Ebru ÖZTÜRK : NİHAİ HEDEF; ENGELSİZ ENGELLİLER Çoğu zaman unutulan, kendisinin ve/ya yakının engelli olması ile hatırlanan engelliler, &ou...           • HAYVAN PAZARI SERHAT KUMTEPE'YE VERİLDİ Seçilmiş Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş görevden uzaklaştırıldıktan sonra Kayyum V...           • TAMER AKBULUT’A VEDA YEMEĞİ VE PLAKET... Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 5 yıldır İdari ve Mali İşler Şube Mü...           • Iğdır Üniversitesi ile ATABAGD Arasında Protokol İmzalandı Iğdır Üniversitesi ile Artvin Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Derneği Artvin ...           • TADDEF’ten Azerbaycan Konsolosuna Hayırlı Olsun Ve Başsağlığı Ziyareti Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  ve T&uum...           • SU HAVZALARINDAKİ NİTRAT MERCEK ALTINDA Sularda Tarımsal Faaliyetlerden Kaynaklanan Kirliliğin Kontrolü Projesi kapsamında çif...           • Azerbaycan'da Düşen Helikopterdeki 16 Asker Öldü Azerbaycan'da tatbikat sırasında düşen askeri helikopterde bulunan 16 asker hayatını kaybetti...           • Türk-İş İl Temsilcisi Kaman: Asgari Ücret İnsan Onuruna Yaraşır Olmalı Türk-İş Iğdır İl Temsilcisi Mehmet Sıddık Kaman 2022 yılında geçerli olacak asgari &uu...           • PANDEMİ ÖĞRENCİLERİ DEĞİŞTİRDİ Dr.Öğr. Üyesi Gülhan Gökçe Ceran Yıldırım: ‘’Yüz y&uum...           • Uzman Psikolog Tutku Sever Kliniğini Açtı Emekli öğretmenler Sabiha Sever ve Adnan Sever’in kızları Tutku Sever özel klinik ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3820 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3893 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3738 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
1198 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
3385 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3203 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3656 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3814 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3572 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
4259 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
3336 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3139 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3541 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3615 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3296 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Sonsuz Bir Yol - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Sonsuz Bir Yol

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 03 / 11 / 2021 |  Yazı Okunma: 146


35 yaş aydınlanma yaşıdır. Aydınlanma gerçekleşmezse sonraki 14 yıl içinde sırasıyla ilahi görü ve ilahi hissediş süreçleri de başlayacaktır. Kişi aydınlanmaya direnç göstermiyorsa bu hediyeleri alacaktır. Kendini bunlara layık görmüyorsa 49 yaş sonrası iyi bir ustaya tam teslimiyet dışında aydınlanma gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

Çünkü usta senin nerede direnç gösterdiğini, hangi şartların oluşmadığını, hangi süreçlerin geçilmesi gerektiğini kolayca görür ve bilir.

Aydınlanma sadece gerçeğin peşinde olanlara hediye edilir, inananlara değil. İnanç, beynin ölümüdür. Deneyimlenmemiş bilgi, - ki bu narsizmin ya da yoldaki kişinin güvenlik arayışı kaynaklı korkusunun eseridir - aydınlanmanın önündeki en büyük engeldir.

İnsan bilgi sahibi olmayı ister çünkü başkalarına bilgilerini göstermekle aşağılık kompleksini kendisinden gizleyeceğini düşünür. Başkalarını bilgili olmaya ikna ederse buna kendisi de inanır fakat bu düşünce tarzı narsizme de neden olur. Kişinin alçak gönüllü rolü dahi narsizmin bir eseridir. O kişi yalan ve tutarsızlıklarıyla aleni ya da gizli savrulmalar yaşayacaktır. Aydınlanma isteği en büyük narsist egolardan biridir. Bir insan neden aydınlanmak istesin? Başkalarına ışığını göstermek için mi? Hayır. Bu yaptığın iyiliği herkese söylemek gibidir. İnsanın tek sorunu mutsuzluğu olmalıdır. Tek sorunu kendisi olmalıdır. Mutlu olmak, özgür olmayı gerektirir, bu da insanın kendi sorumluluğunu almasını gerektirir. Kişi kendine ulaşamıyorsa yardım istemesi dahi sorumluluğu dahilindedir. Mutlu olmaktır bilgelik. Bir bilgenin başkalarına yardım etmek gibi bir sorumluluğu yoktur çünkü başkalarına karşı sorumluluk bir yüktür. Bilge bu yükü taşımaz. O dilerse bir dağda, ormanda köyde yalnız başına da yaşayabilir, dilerse Echart Tolle gibi TV de kurabilir, dilerse Ramtha gibi şatosunda eğitimler de verebilir ama asla insanlara iyilik yapmak, toplumsal bilinci yükseltmek gibi görev bilincini içerecek yükler taşımaz. Demek istediğim bilge bunları yapabilir ama bu asla onun için bir görev bir yük değildir. Eğer yükse o seyr (seyretmek) makamını hakkıyla geçmemiştir. Hala madde aleminin kölesidir. Bir bilge insanlık için canını da verebilir fakat bunu insanlıktan sorumlu olduğu için yapmaz. 5. Boyutta rüya alemini keşfetmiş, 6. Boyutta rüyayı gerçeğe dönüştürmüş, 7. Boyutta ister rüya ister gerçeklik yaşayabileceği idrak ettirilmiş ve 6. Boyutun gerçekliğinde bir olay karşısında 5. Boyuttaki rüyaya dair bedenini hediye etmiştir.

Muhyiddin ibn Arabi'nin, İsa'nın, Halacı Mansurun bedenini aleme hediye etmesi bundandır. Onları öldü sanmayın tüm evrenin bilgisi Akaşa denilen alemde tüm canlılığıyla sizleri bekliyor. Evrenin en büyük bilgeleri, en yüksek bilinçleri sizlere yardım için hazır bekliyor. Ruhlarına duyarlı, kendine sığınan, (putlaştırdığınız Allaha demiyorum varlığından bile emin olmadığınız ruhunuzdan bahsediyorum) acı nedeniyle sorgulayan, bu yolda çaresizce ölümü göze alan saf yüreklere yardım ediliyor, evrenin en yüksek bilinçleri akıyor.

Sanmayın ki kendi bilincinizle varsınız, bugüne kadar yaşamış ya da yaşamamış tüm insanlığın ve hatta canlıların bilincinden başka bir şey değilsiniz. O bilinçler size akıyor: sizin izin verdiğiniz kadar. İşte bu Allah deneyimidir.

Benim bilincim de bana ait değildir, 40 bilincin toplamıyım ben. Eğlenerek yürüyor, ciddiyetle kendimi terbiye ediyor, yola layık olmaya çalışıyorum.

Umuyorum, edebimle...

Yerine göre "kul," yerine göre "Allah" sıfatıyla.

Kendimden kendime.

 16:59
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2068884
Aktif: 57
Bugün: 889
Dün: 2033

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi