyor. İnsan alışkanlıklarından da vaz geçmek istemiyor. Oysa boşanmak zorunda değilsiniz. Dürüstçe düşünecek olursanız söylediklerim doğru. Öyleyse ya boşanacaksınız ya da duygularınızı dürüstçe kocanıza ifade edecek ve "bu benim hayatım, dilediğim gibi yaşayacağım istersen boşa" diyeceksiniz. Bilinç yükseldi ve davranışa döktünüz. Şimdi ya kocanız sizi sevgiyle kabul edecek, sonucunda onun da bilinci yükselecek ya da boşanacak ve hayatınıza bilincinize uygun aşklar çekeceksiniz.

Benim gördüğüm insanların neredeyse tamamı geri bir kültür nedeniyle zulüm görüyor. Kime yapıyorsunuz bu zulmü?

Ruha.

Ruh nedir?

Üst planda Allahtır.

Sen hayatı (ayeti) okuma, elbette cehennemi yaşayacaksın.

Mutsuzluğun tek bir nedeni varsa o da sensin…
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi