Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik'ten Tarihi Cevap... HDP'li vekilden tarihi cevap: ‘Eksik’ soyadım Kürt bölgelerinde yapılan zul&...           • Acı Kaybımız: Mehmet Gülbey Ebediyete İntikal Etti Annemin Teyzesinin oğlu, Halamın kızının eşi saygı değer Akrabamız aile büyüklerimizden ...           • Piknikte Kardeşini Vurdu: Kazaen Vurulan Veli Türkeli'yi Kaybettik Iğdır’da C.T. (60) piknikte av tüfeğiyle kazaen kardeşi Veli Türkeli’yi (57)...           • ‘Diyarbakır’ın Bülbülü’ Yaşamını Yitirdi Seslendirdiği kilamlar ile Kürtlerin gönlünde taht kuran ve “Diyarbakır&rsquo...           • Iğdır Tarihinin En Büyük Satış İhaleleri 21 Haziran'da... Iğdır tarihinde ilk defa böylesine büyük bir ihale yapılacak, 5 adet arsanın satış ...           • Tarihçi Dengbej Mehmet Karakuş'u Tanıyalım Dengbêj Mehmet Karakuş, 1946 yılında Iğdır (İdîr) merkeze bağlı Alût (Yüzba...           • ASİMDER’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Iğdır'dan Ankara ve Sabiha Gökçen Seferleri Başlatılmalı Koronavirüs sebebiyle şehirlerarası seyahatler kısıtlanınca uçak seferleri de askıya a...           • Iğdırlı Op.Dr. Tali Şeker Hastalığı Ameliyatında Öne Çıkan Bir Hekim İstanbul’da mesleğini sürdüren Iğdırlı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet TALİ, &...           • Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Sporcuları Antrenmanlara Başladı Üç aydır müsabaka ve antrenmanlardan uzak duran sporcular bütün ön...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1644193
Aktif: 26
Bugün: 2761
Dün: 2121
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
223 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
721 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
546 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
824 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
701 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
599 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
530 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
620 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
559 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
600 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
539 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
487 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
589 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
540 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
603 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Tanrıça... - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Tanrıça...

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 25 / 05 / 2020 |  Yazı Okunma: 204


Cinsellik nedeniyle suçlu hissetmek en büyük günahlardan biridir. Üç yol vardır:

1-Cinsellik yaşamamak.

2-Cinsellik yaşayarak suçlu hissetmeye devam etmek.

3-Suçluluk hissini dönüştürmek.

Nasıl dönüşüm sağlanır?

Sizi suçlu hissettiren kaynak kavrama ulaşmalısınız. Buna ulaşamıyorsanız cinsellikte sizi nelerin korkuttuğunu, kötü hissettiren kavramları bilmelisiniz ve bilirsiniz de zaten.

Bunlar genellikle toplum şartlanmasıyla ilgilidir.

Sadece tek bir kişiyle birlikte cinsellik yaşamak için kodlanmak. Sadakat kavramı. Toplum ya da ailenin hakkınızda düşünebilecekleri. Dinin hakkınızda verdiği, vereceği hükümler. Or*spu, kötü kadın, azmış, günahkar gibi suçlu hissettiren kavramlar.

Birinci ve ikinci maddeyi seçmediyseniz eğer dönüşüme karar vermişsinizdir, öyleyse eyleme geçmelisiniz.

Dönüşüm süreci:

1-Tek bir kişiyle değil kalbinizin çektiği ile ve beğendiklerinizle seks yapabilir hale gelmelisiniz. Sevgiliniz olsa dahi bunu yapabilmelisiniz. Bu yol tek kişiliktir eğer o sizi seviyorsa destekler, onun ardınızdan gelip gelmemesi sizi ilgilendirmez.

"Sadece bir kişiyi beğeniyorum, sadece aşık olduğumla seks yapabilirim" diyorsanız yazının devamını okumaya gerek yoktur. Bu sayfada sürüyü değil gerçek öğrencileri eğitiyorum çünkü.

Kendinize 1-2 yıllık süre vermelisiniz, bunun için de canınızın istediğinle seks yapmak yerine canınızın istemediğiyle de seks yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Yani sevgiliniz de olsa eli yüzü düzgün biriyle seks denemeleri yapmaya başlamanız gerekmektedir.

2- Sadakat kavramı toplumun size kodladığı sınırsız olanın sınırlandırıldığı, Rabbinize mesafe koymanıza neden olan bir kavramdır. Toplum, aile ya da dinin dayattığı anlamlar ya da kavramlar sizin kendinizin keşfettiği anlam değildir. Allah yolcusu manayı kendisi keşfetmek zorundadır. Öyleyse sadakat gibi sürüye ait bir kavramı bir kenara bırakıyor kendi hakikatimiz yolunda harekete geçiyorsunuz ve bilgenin sadakat kavramına ulaşıyorsunuz. Bilgenin sadakat kavramı şudur: Evli dahi olsa beğendiği ya da arzuladığı kişiyle sevişir. Neden? Çünkü beğeni ya da arzu, Ruha yani Rabbe yani Allaha aittir. Arzu varsa teklif edersiniz. İşte bu Allaha sadık olmaktır. Sadakat Allahın kullarına değil Allaha olmalıdır. Bu keşifleri deneyimlemeden idrak edemezsiniz. Bilgenin söylediğinin toplum ya da dinin söylediğinden farkı  yoktur zaten. Kısaca uygulama yoksa idrak ve irade oluşmaz bilgi çöptür zira. Bilgi diye bir şey asla yoktur. OLmak vardır. Bugüne kadar toplumun, dinin, ailenin kodlamalarıyla yaşadınız bu size sonsuz cennet alanını sundu mu? Mutlu oldunuz mu? Hayır, hemen hepiniz kurban bilincine sahipsiniz.  Yani yaşamınızda acı, öfke, üzüntü var. Egosal varlığınız acıyı, üzüntüyü istiyor. Bilge acı, öfke, üzüntü duymaz.

Uygulama süreci:

"Kimseden sevgi değer beklemeyin. İşte o an sevgi sizsiniz, işte o an değerinizi siz belirlemişsiniz demektir."

Bu sözümü aklınızdan çıkarmayın çünkü uygulama sonunda cinsellikte sorununuz kalmadığı gibi koşulsuz sevgi yolunda çok ama çok ciddi yol kat etmiş olacaksınız. Koşulsuz sevgiyi tamamen öğreneceğiniz garantisini veremiyorum çünkü bunun için başka çalışmalar da yapmak gerekiyor. Konumuz bu değil şimdilik.

1-Bu 1-2 yıl boyunca haftada en az üç cinsellik yaşamanız gerektiği bilin ve bu yönde adımlar atın çünkü dünya standartı bu zaten.

2- Bu 1-2 yıllık süreçte ne kadar çok partneriniz olursa o kadar iyi. Ben partner diyebilirim siz sevgililerim diyebilirsiniz. Çünkü sevgi sizsiniz, diğeri değil.

3- Bu süreçte sevgiyle seviştiğiniz gibi sevgisiz, sadece zevk ve deneyim için de seks yapabilmelisiniz. Bunun için de çaba göstermek gerekiyor elbette. Çünkü sevgisiz seks deneyiminiz olmamışsa sevgiyle seks deneyimi hakkında konuşma hakkınız da olamaz. Konunun uzmanı olmak için de bir değil çok daha fazla deneyiminiz,n olması gerekli. Bu aşamada hangi duyguları yaşadığınızı, neden bu duyguları yaşadığınızı, önceden düşüncelerinizin ne olduğunu ve hissiyatın ne dediğini araştırabilirsiniz. ""Benim hissiyatım bunu istemiyor" diyemezsiniz çünkü hissiyat deneyime asla karşı çıkmaz tam aksine korkuların üzerine gitmek ve özgürleşmek ister. Öyle bir hissiyat varsa onun hissiyat olmadığını sadece duygu olduğunu bilin. Duygu katılaşmış düşünceden başka bir şey değildir. Hissiyat sadece özgür bir alanda yeşerebilir. Şu anda yaptığımız uygulama da sizin özgürlüğünüzle ilgilidir zaten. Hissiyat yasaksız, tanımsız, korkusuz bir alanın ilahi bilgisidir. Siz duygularla kendinizi tanımlıyorsanız egoyu tanımlamış olursunuz. Oysa ruh tanımsız olandır. Bu yolculuk da ruha ulaşma yolculuğudur.

Uygulama:

Eğer buraya kadar yapabilirim diyorsanız uygulama çok basittir.

1- Zaman zaman kötü hissedeceksiniz. Kötü hissetmenin kaynağı korkudur. Ve korku cümleyle gelir. Sen azmışsın, sen or*spumusun? Annen duysa ne der, toplum duysa ne der? Sen günahkarsın" gibi. İşte korkuyla birlikte gelen bu cümleleri cevaplamalısınız ki korkuyu ikna edebilesiniz. Bu yolda korkuyu ikna edebilen yani susturan 25 günde dönüşmeye başlar, yani bilinçaltı dönüşür ama bu dönüşümün kalıcı olması bedeni de yani genetiği de değiştirmekten geçmektedir. Yani insan aslında önemi konularda 6 ayda dönüşmektedir. Yani çalışmanın aslında 1-2 yıla yayılması gerekmiyor altı ayda dönüşebilirsiniz ama böylesine aşk yoluna kurban olmuş kişi neredeyse hiç yoktur o nedenle 1-2 yıl diyorum ve işi biraz da sürece bırakıyorum.

Korkuyu susturmalısınız. Korku ne diyor?

A- "Sen Hayati'nin dediklerini yapacaksın ama ya günaha girersen"

Bu cümleyi cevaplayın dilerseniz benim seçtiğim cümleleri kullanabilirsiniz.

A- "Günah gününü ahla geçirmek olabilir, mutsuzsam zaten günah işliyorumdur öyleyse bu yolda günah işlemeye devam edeceğim birileriyle seks yapacağım."

Bu cümle ne zaman aklınıza gelirse cevaplayın sonunda korku ikna edilecek ve bir daha bu konuda rahatsız etmeyecektir.

Diğer çalışmalar da aynı şekilde olacak.

B- Korku der ki "sadık ol"

B- Sadakat konusunda kendi yolumda gittim mutlu olamadım bir de ustanın önerdiği yoldan gideyim. Bu durumda gerçeği sevgilinize söyleyip söylememek sizin seçiminiz bazıları korkuyu yenmek için zamana ihtiyaç duyabilir, deneyim yaşarken bir süreliğine yalan söylemek zorunda kalabilir. Bu konuda kararı siz vereceksiniz.

Korku der ki "sadık ol."

"Ben Rabbime sadık olacağım, özgürlük için Allah yolunda gideceğim" diyebilirsiniz.

C- "Ya ailem toplum duyarsa?"

C- Önlemlerimi aldım duymaz. Ya da duyarsa duysun, ben mutsuz öldüğümde onlar da benimle birlikte mezara girmeyecek.

D- "Sen or*spumusun?"

D- Or*spuyum amk sana mı soracağım.

Nasıl düşünüp davranacağınızı anlattım. Düşünceler değiştiğinde duygular da değişirve özgür duygulara sahip olursunuz. Özgür duygulara sahip insanlar asla sıkılmazlar, asla mutsuz olamazlar.

Korkular konusunda birkaç örnek verdim. Sizler kendi korkularınızı belirleyip kendi cevaplarınızı seçebilirsiniz. Korku cümleyle defalarca gelecek siz de defalarca cevaplayarak onu kovalayacaksınız. Ta ki korku ikna olana kadar.

Sorular beli cevaplar belli değil mi? Korku geldiğinde cevaplayacaksınız çalışma bu. Ama ayrıca önemli bir çalışmanız daha olacak. Bu cevapları cinsellik anında da vermelisiniz. Yani soru gelmeden cevapları vereceksiniz ilişki anında.

Sıradan bir kadın "deneyeceğim bu yolda ne olursa olsun zaten mutsuzum kaybedecek ne kaldı ki" derse ve uygularsa kaybedecek bir şey kalmamıştır zaten yani ego kalmamıştır ya da kısa sürede yok olacaktır. Kişi bu yazılanları kabul edemiyorsa ondan zaten hayır gelmez. Kime hayır olacağını biliyorum ben zaten bin kişide belki bir kişi.

Benim yaptığım Hz. İsanın yaptığıdır:

Simun Petrus onlara dedi:

Mariam aramızdan çıksın,

çünkü kadınlar hayat'a lâyık değillerdir.

İsa dedi ki:

"işte!

onu erkek kılmak üzere

cezbedeceğim,

size, erkeklere benzer

yaşayan bir ruh olsun diye.

zira erkekleşecek kadınların hepsi

göklerin melekûtu' na girecekler."

Kaynak; 1945 yılında bulunan Thomas incili/114

Ramtha bu yolda yürümüştü, ustası onu eğitti, şimdi şatosunda eğitimler veriyor. . Sümer tanrıçası İnanna da.

İki yıl bu şekilde davrandıktan sonra özgürsünüz. Artık dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Her ne yapıyorsanız doğrudur. Çünkü artık zorundalıklarınız yok seçimleriniz vardır. Ama şu an seçim sandığınız her şey zorundalıktır.

Şöyle diyeceksiniz "ben bunları yapmak zorunda değilim seçimimi yaptım."

Hayır yazdığım alanı yaşamadıysanız seçimden söz edilemez.

Bu yazı eril dişil dengesini sağlamaya yöneliktir.  Birçok usta bu şekilde eğitim veremez, çünkü dengenin ne olduğunu kendi bile bilemez. Amaç ben oldum demek, şan ve para kazanmaktır. Size bu şekilde anlatan oldu mu?

Size sevgiden bahsedeceklerdir, bu sevgi değildir. Sevgi, gerçeğin peşinde olmaktır. Gerçek ise cesaret ister.

Sevgilerimle..
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi