5 Aralık Dünya Toprak Günü Canlıların hayatının varlığı ve sürekliliği için vazgeçilmez konumda bulunan to...           • Çiğdem Ağca Tuzluca Belediye Meclisine Aday Adayı Oldu CHP’li Çiğdem Ağca Iğdır’ın Tuzluca ilçesi belediye meclis üyeliğin...           • Ölüm Sınırındaki 'Barış Elçilerinden' Ferzende Elbi İçin Acil çağrı HEDEP Iğdır Milletvekili Yılmaz Hun: Ölüm Sınırında bulunan "Barış Elçilerinden" ...           • Kürt Araştırmaları Derneği Yeni Yönetimini Belirledi Kürt Araştırmaları Derneği, 4’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleşt...           • Iğdır Düşünce Otağında “Zengezur Koridoru ” Konuşuldu Her hafta bir kişiyi konuk eden Iğdır düşünce otağının bu haftaki misafiri Araştırmacı y...           • Iğdır Hukuk ve Avukatlık Ortaklığı Bürosu Açıldı Iğdır’da ilk defa 5 avukat bir araya gelerek Iğdır Hukuk ve Avukatlık Ortaklığı bürosu ...           • Hüsnü Özyeğin Öğrencilerinden Kardeş Okula Kitap Yardımı Iğdır Hüsnü Özyeğin İlkokulu 3-E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Hanım Şe...           • Afganistanlı Gazeteci: Mücadele Acının İlacıdır Afganistan’da 2021 yılının Aralık ayından bu yana kadınlara yönelik baskı, şiddet ve iş...           • Su Verimliliği Seferberliği Kapsamında Eğitimler Veriliyor Iğdır İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından Su Verimliliği Seferberliği &cced...           • Halil Duman CHP’den Aralık Belediye Başkan Aday Adayı Oldu İş insanı Halil Duman Aralık ilçesinden CHP   belediye başkan  aday adayı ol...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

T.Eser Kaçakçılarına Operasyon
44 İzlenme, 0 Yorum

İlk kez biz yayınlıyoruz
43 İzlenme, 0 Yorum

TJA: Uyuşturucuya Geçit Yok
46 İzlenme, 0 Yorum

TUHAY-DER'den Aile Buluşması
36 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Fıkraları
47 İzlenme, 0 Yorum

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
35 İzlenme, 0 Yorum

Ekrem Hoca Nasıl Dolandırıldı?
41 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
4046 İzlenme, 0 Yorum

Kürt Yusuf Kümbeti
4328 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Tepesi
4729 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3775 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
4643 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2623659
Aktif: 31
Bugün: 1073
Dün: 2091

Iğdır DBP ve Yeşil Sol Parti'den Kamuoyuna...

Basına ve kamuoyuna...

AKP ve MHP zihniyetinin bir sonucu olan kayyum politikasıyla yönetilen Iğdır Belediyesi son günlerde yapılan usulsüzlüklerle yine gündem olmuştur. AKP il başkanı, AKP milletvekili ve kayyum vali tarafından yönetilen belediye kurumunda İmar adı altında halkın arazilerinin imar mafyalarını peşkeş çekilmesi,  belediye ihalelerinin belirli bir zümreye verilmesi, AKP yakınlığıyla bilinen ve AKP yöneticilerinin akrabalarını belediyede işe almak gibi birçok hileli durum mevcuttur.

Devlet ihalelerinin AKP il başkanı ve çevresine verilmesi, Belediye arazilerinin AKP’li milletvekiline verilmesi bunlardan sadece bir kaçıdır. Bugün konaklı Karaağaç özgür ve Cumhuriyet mahallelerinde imar adı altında insanlarımızın evleri başlarına yıkılmakta,  Halkın arsaları halka astronomik rakamlarla bir daha satılmaktadır.  Alım gücü olmayan halkın arsaları AKP iktidarı adı altında çöreklenen arazi mafyaları tarafından satın alınmaktadır. 

 Milletvekilimiz Sayın Yılmaz HUN tarafından dile getirilen bu konular AKP il başkanın yarasına dokunmuş olacak ki, bir açıklama yapma gereği duymuş. Mesnetsiz açıklamasını kendisine bizzat geri İade ediyoruz.  Daha önce katıldığı bir radyo programında Kürt siyasetini temsil eden ve ona gönül verenlere terörist diyen bu zat Öncelikle sahip olduğu mal varlığını nereden getirdiğini söylemelidir.  facebook adlı sosyal medya platformun da yaptığı açıklama sonunda insanların yorum yapabilmesi için bütün bir gece nasıl bir mesai yaptıklarını açıklayabilirler.

Her fırsatta bizler kardeşiz diyen bu zihniyet, bugün belediye ve diğer kurumlarda çalışan Kürt personellere yaptığı ayrımcılığı ve mobbingi bilmeyen yoktur. Başta Iğdır Belediyesi olmak üzere halfeli Belediyesi İl özel idaresi ve diğer birçok kuruma alınan ve atanan personellerin hangi partiye veya düşünceye yakın olduğu aşikârdır.

 Iğdır gibi kozmopolit bir yapısı olan şehirde AKP-MHP faşist ve milliyetçi politikalarıyla hareket etmek bu şehre zarardan başka bir şey değildir.

AKP’de siyaset yapan ve gönül veren insanlarımıza sesleniyoruz. Bu zihniyet köylerimizi yakan, insanlarımızı faili meçhul cinayetlerle öldüren zihniyettir. Bu zihniyet belediye tabelasında Kürtçe harf olduğu için saldıran zihniyettir. Bu zihniyet belediye binasını çamaşır suyu ile yıkayacağız diyen zihniyettir.

Bizler Demokratik Bölgeler Partisi ve Yeşil Sol Parti olarak 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde belediyemizi bir daha kazanarak Iğdır halklarına en güzel hediyeyi vereceğiz.

  Mehmet Sekman                                      Deniz Kaynar

DBP Iğdır İl Eşbaşkanı                Yeşil Sol Parti Merkez İlçe Eşbaşkanı


17:08


Haber tarihi: 23 / 09 / 2023
Haber Okunma: 697
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Mesut Ulusoy Iğdır Belediye Başkanlığına A. Adayı Oldu
Sonraki: Kurtuluşun 103 Yılı Kutlu Olsun: Tarihi Belgelerde Iğdır'ın Kurtuluşu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi