'2020 Nüfus Artış Hızındaki Anormal Düşüşünün Nedenleri Araştırılsın' Habib Eksik: 2020 yılı nüfus artış hızındaki anormal düşüşünün nedenleri ...           • Kolorektal Kanser Farkındalık Ayı Kolorektal kanser (KRK) yaygın ve ölümcül bir hastalıktır. İnsidans ve mortalite or...           • İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi, 5018 Sayılı kamu mali yönetim ve kont...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Velilerle Çevrimiçi Görüştü 2 Martta başlayan yüz yüze eğitim nedeniyle Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü ...           • TADDEF’ten Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanına Teşekkür Belgesi Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           • İç İşleri Bakanlığından “Dinamik Denetim Süreci” Genelgesi Bakan Soylu'nun duyurduğu genelgenin ayrıntıları açıklandı... İçişleri Bakanlığı'nd...           • Umut Partisi Genel Başkanı: Sivil Anayasa Mı? Neden? Sivil bir Anayasa isteyen iktidar ve bağlıları 1982 Anayasasının Askeri vesayetin izlerini taşıdığ...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Okulları Ziyaret Etti Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Melekli Belediyesi Ve Kasabadaki Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret Iğdır Merkez İlçeye bağlı Melekli Beldesi Belediye Başkanı Eray ÇOŞAR İl Tarım ve Or...           • Milli Eğitim Müdürü: Iğdır'da Yüz Yüze Eğitim Bugün Başladı Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
533 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2528 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2571 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2834 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2992 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
2758 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2753 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2972 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2623 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2506 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2883 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2792 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2791 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2624 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2632 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Dr.Tazegün, Dr.İlhan ve Sağlık Çalışanlarımıza Teşekkürler… - Murat AKKUŞ

Dr.Tazegün, Dr.İlhan ve Sağlık Çalışanlarımıza Teşekkürler…

Yazar: Murat AKKUŞ |  Tarih: 15 / 02 / 2021 |  Yazı Okunma: 279


Çin'in Vuhan kentinde ilk kez Aralık 2019'dagörülmesinden sonra hızla tüm dünyaya yayılan ve birçok ülkede sağlık sistemlerinin çökmesine neden olan Kovid-19, Türkiye'de erken alınan önlemler sayesinde 11 Mart'ta görüldü.

Iğdır’da ise görülen ilk vakadan günümüze kadar genç enerjileri ve dinamizmleri ile uyum içinde gece gündüz demeden Kovid-19’a karşı mücadele eden İl Sağlık Müdürü Dr. Caner Tazegün ve Devlet Iğdır Hastanesi Başhekimi  Op.Dr. Raşit İlhan’ın şahsında tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyorum. Böylesi önemli bir süreçte Tazegün ve İlhan’ın görevde olmalarını Iğdır için bir şans olarak görüyorum.

İl Sağlık Müdürü Tazegün, Makamında oturmadan hastane, köy, mahalle. Gümrük kapısı, sağlık ocaklarını gezerek neredeyse tüm zamanını sahada geçirerek pandemiye karşı Iğdır’da önemli bir mücadele vermeye devam ediyor. Bilindiği gibi Tazegün’ün de Koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Tazegün kendini evine kapatarak izole etmeye başladı ve tedavisi tamamlanarak testi Negatif çıkınca tekrar sahaya indi.

Müdür Tazegün ve Başhekim  Op.Dr. Raşit İlhan ile sağlık çalışanlarımızdan bazıları aylarca evine sıcak yuvasına gidemedi. Sevdiklerinden ayrı kaldı, annesini, babasını, çocuğunu, kardeşini, dostunu görme imkânı bulamadı. İl Sağlık Müdürü Dr. Tazegün’ün aylarca ailesinden ayrı bir evde yaşadığını biliyoruz.  Yalnız yaşayan Başhekim  Op.Dr. Raşit İlhan neredeyse tüm gününü hastanede geçirdi. Başhekimlik görevinin yanı sıra doktor yokluğunda hasta muayene ederek ameliyatlara giriyor.   

Risk altında olmalarına rağmen en ciddi gayreti, en ciddi samimiyeti ortaya koyarak bizlerin sağlığı için, hastalarımızın iyileşmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiler. Hiçbir teşekkür hakkınızı ödemez. Allah sizlerden razı olsun…

Iğdır’da ilk hasta başvurusundan günümüze vatandaşların ayrı izole alanlardan alınıp değerlendirilmesi, pandemi servisine yatırılması ve gerek görüldüğünde yoğun bakımda takip edilmesi için tüm önlemler alındı. Personele gerekli eğitimler verilerek süreç yakından takip edildi.

 İlimizde sağlık personelimizin her bir çalışanı doktorundan, hemşiresine, sağlık memurundan, temizlik görevlisine, ATT’sinden ambulans şoförüne, bu süreçte görev yapan her çalışan fazla mesai yaparak çalıştı.

Salgın sürecinde başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten ve yürütmeye devam eden tüm sağlık personeline tüm Iğdırlılar adına çok teşekkür ediyorum. Pandemiden dolayı aramızdan ayrılan doktorlarımız Nevruz Erez ile Emin Akyıldız hocalarımızı kalbimize gömdük, rahmetle anıyorum.

Umarım kısa zamanda bu pandemi tarihe karışır ve acı bir hatıra olarak anılarda kalır. On aydır tüm Türkiye’de olduğu gibi Iğdır'da da çok sinsi ve güçlü bir düşmana karşı mücadele ediliyor. Sağlıkçılarımız bu mücadeleyi ilk günkü gayret ve kararlılıkla devam ettiriyorlar.

İlimizde son günlerde vakalarda düşüş görülmektedir. Ancak tehlike kesinlikle geçmiş değil. Önlemlere hassasiyetle uymamız gerekir. Kovid-19'a karşı verdiğimiz mücadelenin zarar görmemesi için rehavete kapılmamalıyız. Unutmayınız ki, Uyulması gereken tüm kurallara uyarak virüs ile mücadele edip onu bitirecek ortamın oluşmasına destek olmak bir yurttaşlık görevidir…
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1816702
Aktif: 23
Bugün: 787
Dün: 1331

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi