Hemşerimiz Sinan Oğan Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı MHP’den ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, katıldığı programda cumhurbaşkanlı...           • Iğdır Belediyesinden Deprem Duyarlılığı: Yardıma Hazırız Elazığ, Malatya ve çevre illerde meydana gelen depremden dolayı üzüntülerini...           • Kampüsü’te Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde Yaşayan Kediler Evlerine Kavuştu. Iğdır &...           • Iğdır Üniversitesi “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde” Stant Açtı Ankara ANKA Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri”...           • Uyuşturucu Ve Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı Yapıldı 2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık İle Mücadele Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.  I...           • DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İ...           • Avukatlara İndirimli Elektrik Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü o...           • Haydar Aliyev Parkına Yeni Düzenleme Kararı İmzalandı Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) başvuran ve destek almaya hak kazanan Iğdır İl Özel İ...           • İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2020 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı. 2020 yılı 1. dönem...           • Iğdır Belediye Eş Başkanları Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Iğdır merkeze bağlı mahalle muhtar...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1521920
Aktif: 19
Bugün: 297
Dün: 1767
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
168 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
39 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
182 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
153 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
136 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
137 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
170 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
143 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
156 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
121 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
138 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
146 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
162 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
146 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 05 / 11 / 2019 |  Yazı Okunma: 290


İnsan her gün aşkla, heyecanla cinsellik yaşayabilir mi? Hayır yaşayamaz. Dünya ortalaması haftada üçtür zaten. Erkeklerin penisi uyanıkken de neden her gün ereksiyon oluyor peki?

Bilmiyoruz.

Peki bu ilişkisi olan erkeklere haftanın kalan diğer 4 günü değişik kadınlar versek hangisi hayır der? Korkusu yoksa hiç biri.

Kadın da derin empatisiyle erkeğine anlayış göstermiş ve hatta aşkla erkeğinde erimiş olsaydı ne olurdu dersiniz? Erkek gibi olur eril dişilin anlamı kalmazdı. Yani tanımsız olur ve gökleri yönetir hale gelirdi.

Bu konuda yani eril dişil dengesi konusunda Thomas incili/114'de İsa açıkça işaretler vermiştir, çünkü ruhun erkeği, dişisi yoktur; Simun Petrus onlara dedi : Mariam aramızdan çıksın, çünkü kadınlar hayat'a lâyık değillerdir. İsa dedi ki: "işte! onu erkek kılmak üzere cezbedeceğim, size, erkeklere benzer yaşayan bir ruh olsun diye. Zira erkekleşecek kadınların hepsi göklerin melekûtu'na girecekler."

Peki şu anki manzaramız nedir?

Erkekler sevgililerinden korktukları için sadece haftada üç gün cinsellik yaşıyorlar, cinsellik baskılanıyor, suçlu hissediliyor, korkuluyor. Kısaca ruh ve ruhtan gelen dürtüler baskılanıyor. Sonrasında ereksiyon sorunları başlıyor ve daha 100 yaşına gelmeden iktidarsızlık baş gösteriyor.

Böyle bir şey olabilir mi? Seninle birlikte doğan penis senden önce neden ölsün?

Korkular nedeniyle elbet.

Kadına gelelim.

Aşkın ömrü üç yıl. Değersizlik hissi ve güvenlik kaygısı nedeniyle ebedi bir ilişkiye kodlanıyorsunuz. Adamı da kendinizi de baskılıyorsunuz. En fazla üç yıl sonra heyecan, aşk bitiyor ama değersizlik hissi ve başka korkular nedeniyle birilerinle aşk ve cinsellik de yaşayamıyorsunuz. Neden? Çünkü ölene kadar bu kocaya kodlandınız. Ben yaparsam o da yapar beni bırakır, bırakırsa, başkasıyla yatarsa değersiz hissederim. Çocuklar ne olacak, eve kim ekmek getirecek, boşansam bile sonra ne olacak? İnsan bilinmeyene girmek istemiyor, korkuyor. İnsan alışkanlıklarından da vaz geçmek istemiyor. Oysa boşanmak zorunda değilsiniz. Dürüstçe düşünecek olursanız söylediklerim doğru. Öyleyse ya boşanacaksınız ya da duygularınızı dürüstçe kocanıza ifade edecek ve "bu benim hayatım, dilediğim gibi yaşayacağım istersen boşa" diyeceksiniz. Bilinç yükseldi ve davranışa döktünüz. Şimdi ya kocanız sizi sevgiyle kabul edecek, sonucunda onun da bilinci yükselecek ya da boşanacak ve hayatınıza bilincinize uygun aşklar çekeceksiniz.

Benim gördüğüm insanların neredeyse tamamı geri bir kültür nedeniyle zulüm görüyor. Kime yapıyorsunuz bu zulmü?

Ruha.

Ruh nedir?

Üst planda Allahtır.

Sen hayatı (ayeti) okuma, elbette cehennemi yaşayacaksın.

Mutsuzluğun tek bir nedeni varsa o da sensin…
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi