Tekstil Sektöründen Anadolu’ya “Corona Virüs” Göçü Olacak Asgari Ücretle Geçinen Tekstil Çalışanı Desteklenmeli. Tekstilin önde gel...           • Iğdır Belediyesinden Larvasit Mücadelesi Iğdır Belediyesi tarafından İl etrafında bulunan kanallarda sinek yumurtasına (Larvasit) karşı m&u...           • İl Emniyet Müdürü: Hava Güzel… Hayat Daha Güzel… Evde Kal Iğdır… Değerli Iğdırlı Hemşerilerimiz, Korona virüs hastalığı 2019 (KOVİD 19) insanları etkileyen ş...           • Yerine Kayyım Atanan Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa Tutuklandı Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa Tutuklandı İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Mart...           • SARS ve Koronavirüsü Durduran Profesör:Türkiye 3 Hafta Evden Çıkmasın Çin’de daha önce SARS, kuş gribi, domuz gibi salgınlarında mücadele eden ve...           • 'Virüs Tehlikesine Karşı Tekstil Çalışanları Ücretli İzne Ayrılmalı' Dünya Sağlık Örgütünün pandemi ilan etmesi ve ülkemizde de Covid-19 ...           • Iğdır Barosu:Cinsel İstismar Suçları İnfaz İndirimi Kapsamında Olmasın Iğdır Barosu: Çocuğa Yönelik Şiddet Ve Çocuğun Cinsel İstismarı Suçları ...           • Iğdır Belediyesi Yolları Sabunlu Suyla Dezenfekte Ediyor Iğdır Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan korana virüsüne karşı aldığı tedbirler...           • Iğdır İçin Daimi İşçi Alımı Duyurusu: 52 Kişi Alınacak Sağlık Bakanlığı’nın Iğdır İli hizmet birimleri bünyesinde çalıştırılmak üz...           • Okulların Kapalı Kalma Süresi 30 Nisan'a Kadar Uzatıldı Bakan Koca sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Koronavirüse karşı verdiğimiz ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1573606
Aktif: 29
Bugün: 1289
Dün: 1930
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
355 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
214 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
381 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
337 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
296 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
307 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
297 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
344 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
302 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
317 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
284 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
282 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
308 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
303 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
310 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Kadında Cinsel Duygu Yönetimi - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Kadında Cinsel Duygu Yönetimi

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 14 / 03 / 2020 |  Yazı Okunma: 175


Kadın birileriyle özgürce yatmaktan çok korkmuyor, birileriyle yattıktan sonra duygularının nereye gideceğini bilmiyor bu nedenle korkuyor. Ayrıca yemek yemek kadar doğal olan cinselliği zorla da olsa yaşadığında yeni tanıdığı birine karşı ilişkide konum arıyor. "Bu kim? Sevgili mi, tek gecelik mi, kısa süreli bir macera mi? Ya çok seversem, ya benimle yattıktan sonra çok hoşlanırsam ama o benden uzaklaşıp değersiz hissettirirse? Ya adam peşimi bırakmazsa? " gibi bir milyon korkuyla hareket eder.

Korkunun ve yönetilemeyen duygunun şeytani (ego) olduğunu biliyor olmalısınız. Kadının genel olarak erkekten daha duygusal olduğunu da biliyor olmalısınız. Haliyle bazı Müslümanlar kadının şeytan olduğunu ileri sürmüşlerdir, bu anlamda doğruluğu tartışılabilinir. Kadın bilge ya da peygambere pek rastlanmamasinin nedeni kadının en zor yönetebilir olan ilişki ve cinsellik duygularını yönetmeyişi, daha doğrusu yönetmek istemeyişidir. Neden yönetsin ki? Kadın duyguyu varlığı sanıyor, kadın duyguyu kendisi sanıyor. Nereden aklına gelecek duyguyu yönetmek? "Bu benim" diyor.

Bu benim diyen kadın kendini değiştirmek yerine erkeği değiştirmeye çalışıyor ve sürekli duvara tosluyor. Kafa değişmeden nasıl mutlu olunabilir ki? Kadının değişebilmesi için erilleşebilmesi, özgürce seks yapabilmesi gerekiyor. Hayatın içine korkusuzca girebilmesi akışın getirdiğiyle barışabilmesi gerekiyor. O sevgi sandığı "güvendiğini sevme isteğinden" vazgeçmesi gerekiyor. İnsan neden güvenmek ister? İçi korku doludur da ondan! Kadının Allahı yok ki ona güvensin! Allahsız biri dünyada nasil yolunu bulacak? Kadın birini sever, yatmak için ille de sevilmeyi bekler. Bu güvenlik arayışı ve sevgide ticaret değil mi? Ben sadece aşık olursam yatarım diyor! Kızım sen aşkın ne olduğunu bilmiyorsun ki!

Karşındaki dangalak bir aynadır sadece. Aşkın karşındakine değildir, aşkın kendinedir, Allahınadır. O aşk içindeki duygular değişsin diye var. Karşındaki yoktur, o yanılsamadır. Hatun geliyor "Hayati bey ben özgürce cinsellik yaşayabiliyorum bu güne kadar yüz kişiyle yattım ama özgürleşme ve mutluluk yolunda neden ilerleyemiyorum acaba?" -Neden yattın? "-İçimden geldi" "Neden içinden geldi?"

"Küçüklükte taciz-tecavüze uğramıştım farkında olmadan önüme gelenle yatıyordum, meğerse kendimi cezalandırıyormuşum. - sevgilim beni terk etmişti İstanbul'un yarısıyla yattım. - değersiz hissediyordum erkeklerden değer bulmak, sevilmek için yattım. - paraya ihtiyacım vardı yatmak zorunda kaldım. - toplum baskılamiştı patladim ve önüme gelenle yattım." İyi de bunların hiçbiri duygularını yönetme isteğiyle gerçekleşen eylemler değil ki! Duygularının seni sürüklediği eylemler. Tek iyi yanı bundan sonra alışık olduğun bu eylemin içine korkusuzca girebilmek olacaktır. Ama bu sefer duygular seni sürüklememeli, sen duyguyu yöneterek, akışta kalarak, kendini izleyerek, sevgi beklemeden ve hatta tamamen beklentisizce seksin ya da ilişkinin içine girebilmelisin, bir erkek gibi ve korkularinin üzerine giderek.

Aşık bile olsan ruhunu sınırlamamalı başkasıyla sevişebilme özgürlüğüne sahip olabilmelisin. Bunu da mutlaka test etmelisin. Ta ki cinsel dürtülerin yönetilmemesi gerektiğini anlayana ve duygu karmaşası yaşamamasını öğrenene kadar. İçindeki çatışmayı önlemenin yolu bu zorlu süreçlerden geçiyor. Dün sevgili Oğulcan Elbir Budapesteden yazıyor.

Aynen kopyaladığim cinsellik konusundaki yorumu şu; "Burada asmışlar bu konuları keyfine göre takılıyor herkes kimse kimseyi yadırgamıyor kadınlar çok rahat ve özgüvenli çok hoşuma gitti" - ki bu herif Antalya gibi turistik bir bölgede yaşayan, vatanı hergün penisiyle kurtaran bir kahraman. Allahım nasıl bir memlekete gönderdin beni, sanki taş devrinde mızrak icat edilmiş de ben de onu kullanmayı öğretiyorum. Neyse latife yaptım hepinizi çok seviyorum.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi