İl Milli Eğitim Müdürü Gönen: Ücretsiz Destekleme Kursları Açacağız MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN ,”ÜCRETSİZ DESTEKLEME KURSLARI A&Cc...           • BİYOMER Faaliyetlerine Fosil Kayıtları Tutarak Başladı Iğdır Üniversitesi Biyoçeşitlilik Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİYOMER) açılm...           • İl Tarım Müdürlüğü Heyetinden Köy Ve Meralarda Üretici Ziyareti Iğdır'da hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı Tuzluca İlçesinin Göktaş, Güze...           • Seracı Hüseyin Aytekin: Emek Var, Karşılığı Yok Iğdır’da kurduğu serada 25 yıldır üretim yapan Hüseyin Aytekin, birçok zorl...           • Ak Parti İl Başkanı: Belediyeye Kayyım Atanması İle Hiçbir İlgim Yok İl Başkanı Ali Kemal Ayaz: “Iğdır Belediyesine Kayyım atanması ile ilgili hiçbir dahi...           • İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Talimatı İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler&rdquo...           • Vekil Eksik, Bakana Ağrı-Patnos L Tipi Cezaevinde Yaşananları Sordu Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik yaptığı açıklamada: &...           • Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın Projesi TÜBİTAK Desteğine Layık Görüldü Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbr...           • Tahıl Ambarı Iğdır’da Buğday Hasadına Başlandı İl genelinde yoğun bir şekilde ekimi gerçekleştirilen buğdayın hasadına başlandı. Merkeze b...           • Rektör Alma Süt Ürünleri Tesisinde İncelemede Bulundu Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1647637
Aktif: 39
Bugün: 1512
Dün: 2319
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
250 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
754 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
605 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
865 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
734 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
626 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
549 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
657 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
579 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
623 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
568 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
513 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
624 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
569 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
627 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Etki - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Etki

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 27 / 01 / 2020 |  Yazı Okunma: 491


Sevdiklerinizden beklenti içinde oluyor bu nedenle acı çekiyorsunuz. Sevdikleriniz bir kaç tanedir fakat sevmedikleriniz çok çok daha fazla. Size sevdikleriniz kısıtlı zarar verir sevmedikleriniz ise daha büyük. Her an kızgınlık içindesinizdir. Yolda işportacı kazık atar kızarsınız. Birisi omzunuza çarpar kızarsınız.

Birisi küfürlü konuşur kızarsınız. Birisi gözünüze kestirdiğiniz park yerini kapar kızarsınız. Birisi otobüste oturduğunuz yerden göğüslerinizi dikizler kızarsınız. Birisi sizinle sevişmek ister kızarsınız. Garson gerekli ilgiyi göstermez kızarsınız. Komşu halıyı balkonunuza silkeler kızarsınız. Birine ilgi duyarsınız o sizinle seks yapıp gider kızarsınız. Birileri istediğiniz gibi davranmaz kızarsınız. Birileri size benzemiyordur onlara kızarsınız.

Türkiye'nin yarısı başka bir partiye oy veriyordur kızarsınız. Emperyalist ülkeler güçsüz ülkeleri sömürüyordur kızarsınız. Müslüman ülkeler diğerlerinden daha geri kalmıştır kızarsınız. Birisi geçmişte size kötü davranmıştır kızarsınız. Tüm bunlar başkalarının sizde yarattığı etkidir. Sevdiklerinize de kızarsınız. Beklentileriniz dahilinde davranmadıklarında en çok da onlar acı verir sizlere. Tüm bunları düşünüp “ben nereye sürükleniyorum dediniz” mi kendinize? Sürekli başkaları tarafından yönetiliyorsunuz farkında değil misiniz?

Şimdi size küfretsem bu yazıyı okumayı bırakıp arkamdan da bir sürü laf edeceksiniz. "Hayati şöyle biri, Hayati böyle biri" diye."Siz kimsiniz?"Bir an olsun bu soruyu sorun kendinize. "Ben kimim? Neden sürekli başkaları tarafından yönetiliyorum?"Yazılımı toplum, devlet ve din tarafından yüklenmiş "robotlar" olduğunuzu fark edemiyor musunuz? İnsan olarak böylesine basit varlıklar olabilir misiniz? Daha ne kadar başkaları tarafından yönetilecek, daha ne kadar sürü içinde kalacaksınız?Daha ne kadar kendinizi aşağılayacaksınız?Sahte hayatlar, sahte sevgiler ve düşmanlıklar içinde daha ne kadar yaşamayı! düşünüyorsunuz? Sizler yaşadığınızı mı sanıyorsunuz? Tanrı katından yazıyorum, sizler kendinize hakaret ediyorsunuz. Sarsılın ve kendinize gelin! And olsun ki hiçbiriniz doğmadınız. And olsun ki hiç biriniz sevginin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Farkındayım, sözlerim sert ve ego dolu görünüyor. Fakat bu bazen benim tercih ettiğim bir sunum yöntemi de olabilir. Bu nedenle beni yargılamayı bırakıp bu yazıdan neler öğrenebilirsiniz buna odaklanın derim. İnsanlar kolay dönüşmez. Uzun yıllar önce yapılan bir araştırma dört yüz bin kişiden sadece bir tanesinin dönüştüğünü gösteriyordu. Umarım bilgi çağında bu rakam bin kişiye kadar inmiştir. Evrenin sırlarına sadece o kişiler ulaşabilir. Bu nedenle işiniz çok zor. Bu nedenle duruma ciddiyetle yaklaşmalısınız. Eğer ki siz ölüler, doğmak istiyorsanız bu işin ciddiyetini kavrayın ve bu yazıyı tekrar okurken soruları kendinize sorun. Cevapları da kendiniz vermek zorundasınız.

Eğer ki özdeğerinize (ruh) önem veriyorsanız, sorularla gerçekten yüzleşebilirsiniz ve farkında olmaya başlayabilirsiniz. O zaman sürüden kurtulabilirsiniz. Kendinizi acz içinde varlıklar olarak görüyorsunuz. Bu asla doğru değil. Ruhunuza (bana göre Allah) sığınıp yola çıktığınızda and olsun ki yapamayacağınız hiç bir şey yok. Fakat bu büyük bir sorumluluk ister. Tüm yakınlarınızın dostlarınızın sizi dışlayabileceğini göze almalısınız. Çünkü geniş bakış açısına sahip biri olacaksınız. Çünkü kendiniz olacaksınız. Kimseden beklentisi olmayan tek başınalığı yakalamış biri olacaksınız. Sizlere "sen değiştin" deyip aşağılamaya kalkacaklar. Kendilerini sevmediklerini söyleyip sizi suçlayacaklar. Her an egodan dolayı canınızı yakacaklar. Çünkü onların egosu sizin özgürleşmenize katlanamayacaktır.

Meşakkatli bir yolculuk olduğunu bilmeniz gerekir. "Tek başınalıkla" birlikte geçmiş olumsuz olaylar, kişiler ve duygularla yüzleşmeli ve onları sevgi ve anlayışla sarmalamalısınız. Geçmiş bir olumsuz duyguyu bir seferde olumluya çeviremezsiniz. O geçmiş duyguya girin yeniden yaşayın, ta ki o duyguya girdiğinizde artık acı-üzüntü duymayana kadar. Tek başınalık ve duygusal olumlama sonucunda anlamları yeniden keşfetme yolunda yürüyebilirsiniz. Artık bir farkındalıksınız, tanıksınız bilinçsiniz. Ve geçmişinizi seyrettiğinizde dehşete kapılacaksınız. Şunu da unutmayın en çok sevmedikleriniz size bir şeyler öğretti. Onlara da şükredeceksiniz.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi