Eğitim-Bir-Sen ve STK’lar: Ali Kıran Baş Kesen Müdür İstemiyoruz!!! “Aralık ilçe Milli Eğitim Müdürü’nün yeni atanan öğret...           • Düşünce Otağı 'Türkiye’de Dünden Bugüne Eğitim' Sürecini Konuştu Her hafta farklı bir konuyla, kültür, sanat ve edebiyat dünyamıza ışık tutan Iğdır ...           • Vali, Rektör ve MTA Ekibinden Lahar Çökelleri ve Aralık’a Teknik Gezi Vali Turan, Rektör Alma ve MTA Ekibinden Ağrı Lahar Çökelleri ve Aralık’a T...           • Iğdır DBP ve Yeşil Sol Parti'den Kamuoyuna... Basına ve kamuoyuna... AKP ve MHP zihniyetinin bir sonucu olan kayyum politikasıyla yönetile...           • Psikolojinizin Tadını Kaçırmayın! Fazla Şeker Tüketmek Depresyona Neden Oluyor!   Bazen bir kaşık tatlı yediğimizde bile...           • Dr. Öğr. Üyesi Yiğit’in Projesi, TÜBİTAK’tan Destek Aldı Iğdır Üniversitesi akademik personellerinden Dr. Öğr. Üyesi Aybek Yiğit’in y&...           • TBB Başkanı Erinç Sağkan Iğdır Barosu'nu Ziyaret Etti Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim Kurulu Sayman ...           • Uyuşturucu Operasyonunda 40 Kişi Tutuklandı Iğdır’da son 1 yıl içerisinde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen ope...           • Azerbaycan'ın Terörle Mücadelesine Destek Açıklaması... Türkiye'deki Azerbaycan derneklerinden Azerbaycan'ın terörle mücadelesine destek a&...           • Serdar Ünsal: "Ermeniler Akıllanmıştır İnşallah " Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Son Haber Videoları

Eğitim-Bir-Sen ve STK’lardan Mobbing Tepkisi

CHP Kadın Kollarından Okullara Ücretsiz Öğün çağrısı!

Iğdır'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu: Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz

İl Başkanı Ayaz: 'Iğdır Belediyesini Örgüte Teslim Etmeyeceğiz'

Bu Görüntüleri İlk Kez Göreceksiniz: Ağrı Dağı Iğdır Rotası

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ilimizi ziyaret etti 

Ekrem Baydar'dan yaşanmış Iğdır fıkraları

Iğdır’dan Kürtçe Öğretmenleri İçin Çağrı: 200 Ek Atama Yapılsın

Son Videolar

Kul Yusuf Kümbeti
4187 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3923 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4573 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3666 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
4497 İzlenme, 0 Yorum

IĞDIR'DA ERMENİSTAN'IN AZERBAYCAN'A SALDIRISI KINANDI

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından, Ermenistan’ın ateşkesi bozarak Azerbaycan askerlerine saldırması Iğdır da düzenlenen bir basın açıklaması ile protesto edildi. Iğdır ‘da Zübeyde Hanım Bulvarında düzenlenen program şehitler için saygı duruşu ve Türkiye Azerbaycan milli marşlarının çalınmasıyla başladı.


 Ardından  Azerbaycan’da şehit olan askerler için Ehlibeyit Alimler Derneği onursal başkanı Veli Beder kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

 

Veli Beder,77 Azerbaycan askerine Allah rahmet eylesin onlar vatan toprağı için şehit oldular.Asla unutulmayacaklardır. Mekânları cennettir. Bizler iki devlet tek milletiz ve Azerbaycan’ın her zaman yanındayız.”dedi.

 

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal,Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın   Daşkesen, Kelbecer ve Laçın şehrine saldırısının kalleşçe bir saldırı olduğunu belirterek, Ermeniler bu gidişle akıllanmayacaktır. Rusların ,Avrupa birliğinin ve Ermeni diasporasının oyununa gelmektedir.Bugün aklı başında Ermeni halkı hatta devlet başkanı Paşiyan bile barış istemekte toprak bile vereceklerini söylemektedir.Fakat Rusların güdümünde olan Ermenistan ordusu ateşkesi bozarak saldırganlık peşindedir ” dedi.


Ermenistan barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir diyen Serdar Ünsal, Bu son saldırı şunu ortaya koyuyor ki Ermeni ordusu barışı zedeliyor gerginliği kaşıyor ve kaşınıyor. Kahraman Azerbaycan ordusu her seferinde Ermenilere gereken dersi veriyor.Güçlü Azerbaycan ordusu işgal edilen toprakları geri aldığı gibi, sınırlarına yapılan  bu alçakça saldırıya da misliyle cevap vermiştir. Bu saldırılarda Azerbaycan ordusunun şehitleri vardır.Şehitlerin ruhları şad olsun.”şeklinde konuştu.


TÜRKİYE ERMENİSTAN AÇILIMI DURDURULSUN

        

Ünsal,Türkiye ,Ermenistan’ın kardeş Azerbaycan topraklarına saldırıları devam ederse  Ermenistan ile olan normalleşme görüşmelerini dondurmalıdır .Çünkü Ermeniler barıştan değil savaştan yanadırlar .Tarih bunu her defasında göstermiştir. Ermenilerin 1915-1020,1992 yıllarında Anadolu’da Azerbaycan’da Hocalı’da yaptıkları soykırımları unutmadık unutmayacağız. Saldırgan Ermenilerle Sınır kapılarının açılamasını istemiyoruz.


Buradan Ermenilere Türk milleti adına sesleniyorum. Şaşırmayın ,sabrımızı taşırmayın. Yoksa kahraman Azerbaycan ordusu ,Türkiye’nin desteği ile geçen yıl olduğu gibi gerek dersi verecektir. Erivan’ı bile başınıza yıkacaktır. Dedi.


Basın açıklamamıza gelen herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.Türk milleti olarak her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanıdayız yanına olacağız.Kahrolsun Ermenistan ,yaşasın Türkiye Azerbaycan kardeşliği..


Programa,Ak Parti il başkanı Ali Kemal Ayaz,yönetim kurulu üyeleri,İYİ parti il başkanı Fuat Ata ve yönetim kurulu üyeleri,Turkav başkanı Kurban Parlar, Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar,Türk Haber Sen il başkanı Cafer Alakaş,Kadem başkanı Hayrunisa Bakkıran,İSTAD başkan yardımcısı Metin Yıldırım,Türk Kadınlar Derneği başkanı Sabiha Sever, Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği başkanı Tevfik Gardaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Haber: Fırat Akkuş


17:55

Haber tarihi: 17 / 09 / 2022
Haber Okunma: 174
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: HDP Eşgenel Başkanı Pervin Buldan Cuma Günü Iğdır'a Geliyor
Sonraki: Iğdır Yeşil Sol Parti'den Kürtçe Türkçe Newroz Bayramı Mesajı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2562081
Aktif: 13
Bugün: 483
Dün: 2699

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi