Sağlık Bakanı Koca, Dilucu’nda İncelemelerde Bulundu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca helikopterle Dilucu Sınır Kapısına geldi ve sahra hastanesini ziyaret...           • Mum Işığında Adalet Aradılar İstanbul, Kadıköy’de Hocalı Soykırımı’yla ilgili bir protesto yürüy&uum...           • Memur-Sen Şube Başkanı Erkan Çiğdem’den Hocalı Katliamı Açıklaması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Başkanı ERKAN ÇİĞDEM’den Hocalı Katliamıyla il...           • Iğdır Ovası Sulaması Ortak Tesisler Onarım Sözleşme İmzalandı Iğdır ovası sulaması ortak tesisler onarım 2. Kısım işine ait sözleşme imzalandı. Iğdır Ovas...           • Mevlana İlkokulunda Özel Eğitim Sınıfları Açıldı Rektör Alma Mevlana İlkokulunda Özel Eğitim Sınıflarının Açılışına Katıldı. Iğdı...           • Psikolog Begüm Sevinç: Koronovirüs Ruh Sağlığınızı Etkilemesin Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi uzmanlarından Psikolog Begüm Sevinç son ...           • Rektör Alma Özel Mısra Göleli Bakım Merkezini Ziyaret Etti Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır kent merkezinde bulun...           • Corona Van ve Iğdır Ekonomisini Nasıl Etkiliyor? Corona virüsün Türkiye'nin sınırlarına dayanması paniğe sebep olurken İran ile tica...           • Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının Basın Duyurusu Emeklilerimiz Hakkında Yapılan Olumsuz Haberler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmamaktadır Bazı b...           • Tapu Müdürü Erol Usta’dan Rektör Alma’ya Nezaket Ziyareti Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Me...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1548446
Aktif: 45
Bugün: 828
Dün: 2275
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
274 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
133 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
274 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
245 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
230 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
238 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
228 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
266 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
231 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
239 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
213 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
221 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
244 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
244 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
241 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Etki - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Etki

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 27 / 01 / 2020 |  Yazı Okunma: 199


Sevdiklerinizden beklenti içinde oluyor bu nedenle acı çekiyorsunuz. Sevdikleriniz bir kaç tanedir fakat sevmedikleriniz çok çok daha fazla. Size sevdikleriniz kısıtlı zarar verir sevmedikleriniz ise daha büyük. Her an kızgınlık içindesinizdir. Yolda işportacı kazık atar kızarsınız. Birisi omzunuza çarpar kızarsınız.

Birisi küfürlü konuşur kızarsınız. Birisi gözünüze kestirdiğiniz park yerini kapar kızarsınız. Birisi otobüste oturduğunuz yerden göğüslerinizi dikizler kızarsınız. Birisi sizinle sevişmek ister kızarsınız. Garson gerekli ilgiyi göstermez kızarsınız. Komşu halıyı balkonunuza silkeler kızarsınız. Birine ilgi duyarsınız o sizinle seks yapıp gider kızarsınız. Birileri istediğiniz gibi davranmaz kızarsınız. Birileri size benzemiyordur onlara kızarsınız.

Türkiye'nin yarısı başka bir partiye oy veriyordur kızarsınız. Emperyalist ülkeler güçsüz ülkeleri sömürüyordur kızarsınız. Müslüman ülkeler diğerlerinden daha geri kalmıştır kızarsınız. Birisi geçmişte size kötü davranmıştır kızarsınız. Tüm bunlar başkalarının sizde yarattığı etkidir. Sevdiklerinize de kızarsınız. Beklentileriniz dahilinde davranmadıklarında en çok da onlar acı verir sizlere. Tüm bunları düşünüp “ben nereye sürükleniyorum dediniz” mi kendinize? Sürekli başkaları tarafından yönetiliyorsunuz farkında değil misiniz?

Şimdi size küfretsem bu yazıyı okumayı bırakıp arkamdan da bir sürü laf edeceksiniz. "Hayati şöyle biri, Hayati böyle biri" diye."Siz kimsiniz?"Bir an olsun bu soruyu sorun kendinize. "Ben kimim? Neden sürekli başkaları tarafından yönetiliyorum?"Yazılımı toplum, devlet ve din tarafından yüklenmiş "robotlar" olduğunuzu fark edemiyor musunuz? İnsan olarak böylesine basit varlıklar olabilir misiniz? Daha ne kadar başkaları tarafından yönetilecek, daha ne kadar sürü içinde kalacaksınız?Daha ne kadar kendinizi aşağılayacaksınız?Sahte hayatlar, sahte sevgiler ve düşmanlıklar içinde daha ne kadar yaşamayı! düşünüyorsunuz? Sizler yaşadığınızı mı sanıyorsunuz? Tanrı katından yazıyorum, sizler kendinize hakaret ediyorsunuz. Sarsılın ve kendinize gelin! And olsun ki hiçbiriniz doğmadınız. And olsun ki hiç biriniz sevginin ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Farkındayım, sözlerim sert ve ego dolu görünüyor. Fakat bu bazen benim tercih ettiğim bir sunum yöntemi de olabilir. Bu nedenle beni yargılamayı bırakıp bu yazıdan neler öğrenebilirsiniz buna odaklanın derim. İnsanlar kolay dönüşmez. Uzun yıllar önce yapılan bir araştırma dört yüz bin kişiden sadece bir tanesinin dönüştüğünü gösteriyordu. Umarım bilgi çağında bu rakam bin kişiye kadar inmiştir. Evrenin sırlarına sadece o kişiler ulaşabilir. Bu nedenle işiniz çok zor. Bu nedenle duruma ciddiyetle yaklaşmalısınız. Eğer ki siz ölüler, doğmak istiyorsanız bu işin ciddiyetini kavrayın ve bu yazıyı tekrar okurken soruları kendinize sorun. Cevapları da kendiniz vermek zorundasınız.

Eğer ki özdeğerinize (ruh) önem veriyorsanız, sorularla gerçekten yüzleşebilirsiniz ve farkında olmaya başlayabilirsiniz. O zaman sürüden kurtulabilirsiniz. Kendinizi acz içinde varlıklar olarak görüyorsunuz. Bu asla doğru değil. Ruhunuza (bana göre Allah) sığınıp yola çıktığınızda and olsun ki yapamayacağınız hiç bir şey yok. Fakat bu büyük bir sorumluluk ister. Tüm yakınlarınızın dostlarınızın sizi dışlayabileceğini göze almalısınız. Çünkü geniş bakış açısına sahip biri olacaksınız. Çünkü kendiniz olacaksınız. Kimseden beklentisi olmayan tek başınalığı yakalamış biri olacaksınız. Sizlere "sen değiştin" deyip aşağılamaya kalkacaklar. Kendilerini sevmediklerini söyleyip sizi suçlayacaklar. Her an egodan dolayı canınızı yakacaklar. Çünkü onların egosu sizin özgürleşmenize katlanamayacaktır.

Meşakkatli bir yolculuk olduğunu bilmeniz gerekir. "Tek başınalıkla" birlikte geçmiş olumsuz olaylar, kişiler ve duygularla yüzleşmeli ve onları sevgi ve anlayışla sarmalamalısınız. Geçmiş bir olumsuz duyguyu bir seferde olumluya çeviremezsiniz. O geçmiş duyguya girin yeniden yaşayın, ta ki o duyguya girdiğinizde artık acı-üzüntü duymayana kadar. Tek başınalık ve duygusal olumlama sonucunda anlamları yeniden keşfetme yolunda yürüyebilirsiniz. Artık bir farkındalıksınız, tanıksınız bilinçsiniz. Ve geçmişinizi seyrettiğinizde dehşete kapılacaksınız. Şunu da unutmayın en çok sevmedikleriniz size bir şeyler öğretti. Onlara da şükredeceksiniz.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi