Uzmanından Anne Adaylarına “Aşırı Kilo” Uyarısı Koronavirüs nedeniyle evde olduğumuz bu günlerde uzun süre hareketsiz kalmak anne a...           • DEVA Partisi 1. Olağan Iğdır İl Kongresi Yapıldı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla 1. Olağa...           • Iğdır’da Hayatını Kaybeden Asker Memleketinde Toprağa Verildi Iğdır'ın Aralık ilçesinde nöbet tutarken kalp krizi geçiren ancak kaldırıldığı ...           • Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgel...           • İç Mimar Özlem Algül:Depreme Karşı İç Mekânlarda Alınabilecek Önlemler Deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde en son İzmir’de yaşanan, can ve mal kayı...           • ‘Sağlığın Başındaki Kişi Kürt Ama Kürtçe Tek Salgın Spotu Yok’  “Bakın ne büyük ironi; sağlığın başında Kürt olduğunu söyleyen bir...           • Iğdır İl Emniyet Müdürü Koronavirüse Yakalandı Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den sonra Emniyet Müdürü Hüseyin G...           • Ermenilerin Döşediği Mayın Patladı: 4 Kişi Hayatını Kaybetti Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,&...           • Iğdır’da Anaokulları Uzaktan Eğitime Geçti Iğdır Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren 04 Ocak 2021...           • ASİMDER: Ruslar Barış Gücü Değil Ermenilere Kalkan Oldu Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1774 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2222 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1929 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1828 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2078 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1862 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1846 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2050 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1906 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2089 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2077 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2005 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1779 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1956 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1892 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Sonsuz Bir Yol - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Sonsuz Bir Yol

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 05 / 11 / 2020 |  Yazı Okunma: 622


35 yaş aydınlanma yaşıdır. Aydınlanma gerçekleşmezse sonraki 14 yıl içinde sırasıyla ilahi görü ve ilahi hissediş süreçleri de başlayacaktır. Kişi aydınlanmaya direnç göstermiyorsa bu hediyeleri alacaktır. Kendini bunlara layık görmüyorsa 49 yaş sonrası iyi bir ustaya tam teslimiyet dışında aydınlanma gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

Çünkü usta senin nerede direnç gösterdiğini, hangi şartların oluşmadığını, hangi süreçlerin geçilmesi gerektiğini kolayca görür ve bilir.

Aydınlanma sadece gerçeğin peşinde olanlara hediye edilir, inananlara değil. İnanç, beynin ölümüdür. Deneyimlenmemiş bilgi, - ki bu narsizmin ya da yoldaki kişinin güvenlik arayışı kaynaklı korkusunun eseridir - aydınlanmanın önündeki en büyük engeldir.

İnsan bilgi sahibi olmayı ister çünkü başkalarına bilgilerini göstermekle aşağılık kompleksini kendisinden gizleyeceğini düşünür. Başkalarını bilgili olmaya ikna ederse buna kendisi de inanır fakat bu düşünce tarzı narsizme de neden olur. Kişinin alçak gönüllü rolü dahi narsizmin bir eseridir. O kişi yalan ve tutarsızlıklarıyla aleni ya da gizli savrulmalar yaşayacaktır. Aydınlanma isteği en büyük narsist egolardan biridir. Bir insan neden aydınlanmak istesin? Başkalarına ışığını göstermek için mi? Hayır. Bu yaptığın iyiliği herkese söylemek gibidir. İnsanın tek sorunu mutsuzluğu olmalıdır. Tek sorunu kendisi olmalıdır. Mutlu olmak, özgür olmayı gerektirir, bu da insanın kendi sorumluluğunu almasını gerektirir. Kişi kendine ulaşamıyorsa yardım istemesi dahi sorumluluğu dahilindedir. Mutlu olmaktır bilgelik. Bir bilgenin başkalarına yardım etmek gibi bir sorumluluğu yoktur çünkü başkalarına karşı sorumluluk bir yüktür. Bilge bu yükü taşımaz. O dilerse bir dağda, ormanda köyde yalnız başına da yaşayabilir, dilerse Echart Tolle gibi TV de kurabilir, dilerse Ramtha gibi şatosunda eğitimler de verebilir ama asla insanlara iyilik yapmak, toplumsal bilinci yükseltmek gibi görev bilincini içerecek yükler taşımaz. Demek istediğim bilge bunları yapabilir ama bu asla onun için bir görev bir yük değildir. Eğer yükse o seyr (seyretmek) makamını hakkıyla geçmemiştir. Hala madde aleminin kölesidir. Bir bilge insanlık için canını da verebilir fakat bunu insanlıktan sorumlu olduğu için yapmaz. 5. Boyutta rüya alemini keşfetmiş, 6. Boyutta rüyayı gerçeğe dönüştürmüş, 7. Boyutta ister rüya ister gerçeklik yaşayabileceği idrak ettirilmiş ve 6. Boyutun gerçekliğinde bir olay karşısında 5. Boyuttaki rüyaya dair bedenini hediye etmiştir.

Muhyiddin ibn Arabi'nin, İsa'nın, Halacı Mansurun bedenini aleme hediye etmesi bundandır. Onları öldü sanmayın tüm evrenin bilgisi Akaşa denilen alemde tüm canlılığıyla sizleri bekliyor. Evrenin en büyük bilgeleri, en yüksek bilinçleri sizlere yardım için hazır bekliyor. Ruhlarına duyarlı, kendine sığınan, (putlaştırdığınız Allaha demiyorum varlığından bile emin olmadığınız ruhunuzdan bahsediyorum) acı nedeniyle sorgulayan, bu yolda çaresizce ölümü göze alan saf yüreklere yardım ediliyor, evrenin en yüksek bilinçleri akıyor.

Sanmayın ki kendi bilincinizle varsınız, bugüne kadar yaşamış ya da yaşamamış tüm insanlığın ve hatta canlıların bilincinden başka bir şey değilsiniz. O bilinçler size akıyor: sizin izin verdiğiniz kadar. İşte bu Allah deneyimidir.

Benim bilincim de bana ait değildir, 40 bilincin toplamıyım ben. Eğlenerek yürüyor, ciddiyetle kendimi terbiye ediyor, yola layık olmaya çalışıyorum.

Umuyorum, edebimle...

Yerine göre "kul," yerine göre "Allah" sıfatıyla.

Kendimden kendime.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1764806
Aktif: 30
Bugün: 1629
Dün: 2102

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi