'2020 Nüfus Artış Hızındaki Anormal Düşüşünün Nedenleri Araştırılsın' Habib Eksik: 2020 yılı nüfus artış hızındaki anormal düşüşünün nedenleri ...           • Kolorektal Kanser Farkındalık Ayı Kolorektal kanser (KRK) yaygın ve ölümcül bir hastalıktır. İnsidans ve mortalite or...           • İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi, 5018 Sayılı kamu mali yönetim ve kont...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Velilerle Çevrimiçi Görüştü 2 Martta başlayan yüz yüze eğitim nedeniyle Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü ...           • TADDEF’ten Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanına Teşekkür Belgesi Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           • İç İşleri Bakanlığından “Dinamik Denetim Süreci” Genelgesi Bakan Soylu'nun duyurduğu genelgenin ayrıntıları açıklandı... İçişleri Bakanlığı'nd...           • Umut Partisi Genel Başkanı: Sivil Anayasa Mı? Neden? Sivil bir Anayasa isteyen iktidar ve bağlıları 1982 Anayasasının Askeri vesayetin izlerini taşıdığ...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Okulları Ziyaret Etti Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Melekli Belediyesi Ve Kasabadaki Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret Iğdır Merkez İlçeye bağlı Melekli Beldesi Belediye Başkanı Eray ÇOŞAR İl Tarım ve Or...           • Milli Eğitim Müdürü: Iğdır'da Yüz Yüze Eğitim Bugün Başladı Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
533 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2528 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2571 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2834 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2992 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
2758 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2753 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2972 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2623 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2506 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2883 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2792 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2791 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2624 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2632 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Bastırılan Öfke Ruhunuzu Sakatlar - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Bastırılan Öfke Ruhunuzu Sakatlar

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 19 / 02 / 2021 |  Yazı Okunma: 99


"Bilge öfkelenmez," evet ama sizler bilgeleşmediğinize göre neden öfkeyi, üzüntüyü kötü bir şey gibi algılayıp da öfkeyi bastırmaya çalışıyorsunuz. Öfke yönetimi süreç içinde başarılabilen bir şeydir. Bir anda başarma arzusu sizde ruhsal çöküntüye neden olacaktır. Öfke ilahi kudretin en değerli işareti, hediyelerinden birisidir.

Eğer öfkelenmeseydiniz nasıl size saygısızlık ya da baskı yapan, bireysel özgürlüğünüze müdahale eden insanlar, akrabalar, aile, toplum, din ve devletle savaşabilirdiniz ki?

Ruhunuz (Allah) sizin özgürleşmenizi istiyor. Mutluluğun orada olduğunu söylüyor. Eğer ki öfkelenmiyorsanız işte o zaman çok ciddi bir sorunumuz olacaktı. Öfkelenin elbet ve size zulmeden herkesten uzaklaşın. Ve en güzeli de çok canınızın yanması, çok üzülmeniz ve çok öfkelenmenizdir. Bir kaç yıl yapayalnız inzivaya çekilmemin nedeni budur. Eğer öfkelenip insanlardan uzaklaşmasaydım şu an mutlu olmam asla mümkün olamazdı. İnzivada insanları suçlamamam gerektiğini anladım, onlar görevlerini yapıyorlar, bilinçleri kadar davranıyorlardı. Benim de bilincim düşükmüş ki insanlardan etkileniyor, beklentiye giriyormuşum. Beklentinin olduğu yerde özgürlük olabilir mi? Hayır insanlar olduğu gibidir, onları değiştiremezsiniz. Ben de kendimi değiştirdim. Ne bok yerlerse yesinler bana zarar veremezler bilakis daha da güçlendirirler. Her zararda duygularıma bakarım, "salak Hayati sen maymunmusun başkasının etkisine giriyor tepki gösteriyorsun" derim.

Ve bu ısrarlı düşünce bir bilinç haline gelmeye başlar. Artık tüm uyaranlar önce farkındalık süzgecinden geçmeye başlar.

Öfkeniz, "özgür değilsiniz" diye var. Özgür olmadan da mutlu olamazsınız.

Sistem ilahi olan insan için öyle mükemmel kurgulanmıştır ki yaşanılan her şey sizin bilinçaltınızı bilince dönüştürmek için yaratılmıştır. Hem de size özel! Dikkat edin birisi bir şeye üzülürken bir başkası o şeye üzülmeyebiliyor.

Neden?

Çünkü öfke, üzüntü, acı gibi uyaranlar kişinin yaşanmışlıklarıyla evrilen psikolojisinin ona özel eksikliğine işaret ediyor. Bu durum kendi içinizdeki gerçekliği ortaya çıkarasınız diye yaratıldı.

Böyle mükemmel bir sistem olamaz.

Bu sistemden acı dolu, öfkeli, kurban bilincine sahip varlıklar çıkarmak istiyorsanız çıkardınız zaten. Fakat eğer istiyorsanız oradan tanrı da çıkarabilirsiniz. Yolu bilmiyorsanız bir bilene sorup öğrenmelisiniz. Fakat sizlerde öylesine bir kibir var ki yardım almayı bile kibir (derinde yetersizlik) algısıyla, kişiliğinize yapılmış bir saldırı olarak görüyorsunuz. İyi de öfkeliyseniz zaten yetersizsiniz, farkında değilmisiniz? Ölene kadar öfke, üzüntü ve acı içinde mi yaşamak istiyorsunuz?
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1816669
Aktif: 27
Bugün: 697
Dün: 1331

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi