Iğdır’dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Kınama Ermenistan’ın, Azerbaycan'a yeniden saldırması Iğdır’da tepkilere neden oldu.Iğdır Aze...           • HDP Iğdır İl Örgütünden Ahmet Karasu’nun İstifası İle İlgili Açıklama Iğdır HDP’den Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu’nın İstifası İle İlgili A&cce...           • Halk Eğitim Merkezi Kursları Başlıyor Iğdır Halk eğitim Merkezi kursları Ekim ayı ile birlikte başlıyor. Iğdır Halk Eğitim merkezinden ...           • Güçlü Bağışıklık Sistemi, Sağlıklı Bağırsaklardan Geçiyor Bağırsak Sağlığını Koruyan Öneriler Koronavirüs nedeniyle her zamankinden daha fazla ha...           • Iğdır Da Öğretmenler Ve Öğrenciler Dezenfektan Makinesi Üretiyor Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde öğretmen ve öğrenciler, pandemi sürecinde...           • HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Mızrak: AKP Kaybettikçe Partimize Saldırıyor Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ...           • HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen Gözaltına Alındı Karslılardan Bilgen’e: Bu Şehir Seninle Gurur Duyuyor Kars Belediyesi Eşbaşakanı Ayhan Bilg...           • Ahmet Karasu Facebook Üzerinden HDP'den İstifa Etti 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den 46 oy fark ile...           • Vekil Eksik: COVİD-19 İş Kazası Meslek Hastalığı Olarak Kabul Edilmeli Iğdır Mv.Dr.Habip EKSİK; Ayrım gözetmeden acilen COVİD-19’un “iş kazası meslek ha...           • İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Koronavirüs Genelgesi İçişleri Bakanlığı koronavirüs tanılı bazı kişilerin, temaslılarına ilişkin eksik ya d...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1709098
Aktif: 33
Bugün: 1383
Dün: 2718
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
933 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
1193 İzlenme, 1 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1195 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1448 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1263 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
1016 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1220 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1088 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1115 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
1210 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1104 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1131 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1134 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1079 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Amaç Bağcıyı Dövmek Olunca! - Ayhan ONGUN

Amaç Bağcıyı Dövmek Olunca!

Yazar: Ayhan ONGUN |  Tarih: 15 / 09 / 2020 |  Yazı Okunma: 97


Günlerdir sosyal medyada ve kamuoyunda tartışılan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun geleneksel Taksim Toplantısında yaptığı konuşmaya ilişkin polemikler devam edeceğe benzer.

Benim asıl üzerinde durmak istediğim konu başka.

Başta Uluç Gürkan olmak üzere, Tuncay Özkan, Mehmet Ali Çelebi ve onlar gibi CHP de umduklarını bulamayanlar bir anlamda Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam alırcasına bir tavır içindeler.

Bu konu olmasa, başka bir kanaldan saldırılarını sürdürecekler.

Onlarla ilgili söyleyecek çok şey var da sosyal medyada yapılan tepkileri anlamak mümkün değil. Sözü edilen, CHP’ den beslenen kişilerin tahrik ve teşvikiyle Kaftancıoğlu’nu linç etmeye kalkanların öyle sanıyorum büyük bölümü yaptığı konuşmanın tamamını ne okumuş, ne dinlemişlerdir.

Gerek daha sonra yaptığı basın açıklamasında, gerekse geçmişte yaptığı konuşmalarda, açıklamalarda Atatürk’ün adını sıkça dile getirmesine rağmen konuşmanın bütünü yerine tek bir yönüyle ele alıp saldırmaları, yazının başlığında da belirttiğim gibi, bağcıyı dövmeye yöneliktir.

Kaftancıoğlu, eyyamcılık yapsaydı, bu soru üzerine, şirin görünmek için bir sürü bahaneler, gerekçeler sıralayabilirdi.

Benim amacım Kaftancıoğlu’nu aklamak, savunmak değil elbet.

Ama bugün Kaftancıoğlu’na yapılanlar yeni bir durum değil ve yarın hepimizin başına gelebilir.

3 dönem Milletvekilliği, Grup Başkanvekilliği yapan biri olarak Uluç Gürkan, bir siyasi hesaplaşma içerisinde olabilir.

Partiye üye olduğu andan itibaren Parti meclisine alınan Mehmet Ali Çelebi, milletvekili olamayışına tepki ve gündemde olmak adına eleştirebilir.

Yıllardır CHP üzerinden maddi, manevi beslenen Tuncay Özkan, Genel Başkan’ın tüm çabasına rağmen Parti Meclisine seçilemeyişinin sorumlusu olarak gördüğünden Kaftancığlu’na kin besliyor olabilir.

Peki, sosyal medyada, konuyu derinliğine araştırmadan, etik kuralları zorlayarak adeta Canan Kaftancıoğlu’nu linç etmeye, itibarsızlaştırmaya çalışanlara ne demeli?

Şu unutulmamalıdır ki; Kaftancıoğlu CHP İl Başkanıdır ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasında en büyük pay sahibi olan biridir.

Yine Unutulmamalıdır ki, Canan Kaftancığlu, faşist katiller tarafından öldürülen, Atatürk devrimcisi, aydınlanmacı bir yazar; Ümit Kaftancıoğlu’nun gelinidir.

Seçildiği gün ona Ümit Kaftancıoğlu üzerinden saldıranlar, bugün Atatürk üzerinden saldırıyorlar.

Geçmişte Ümit Kaftancığlu’da belli kesimler ve özellikle dönemin iktidarları tarafından hedef gösterilmişti.

Bugün de gelini, yalnız iktidar tarafından değil, CHP içerisindeki kimi ulusalcılar tarafından hedef gösterilmeye çalışılıyor.

Bir dönem “Mustafa Kemalin Askerleri” yerine yoldaşlarıyız dedi diye eleştirilen Kaftancıoğlu, bugün de onun asker yönünü öne çıkaran Gazi Mustafa Kemal sözcüğü yüzünden itibarsızlaştırılmak isteniyor.

Militarizmi çağrıştırdığı için” askerleriyiz” demek yerine yoldaşlarıyız sözcüğünü tercih eden Kaftancıoğlu’na bugün Mustafa Kemal dedi diye saldıranlar, her fırsatta “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye bağırıyor.

CHP bir kitle partisidir ve farklı düşünceler sosyal demokrasinin zenginliğidir.

O yüzdendir ki, geçmişte Ekmelettin’e ve sağdan gelmiş onlarca CHP milletvekiline, Parti Meclisi üyesine rıza gösterenler, görüşleri farklı diye yok etmeye çalıştıkları Canan Kaftancıoğlu gibilerine de katlanmak zorundadır.

Kaldı ki CHP programı ve tüzüğünü referans almak yerine parti içerisinde iktidar kavgası verenlerin özellikle yarattığı polemiğin bir parçası olmak ne kadar doğrudur?

Anayasa Mahkemesi Başkanına ayar vermeye çalışan Süleyman Soylu’ ses çıkarmayanlar, Neredeyse her akşam televizyon kanallarında ekonomik verileri çarpıtarak aklımızla dalga geçen damada tek söz söylemeyenler,

İçinde yaşadığımız küresel salgında ülkemizin ilk pandemi hastanesini Diyanet İşleri Başkanlığına devredenlere,

İstanbul Sözleşmesini rafa kaldırmak isteyenlere; işçiyi, köylüyü, emekliyi açlığa mahkum edenlere söyleyecek sözü olmayanlar şimdi kalkıp CHP İl Başkanını hedef göstererek kimin değirmenine su taşıyorlar acaba?

İstanbul İl Başkanı bugün Canan Kaftancıoğlu’dur, yarın bir başkası olabilir.

Varsayalım, Canan Kaftancıoğluo toplantıda bu sözleri söylemeseydi, sanıyor musunuz ki onu rahat bırakacaklar.

Dedim ya “Amaç üzüm yemek değil de, bağcıyı dövmek” olunca, bahane çok.

Atatürk konusunda aşırı duyarlılık gösteren samimi partililere sözüm yok ama CHP, bu hırs ve çıkarları için her şeyi göze alan, kendilerini partinin vazgeçilmezleri gibi gören gericilerden temizlenmedikçe iktidar olamaz.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi