Av. Burcu Kırçıl: Elektrikli Scooterlar Yasal Düzenlemeye Kavuşturuldu! Türkiye’nin birçok bölgesinde kullanılan elektrikli scooterların paylaşım h...           • Yücel Artantaş: 20 Ocak Faciası İnsanlığa Karşı Yapılmış Saldırıdır Türkiye  Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Onursal Genel Başkanı Yücel Arta...           • SGK'dan Faaliyeti Sona Eren Ve Borcu Olan İş Yerlerine Uyarı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Iğdır İl Müdürü Birsen Dursun faaliyeti sona eren...           • CHP İl Kadın Kollarından “YaşamHak Projesi” Tanıtım Toplantısı CHP Iğdır İl Kadın Kolları bugün “YaşamHak Projesi” için merkez ilç...           • Iğdır Memur-Sen: Gelirde Adalet İçin Seyyanen Zam İstiyoruz Iğdır Memur-Sen, memurları enflasyona ezdiren, alım gücümüzü bitiren hük&...           • İranlı Sporcudan Karabağ'da Ölen Ermeni Atletin Ailesine Büyük Jest Ünlü İranlı sporcu Ahmad Bagheripour, Artsakh (Dağlık Karabağ) savaşında yaşamını yitire...           • Moyden İzin Belgesi” Alınması İçin Süre 1 Temmuz 2021'e Kadar Uzatıldı Iğdır Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıkla...           • Demirdöğen, Iğdır’da DAP Tarafından Desteklenen Yatırımları İnceledi DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, DAP İdaresi destekli, B&o...           • HDP’den Gazetemize ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Ziyareti Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü “On Ocak Çalışan Ga...           • Rektör İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısına Katıldı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valiliğinde düze...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
2372 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2846 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2623 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2456 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2830 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2518 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2411 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2762 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
2640 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2694 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2740 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2689 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
2405 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2517 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2544 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

İçerde Ve Dışarda Gelinen Nokta - Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr.

İçerde Ve Dışarda Gelinen Nokta

Yazar: Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr. |  Tarih: 25 / 11 / 2020 |  Yazı Okunma: 858


Allah yeryüzünde iradesini hakim kılmak için iyi insanları, kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Allah’ı kullanırlar.Giordano Brüno.

Üç Y (Yolsuzluk,yasak ve yoksulluk) ile mücadele edeceğiz diye iktidara gelenler, bu üçünü de tam tersini yaptıkları gibi yanına bir Y daha katılar.Büyük bir Y,Yalanın Y si.

Ülkede, Adalet ve hukuk anlayışı yok edildi.Adaletin olmadığı yerde,mafya konuşur,vergi yerini de haraç alır.Artık vergilerimiz nereye harcanıyor bilemeyeceğiz.Paranın nereye harcandığını soramayacağız, daha doğrusu artık meclis yok demektir.

Yükselen , kaba  ve saldırgan bir cehalet var. Sanayi ve teknolojinin bütçesi azaltılıyor ama diyanetin bütçesi artırılıyor.Liyakat ın olmadığı ve biat kültürünün olduğu toplumlarda  hırs ve kibir sınır tanımaz ,topluma hizmet diye bir emelleri yoktur,mevki ve  çıkar tek arzularıdır.

En mutsuz gençler ülkemizde yaşıyor.Kimse derdini anlatamıyor,özgürce ifade imkanı kalmadı.Hak arayan işçiler,emekçiler engelleniyor. Oysa özgürce kendini ifade edemeyen toplum geriliyor.

İşsizlik,adaletsizlik insanları bunaltıyor,boğuyor ve kişiliği yok ediyor.İnsanlar paraya tapar hale geldiler.Paraya vahşice tapıldığı  bu dönemde ortaya çıkmıştır.

Seçimlerin de bir anlamı kalmamıştır,seçimle gelen insanlar,çeşitli bahanelerle görevden alınıyor,yerine kayyum atanıyor.

Eğitim sistemi alt üst edildi,artık defolu çocuklar,insanlar yetişiyor.İhale kanunu 160 kez değiştirildi.Bu ihalelerle, halkın değil şirketlerin menfaati düşünülüyor.Yol,köprü,Şehir hastanesi , beton ile ekonomiyi batağa sapladılar.Bu borçları, çocuklarımız,torunlarımız ödeyecek ve miktarını öğrenemeyeceğiz.

Tarım ürünleri ithal edilerek,bazı firmalara para aktarıldı ve çiftçi yoksulluğa mahkum edildi.

Buğday gibi bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisinin sıfırlanması  ile tarıma  bir darbe daha vuruldu.

İyi yönetilmediğinden malını ve canını kaybeden insanlar kadere mahkum ediliyorlar ve ceplerine biraz din, biraz milliyetçilik konarak susturuluyorlar.Sorgulamayan,mutluluğu öbür dünyada arayan,yönetilmeye,kullanılmaya müsait insanlar yetişiyor,tarikat ve cemaatlerde.

Korona konusunda insanlar adeta kaderlerine terk edilmişlerdir.Bu konuda doğru bilgi verilmiyor ve suç işlenmektedir.Umre turları düzenlediler ve bunları serbest bıraktılar.Ayasofya açılışı,toplantı ve görkemli düğünlerle hastalığı yaydılar.

Vatandaşın verdiği vergilerin, kimler tarafından hortumlandığının açıklanmasını yasakladılar.

Enflasyon ve TÜİK rakamları sağlıklı değil.TBMM ne karşı sorumlu olan, Sayıştay TBMM inden bilgi saklıyor.

Suç işleyenler değil,bu işlenen suçları deşifre edenler ve haberleştirenler suçlanıyor.

Temel insan hakları konusunda herkes kaygılı.Toplumda bir umutsuzluk var.İnsanların yoksulluğu ve çaresizliği kimsenin umurunda değil.Yönetenler, diyanete ve silaha bol keseden para harcıyorlar.

Dine dayalı Mezhepçi dış politika Ülkemizi çıkmaza soktu.Dış politika hamasi söylemlerle yürütülüyor.Deviremiyecekleri şeye vurdular.Diplomasi sanatı diye bir şey vardır.Diplomaside insan bazen seve seve idama gider.Dışişlerini Monşer diye aşağıladılar ve dış politikada tosladılar.

Dış politika tamamen değişti.Etnik,mezhepçi ve dışlayıcı bir siyaset ile komşularla ilişkiler kilitlendi.Ülke değerli bir yalnızlığa mahkum edildi.Türkiye de  yumuşak güç kalmadı, çare sert güçte yani askeri hareketlerde aranıyor.Askeri güç, savaşçı,yayılmacı ve sınırları değiştiren bir izlenim veriyor.Bir çok ülkede diplomatik temsilciliklerimiz yok,yanlış dış politikanın ülkeyi getirdiği durum budur.Bu şekilde sorun çözen değil,sorunun bir parçası oluyoruz.

Dünya ,Türkiye yi uyarıyor. Ancak bu durum sağlıklı değerlendirilmiyor. Hamaset ve saldırgan bir dil ,dik duruş olarak algılanıyor.İtifaklar dışında kalan ülke ,daha riskli ve pahalı bir dış politika izliyor.Yalnız kalan ülke daha kolay köşeye sıkıştırılıyor.

Kopenhang kriterleri , hukuk ,insan hakları ve eşitlik kimsenin umurunda değildir.Bu kriterler yokmuş gibi  çifte standartlı davranılıyor.Basın,ekonomi,hukuk konularında ülkemiz eleştiriliyor.Bunlara cevap verilemiyor.Dünya bize inanmıyor ve ciddiye almıyor, laf sokuşturmakla olmuyor bu işler.Ülke devamlı dışarıya savruluyor.

Şimdi ekonomi ve hukukta reform yapacağız diyorlar.Sanki bu ülkeyi 18 yıldır başkaları idare ediyormuş da iflas eden ekonomiyi ve yok olan adaleti bunlar  düzeltecek. Sayın bakan,adalet olsun ,isterse kıyamet kopsun diyor ama kıyametten haberi yok.İntihar edenlerin, ocağı yıkılanların,işsiz kalanların,yılardır içeride sürünenlerin kıyameti zaten kopmuştur.Kopan kıyamet reformla düzelmez.

Bir mafya babası, siyasileri tehdit ediyor ve siyasete ayar veriyor.

ABD dışişleri bakan, İstanbul a gelerek, patrikhane ile görüşüyor ve devleti muhatap almıyor.

Avrupa birliğini çöpe atık diyenler ,bu gün yerimiz Avrupa birliğidir diyebiliyorlar.

Mevcut rejimde , devlet ile hükümet arasındaki çizgi muğlaklaşır v e demokrasi aşınır yok olur.

Hamaset ve kahramanlıkla bir yere varılmaz.Tarihini hep metheden toplumlar ilerleyemezler.Siyasi İslam hep bunu yapıyor.Oysa İslam fetihleri sömürgeci ve talancıydı.İbn i Rüşt gibi İslam bilginlerinin kitapları bu yüzden yakıldı.

Araba keskin virajda,tekne fırtınalı denizde ve uçak hava boşluğunda, haydi hayırlısı...
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1789652
Aktif: 23
Bugün: 115
Dün: 1476

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi