Koronaya Karşı Normalleşme Planı Takvimi Yayınlandı Koronaya karşı Normalleşme Takvimi Planı yayımlandı. Planda sosyal hayattan ekonomiye, spordan eği...           • Işık: Seçimle Alamadıklarını Kayyımla Gasp Ettiler Görevden alınarak yerine kayyım atanan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, AKP&rsq...           • İran: Türkiye Boru Hattını Tamir Ettirmek İstemiyor İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, Türkiye'nin mart ayındaki bir patlamada hasar gö...           • Ayşe Gölçek: Sağlık Çalışanları Bu Bayramda Buruk Kaldı Şehit Gazi Sen Sağlık İl Başkanı Ayşe Gölçek, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayı...           • İl Sağlık Müdüründen Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Yardımlaşma ve dayanışmanın sembolü bir Ramazan-ı Şerif’i daha geride bıraktık.Sabrın,ş...           • Okul Yöneticileri Ve Rehber Öğretmenlerle LGS Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Okul Yöneticileri Ve Rehber Öğretme...           • Rektör Alma’dan Ramazan Bayramı Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ramazan bayramı dolayısıyla...           • Ramazan Bayramı Mesajı Ülkemiz olarak zor bir sınavdan geçiyoruz. Tüm dünyanın başarısız olduğu bir...           • Memur-Sen Başkanı Çiğdem: Gönüllerimiz Bir, Bayramımız Mübarek Olsun Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Iğdır il başkanı Erkan ÇİĞDEM’in Ramazan Bayramı mesajı.&...           • Vekil Eksik: Kayyım Darbedir, Iğdır Halklarının İradesi Gasp Edildi Vekil Eksik:Kayyum Enver Ünlü ayağının tozuyla geldiği belediyeye hızını alamayarak &oum...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1614985
Aktif: 30
Bugün: 848
Dün: 2680
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
93 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
572 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
405 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
621 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
560 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
470 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
430 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
500 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
447 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
477 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
442 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
407 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
472 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
436 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
480 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Özgürlük Ve Otorite - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Özgürlük Ve Otorite

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 23 / 05 / 2020 |  Yazı Okunma: 72


Sizi mutlu edecek tek şey özgürlüğünüzdür. "Sevilme isteğiyle" cinsellik dahil özgürlüklerinizi kocanıza/karınıza veriyorsanız asla mutlu olamayacaksınız. Buna ÖZgür ruhunuz (Allah) razı gelmez, gelemez. Kendinizi mutlu sanırsınız ama bu egosal bir mutluluktur. Hiçbir zaman özgür olmadınız ki mutluluğun ne olduğunu nereden bileceksiniz? Mutluluk, sizin egodan, kalıptan, şartlanmadan, toplumdan, öğretilerden özgürleşmeniz sonucu ruhun açığa çıkıp varoluştan dolayı içten kendiliğinden gelen sevinç, coşku ve neşe duygularıdır. Asla bir dış etken ya da kişiye bağlı değildir.

Ruhunuz sizin özgür olmanızı, aşklar, heyecanlar, dürtüden kaynaklanan cinsellikler yaşamanızı, sevinç ve coşku dolu olmanızı ister. Evlenip, "ben başkasıyla sevişmeyeceğim" dediğinizde yönetilemez olan cinsel dürtü ve diğerine ruhsal çekim heyecanını bastırmaya çalışacaksınız ve ruhunuzu öldürmüş olacaksınız.

Ruhunuzu kaybedip devlete biat edesiniz diye "ayıp, ahlak, namus" kavramları icat edildi. Çünkü ruhunun sesine kulak vermeyen insanlar huzurda ve sevgi dolu olamaz, o kızgın insanları kolayca yönetebilir, kolayca ölüme, savaşa sürebilirsiniz.

Devlet, din, ideoloji, peygamber, okul, aile, ideoloji, burjuva, siyaset, gurur duyduğunuz ırksal kavramlar sizleri bölmek ve yönetmek için var. Devlete-topluma biat etmediğinizde sistem çökecek ve sınırlar kaldırılacak. Onlar koltuklarından olmak istemiyorlar. Zenginler zenginliklerinden vazgeçmek istemiyorlar. Bu nedenle özgür olmanıza, dilediğinizle sevişmenize karşılar. Çünkü otorite sadece özgürleşmemiş kızgın insanları yönetebiliyor, onları savaşa gönderebiliyor.

"Anne bu ay iki kişiyle çıktım, seviştim ve mutlu oldum" dediğinizde anneniz de mutlu oluyor mu?

Olmuyor.

Oysa anneniz sizi seviyorsa mutluluğunuzdan mutlu olması gerekirdi değil mi!?

Ama hayır "iki kişilik" şoku atlattıktan sonra annenizin soracağı soru yüksek ihtimalle hangisinin daha zengin ya da kariyerli olduğudur. Öyle ya, birileri size güvenlik, kariyer sunmalıdır ki toplumda yeriniz olsun, saygınlığınız olsun. Hiç olmazsa yakışıklı olmalıdır, sevgi de neymiş? "Benim mal kızım evinde otursun alıcı geldiğinde de kahveleri yapsın. Cinsellik de ne demekmiş? Bir kaç kişiyle çıktıktan sonra malın fiyatı düşer bilmiyormusun?"

Fermuarlarınız sıkı sıkıya kapalıyken beyinlerin nasıl sikildiğini fark etmelisiniz.

"Gerçek," dehşeti barındırıyor fakat sizler gerçeği görmek istemiyorsunuz. Korkuyorsunuz. Ruhunuzu öldürüyorsunuz.

Bu yazı "önünüze gelenle sevişin" öğretisi gütmüyor, bu yazı "özgür olmanız ve içinizden geleni yaşamanız gerektiğini anlatıyor, hepsi bu.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi