Ebru ÖZTÜRK : NİHAİ HEDEF; ENGELSİZ ENGELLİLER Çoğu zaman unutulan, kendisinin ve/ya yakının engelli olması ile hatırlanan engelliler, &ou...           • HAYVAN PAZARI SERHAT KUMTEPE'YE VERİLDİ Seçilmiş Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş görevden uzaklaştırıldıktan sonra Kayyum V...           • TAMER AKBULUT’A VEDA YEMEĞİ VE PLAKET... Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 5 yıldır İdari ve Mali İşler Şube Mü...           • Iğdır Üniversitesi ile ATABAGD Arasında Protokol İmzalandı Iğdır Üniversitesi ile Artvin Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Derneği Artvin ...           • TADDEF’ten Azerbaycan Konsolosuna Hayırlı Olsun Ve Başsağlığı Ziyareti Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  ve T&uum...           • SU HAVZALARINDAKİ NİTRAT MERCEK ALTINDA Sularda Tarımsal Faaliyetlerden Kaynaklanan Kirliliğin Kontrolü Projesi kapsamında çif...           • Azerbaycan'da Düşen Helikopterdeki 16 Asker Öldü Azerbaycan'da tatbikat sırasında düşen askeri helikopterde bulunan 16 asker hayatını kaybetti...           • Türk-İş İl Temsilcisi Kaman: Asgari Ücret İnsan Onuruna Yaraşır Olmalı Türk-İş Iğdır İl Temsilcisi Mehmet Sıddık Kaman 2022 yılında geçerli olacak asgari &uu...           • PANDEMİ ÖĞRENCİLERİ DEĞİŞTİRDİ Dr.Öğr. Üyesi Gülhan Gökçe Ceran Yıldırım: ‘’Yüz y&uum...           • Uzman Psikolog Tutku Sever Kliniğini Açtı Emekli öğretmenler Sabiha Sever ve Adnan Sever’in kızları Tutku Sever özel klinik ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3820 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3893 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3738 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
1198 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
3385 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3203 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3657 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3815 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3572 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
4260 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
3336 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3139 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3541 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3615 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3297 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Yol - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Yol

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 25 / 10 / 2021 |  Yazı Okunma: 116


Duygu ve düşüncelerini gözlemlemeyen insan "ben haklıyım" diyorsa sahte benliğini-egosunu besliyordur, kişi kendini bilemez, bilemedikçe de tanrısallaşamaz.

"Ben" kavramından vazgeçip sadece gerçeğin peşinde olan kişiler kendini bulabilir.

Bu dünyaya kendi yalanlarımızda yanıp, cehennemi yaşamak için gelmiş olamayız. Bu dünyada kendimize yalan söylediğimiz sürece yanacak ve bu cehennemî acı öldükten sonra da devam edecek. Çünkü düşüncenin eseri olan duygusal kayıtlar nöronların enerjitik hafızasına "bilgi olarak"kazınması nedeniyle asla kendiliğinden yok olmayacak. Çünkü "ruh" dediğimiz enerji ölümsüzdür! Ruh halinizi yapılandıran düşünce ve duygular ölümsüzdür.

Yaşam sürecinde kendinizi gözlemleyin. Kızıyor, üzülüyor, intikam alıyor, nefret ediyor, kendimize acıyorsak - sözün özü içimizde çeşitli olumsuz duygular barındırıyorsak bu cehennemi biz seçmişiz demektir. Bu nedenle duyguya girmeyen, girmemek içinse başkalarını yargılamayan, suçlamayan, anlayışlı, empatik, şefkatli ve geniş bakış açılı olup, çocuğumuz-sevgilimiz dahil herkesten ama herkesten kendimizi izole etmemiz gerekiyor. Hiç kimsenin yaşamına müdahale etmemeli, herkesin özgürlüklerine saygı duymalıyız. Çünkü "yol" dışa değildir; yol içedir. İçsel yolculuğa sadece kendimiz çıkabiliriz. Çocuklarımız, aşklarımız, ebeveynlerimiz, akrabalarımız ve toplum bize ait değildir. Onlar kendi seçimleriyle hareket edecek evrenin özgür ruhlarıdır. Bu nedenle kimseyi sahiplenemez, kimsenin özgür davranışlarına müdahale edemez ve kimseyi yönetemeyiz. Ve hiç kimsenin yaşamımıza müdahale etmesine, özgürlüğümüzü almasına, sahiplenmesine, bizi yönetmesine izin vermemeliyiz.

Tüm yolculuk, şeytandan ÖZ'edir. Tüm yolculuk korkudan sevgiyedir. Tüm yolculuk yalandan hakikatedir.

12:06
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2068912
Aktif: 27
Bugün: 933
Dün: 2033

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi