Iğdırlı Şair Ve Yazarlar Okuyucularıyla Buluştu Iğdır’ın yetiştirdiği önemli şair ve yazarlardan Atol Behramoğlu,Tuğrul Keskin ve Tuğşa...           • Şehit Gazi Sendikalarından Tuzluca Kaymakamına Ziyaret Şehit Gazi Sendikaları Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem'i makamında ziyaret etti. Çok ...           • Uzmandan Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kaldı. 26-27 Haziran'da yapıl...           • Iğdır’da Sulama Suyu Sıkıntısı Çiftçiyi Perişan Etti Iğdır ‘da devam eden kuraklığa birde sulama suyu sıkıntısı eklenince Iğdırlı çift&cce...           • Iğdırlı Çiftçinin Ürünü Cezaevinde Reçele Dönüşecek Henüz açılalı bir yıl olmasına rağmen hayata geçirdiği projelerin meyvelerini t...           • Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanından Iğdır Ziyaretleri Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat...           • YKS Öncesi Velilere Uzman Tavsiyeleri Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs 2021 Yükseköğretim Kurumları S...           • Yayla Kiraları Koçerleri Hayvancılıktan Soğutuyor Yasaklardan kaynaklı başka yerlerde kiraladıkları yaylaların fiyatının çok arttırıldığını b...           • İşadamı İyigün ve Adıman'dan Gazetemize Nezaket Ziyareti İstanbul merkezli firmasıyla Sebze ve meyve ithalat ve ihracatı dalında iştigal eden İş adamı Halu...           • Emeği Görünmeyen Kadınların Yaşam Mücadelesi HDP Kadın Meclisi, “Kadın Yoksulluğuna Hayır” kampanyası kapsamında 3 günlük...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3058 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3348 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3204 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
895 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2951 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2873 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3217 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3407 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3142 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3457 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2981 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2828 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3151 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3170 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2914 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Memur-Sen Şube Başkanı Çiğdem: Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

Memur-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan Çiğdem Ramazan Bayrımı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çiğdem, Mesajında:

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in ‘evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş’ olarak tarif ettiği, kurtuluşa ve hidayete giden yolda büyük bir sorumluluk eşiği olan mübarek Ramazan ayı, başka bir mutluluk kaynağı olan bayramı bizlere hediye ederek veda ediyor. Kutlu bir ayın hitamında rahmet ve bereket iklimini barış, huzur, kardeşlik değerleri olarak yaşantıya dönüştürmenin sevinci demek olan bayramın birliğimizin ve dirliğimizin daim olmasına vesile olmasını temenni ediyor, İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz.

Salgın sebebiyle mesafeli olsak da, terbiye edilmiş iradeyle nefsimizin doymak bilmeyen istek ve arzularının sınırlandığı Ramazan’ın eğiten, onaran, şifa veren etkisiyle benliğimiz inşa, ruhumuz ihya oldu.

Bütün iyi niyet ve temennilerimize rağmen ne yazık ki, bütün dünyada gözlenen açlık, yoksulluk, sömürü, hak gaspına ilaveten Siyonist İsrail’in alışkanlık ve politikaya dönüştürdüğü tecavüz ve zulümleri, son haftada vicdanlarımızı tekrar kanatmış, bayram sevincimize acı ve hüzün katmıştır.

Bugün dağınık, parçalı olmanın; birlik ve beraber olamamanın perişanlığını her alanda yaşayan ümmet, bayramını bile huzur, kardeşçe bir sevgi ve dayanışma içinde kutlayamaz olmuştur. Ateş, kan, işgal ve şiddet politikalarıyla varlığını sürdüreceği hezeyanından vazgeçmeyen Siyonist İsrail, hemen her Ramazan ve bayramda yaptığı gibi, Filistinlileri evlerinden, topraklarından zorbalıkla ve alenen tahrik ve provoke ederek çıkarmaya çalışarak saldırılarına devam etmiştir. Müslümanların ilk kıblesi ve onuru, üç semavî dinin ve barış içinde birlikte yaşamanın sembolü olan Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya, üstelik kutsal günlerde, fütursuzca, sorumsuzca saldırmış, yüzlerce insanı yaralamış, onlarcasını şehit etmiştir.

Bu zulüm ve vahşet karşısında başta BM olmak üzere, zaten duyarlılığını yitirmiş olduğu birçok kez tescil edilmiş dünyanın sessiz, seyirci kalması hatta İsrail’e arka çıkan beyanları çok manidardır. Daha da hazin olanı, doğrudan saldırıların hedef ve muhatabı olan Müslümanların devlet ve hükûmetler nezdinde etkili, caydırıcı bir tepki vermemeleridir. Sınırsız, saygısız, sorumsuz zulmetme hakkını kendinde gören İsrail’in, Müslümanların duyarsızlığından ve dağınıklığından cesaret aldığı açıktır. Sözün bittiği yerde, zulmü sonlandıracak fiilî müdahale, İslâm ülkelerinin kararlı birlik ve beraberliğinden geçmektedir.

Bayramları anlam ve ruhuna uygun sevinçle yaşamamızı sağlayacak durum, bu bilincin hayat bulmasına bağlıdır. Aksi hâlde, değerlerimiz ayaklar altına alınır, Müslümanlar sırf inançlarından ötürü aşağılık saldırılara maruz kalırken, iç rahatlığıyla hak edilmiş bir bayram sevinci yaşayamayız, yaşayamıyoruz. Gerçek ve sağlam bir birlik ve bütünlük tesis edemezsek, gerçek bayram sevinçlerini daha çok özler ve bekleriz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, bayramın, adeta üzerine ölü toprağı serpilmiş olan ümmetin vicdanının, ruhunun, bilincinin yeniden canlanmasına, sahiplenme ve dayanışma duygu ve pratikleriyle kardeşliğin yeniden hakiki anlamını bulmasına vesile olmasını diliyoruz. Sevgi, kardeşlik, muhabbet, kucaklaşma, barışma günleri demek olan bayramın İslam âlemine ve insanlığa barış, huzur, hayır getirmesini temenni ediyor; üyelerimizin, milletimizin ve ümmetin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

Haber tarihi: 14 / 05 / 2021
Haber Okunma: 200
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: HDP'den Iğdır Belediyesine Kayyum Atanmasının Yıl Dönümü Açıklaması
Sonraki: Bayramın İlk Gününde Hastane Ziyaret Edildi…
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1895032
Aktif: 23
Bugün: 181
Dün: 1603

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi