Iğdırlı Şair Ve Yazarlar Okuyucularıyla Buluştu Iğdır’ın yetiştirdiği önemli şair ve yazarlardan Atol Behramoğlu,Tuğrul Keskin ve Tuğşa...           • Şehit Gazi Sendikalarından Tuzluca Kaymakamına Ziyaret Şehit Gazi Sendikaları Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem'i makamında ziyaret etti. Çok ...           • Uzmandan Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kaldı. 26-27 Haziran'da yapıl...           • Iğdır’da Sulama Suyu Sıkıntısı Çiftçiyi Perişan Etti Iğdır ‘da devam eden kuraklığa birde sulama suyu sıkıntısı eklenince Iğdırlı çift&cce...           • Iğdırlı Çiftçinin Ürünü Cezaevinde Reçele Dönüşecek Henüz açılalı bir yıl olmasına rağmen hayata geçirdiği projelerin meyvelerini t...           • Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanından Iğdır Ziyaretleri Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat...           • YKS Öncesi Velilere Uzman Tavsiyeleri Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs 2021 Yükseköğretim Kurumları S...           • Yayla Kiraları Koçerleri Hayvancılıktan Soğutuyor Yasaklardan kaynaklı başka yerlerde kiraladıkları yaylaların fiyatının çok arttırıldığını b...           • İşadamı İyigün ve Adıman'dan Gazetemize Nezaket Ziyareti İstanbul merkezli firmasıyla Sebze ve meyve ithalat ve ihracatı dalında iştigal eden İş adamı Halu...           • Emeği Görünmeyen Kadınların Yaşam Mücadelesi HDP Kadın Meclisi, “Kadın Yoksulluğuna Hayır” kampanyası kapsamında 3 günlük...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3058 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3348 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3204 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
895 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2951 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2873 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3217 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3407 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3142 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3457 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2981 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2828 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3151 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3170 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2914 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Yükümlü Eş Ve Çocuklarına İstihdam Garantili Kurslar Açılacak

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Yükümlü eş ve çocuklarının(bayan) istihdamının sağlamak, yükümlü ailelerinin(bayan) ekonomik açıdan hane gelirine destek olunması için istihdam garantili kurslar açılması için protokol imzalandı.

 Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Üretmeden Tüketmeye Hakkımız Yoktur Çalışan Kadınlar" isimli proje ile Yükümlü eş ve çocuklarının(bayan) istihdamının sağlamak, yükümlü ailelerinin(bayan) ekonomik açıdan hane gelirine destek sağlanarak, sorumluluk sahibi bir yaşam biçimini benimsemelerini sağlamak. Bayan istihdamının az olduğu Iğdır İl’inde bayan istihdamını artırarak yükümlü hane gelirine ekonomik açıdan destek sağlamak amacıyla Tekstil Teknolojisi Alanı, Triko Konfeksiyoncu Kurs Programı (REMAYÖZ) Sertifikası almaları sağlanacaktır.

Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Iğdır İli Organize Sanayi Bölgesi ve İl genelinde bulunan Tekstil fabrikalarının ihtiyaç duyduğu işgücü ve eğitim eksikleri tespit edilmiştir. Iğdır İli tekstil alanında yapılan görüşmeler neticesinde özellikle remayöz makinesi ustası alanında büyük bir istihdam açığı olduğu görülmektedir. İlimizdeki bu istihdam açığını kapatmak ve dezavantajlı grupta bulunan eski yükümlü bayan, yükümlü eş ve çocuklarından(bayan) 20 yükümlü yakını bayan olmak koşuluyla 20 kişiyeiş sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca İŞKUR meslek edindirme kursları desteği ile günlük 35 TL yevmiye ile yükümlü yakınlarına(bayan) gelir desteği de sağlanacaktır.

Proje protokolü imza töreni; Iğdır Adalet Sarayında Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Cumhuriyet Savcısı Mestan Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Sanayi ve Teknoloji İL Müdürü Ferdi Gürel,  İşkur İl Şube müdürü Asker Çiflik, , CE&CE tekstilin sahibi; Cevdet Ababay, Denetimli Serbestlik Müdürü Haydar Demir’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener yaptığı açıklama da bu tarz projelerin, dezavantajlı grupta bulunan bayan yükümlü ve yükümlü eş ve çocuklarının (bayan) istihdamının sağlanması ile yükümlü ailesinin hane gelir desteği sağlanmış olacağını, böyle istihdam garantili projelerin çok faydalı olduğunu belirterek projeye destek veren, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferdi Gürel Bey, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İşkur İl Şube Müdürü Asker Çiftlik ve Halk Eğitim Müdürü Derya Taşkınsu Pamuk’a, Özellikle istihdam garantisi veren CE&CE tekstilin sahipleri, Cevdet Ababay ve Kemal Ababay’a teşekkürlerini iletti.

Haber tarihi: 04 / 06 / 2021
Haber Okunma: 165
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: “112 Acil Çağrı Merkezine İşe Alımlarda Kürt Ayrımcılığı Mı Yapılıyor?”
Sonraki: İş Sağlığı Kanunda Değişiklik Yapılması İçin TBMM'ye Teklif Verdi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1895032
Aktif: 23
Bugün: 186
Dün: 1603

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi