"Amatör Spor Haftası" Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi İlimizde "Amatör Spor Haftası" Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi Gen&cce...           • Vekilden Iğdır'da Sağlıkta Yaşanan Mağduriyetler İçin TBMM Araştırması HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik, Iğdır’da çeşitli branşlarda Uzman Doktor eksi...           • Azeri ve Ermeni Dışişleri Bakanları Cenevre'de Barışı Görüştüler Ermenistan ve Azerbaycan arasında kritik görüşme: Dışişleri bakanları Cenevre'de bir ara...           • ÇİFTÇİLERE 142 TON BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünün Hazırladığı Proje Ve Bügem’in H...           • ELAZIĞ KARAKOÇANSPOR’U ELİ BOŞ GÖNDERDİK: 5- 0 Alagöz Holding Iğdırspor, ilk yarı ağır bir tempoyla başladı. Sahada ilk yarının son dakkasın...           • EBRU VE DERİ İŞLEME SANATI SERGİSİ AÇILDI Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Iğdır Ün...           • PSİKOLOJİNİZ KIŞA NE KADAR HAZIR? Mevsimsel Depresyon için 7 Basit Tüyo Toplum arasında daha çok bahar depresyon...           • Iğdır SGK‘dan Rehberlik Faaliyetleri İle İlgili Bilgilendirme Sosyal güvenlik sistemi vatandaşlara hayatları boyunca sağlık hizmeti vermeyi, asgari bir gel...           • STK TEMSİLCİLERİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Müdürü Ercüment Gü...           • SİNAN OĞAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI 2023 seçimlerine adım adım yaklaşılırken adayların kim olacağı merak ediliyor. Daha ön...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

En Son Haber Videoları

Mahsa Amînî’nin Öldürülmesi Iğdır’da Protesto Edildi

CHP’nin 99'uncu Kuruluş Yıl Dönümü Iğdır’da Kutlandı

Kadınlar Semra Güzel'in Tutuklanmasını Protesto Etti

Üç Ülkeye Komşu Iğdır'da Kapılar Neden Kapalı?

Vekil Eksik: Iğdır Kayyumu Usulsüzlük İddialarını Cevaplamıyor Bile

Iğdır İHD: Barışa İhtiyacımız Var!

Iğdır HDP: Barışın Aydınlığı Savaşın Karanlığını Yenecek

Kavun Üretsicisi İsyanda: 'Zarar Ediyoruz'

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk Iğdır'daydı: Boyun Eğmedik, Eğmeyeceğiz

HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Süleyman Serhat:Mutlaka Kazanacağız

Iğdır’dan Kürtçe Öğretmenleri İçin Çağrı: 200 Ek Atama Yapılsın

Son Videolar

Kul Yusuf Kümbeti
3788 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3579 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4175 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3429 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3996 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3942 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3578 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Feto'nun Sümüklü Böcekleri - Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr.

Feto'nun Sümüklü Böcekleri

Yazar: Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr. |  Tarih: 15 / 09 / 2022 |  Yazı Okunma: 173


Ders alınmazsa, her hata bir sonraki hatanın virüsü olur. Sadi Şirazi

Ne güzel demiş Sadi,FETO dan ders alınmadığı için  bu gün bu Tarikat ve Cemaat virüsü devleti ve toplumu sarmıştır.İnsanların ibadetine ve yaşam biçimine müdahale ederek ha bire fetva veriyorlar.Ölüm tehditleriyle yasaklarla topluma ayar veriyorlar.

Bir terör örgütü olan Hizb-ul Tahrir, faaliyetleri yasaklanmış olmasına rağmen, ülkede etkinliklerini sürdürüyor ve hilafet propagandası yapmaktalar.

Devlet kurumlarına el atan ve şirketleşen tarikat ve cemaatler insanların dini duygularını sömürmeye devam ediyorlar,

İşte, Cemil Çiçek’in bu konuda söyledikleri;“FETÖ'den sonra gördük ki, bir kısım yapılar çıkar elde etmeye, servet biriktirmeye, evleti yönetmeye, becerebilirse ele geçirmeye çalışıyor” diyen Çiçek, kimi dini grupların kayıt dışı ekonomi oluşturduğunu belirtmektedir.

 FETO, Çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi. Ahlaksızca ve uydurma belgelerle bir çok bürokratı mağdur etti ve lekeledi.

FETO ye ait ağı oluşturarak, imtihan soruları çalındı. Kârı-Koca ve akrabalar tam puan aldılar. İnsanların emeği çalındı.Soruşturmalarda şüpheliler ortadan kayboldu.

Gezi protestoları sırasında, çadır kuranların, çadırlarını FETO ya bağlı polisler tarafından yakıldı.

FETO/PDY çirkef amaçları uğruna kul hakkına tecavüz etmişlerdir.Kendilerine biat etmeyenlere karşı iftira ve kumpas silahını kullanmışlardır. Bu ahlaksızlıklarını da güya hizmet uğruna yaptıklarını ifade etmişlerdir.

FETO ya her zaman hain dedik, baskılara rağmen, FETO’nun rol yaptığını, yalandan ağladığını ve samimi din adamı olmadığını söyledik. Hiçbir zaman hoca efendi demedik. Bu nedenle sümüklü böceklerin hedefi haline geldik.

FETÖ’nün hakim olduğu zaman onun sümüklü mendilini yalayanlar, şimdi ona küfrederek tekrar siyasi ve ekonomik olarak borularını ötürüyorlar.

Bu sümüklü böcekleri gördükçe ve dinledikçe midemiz bulanıyor ve iğreniyoruz, siz sümüklü böcekleri nefretle takip ediyoruz.

Tarikat ve cemaat mensupları kadının nasıl dövüleceğine dair fetva veriyorlar. Edebiyata ve sanata tükürüyorlar, müziği yasaklıyorlar. Bunlar dinle ilgili kutsallığı da çürüttüler,

Din tüccarları ve temiz insanları Allah ile kandıranları eleştirdiğimizde, dinsizlikle ve din düşmanlığı ile suçlanıyoruz.

Oysa asıl din düşmanlığı, hırsızlığı,yolsuzluğu,yalan ve iftirayı din adına meşru görmek ve üstünü kapatmaktır.

Cemaatler kişinin bilincini yok ederek, kendilerine biat ettirirler.Ancak bu şekilde kalabalıkları kendilerine bağlıyorlar. Bunu da siyasette pazarlık konusu yapıyorlar ve siyasi güç devşirirler.

Cemaatler devlet kurumlarında yer almaktalar.FETO olayından sonra bu cemaatlere güvenmek mümkün mü? Bunların devleti ele geçirme hedefleri olmayacak mı?

Ekonomik olarak güçlenen bu oluşumların ileride siyasi talepleri olmayacak mı? Bu dini kuruluşlar devletin demokratik,laik yapısına  zarar verme3yecek mi ?

Cumhuriyet döneminde yasaklanan bu tarikatlar yer altına indiler.Oysa Osmanlıda düzenin en önemli kurucu unsuru İslam dı. İttihatçı kadroların iktidarında devletle din arasına mesafe girdi.Bu cumhuriyetle devam etti.Laiklik ilkesi ile İslam devletin ideolojisi olmaktan çıktı.Bu doğrultuda Tekke,medrese,zaviye,tarikat ve vakıflar kapatıldı.Dini faaliyetler DİB ve MEB na bırakıldı.

1950 yılından sonra, dış konjonktür etkisiyle değişim başladı.Sovyetlere karşı ve komünizm gelecek diye ABD nin  de teşvikiyle tarikat ve cemaatler hortladı.

Siyasi partilerin oy hesapları ile tarikat ve cemaatler merkeze taşındı.Bu kuruluşlar yol aldıkça dini de araç olarak kullandılar.2010 yılından sonra başta Cumhurbaşkanlığı,ordu,istihbarat,emniyet,milli eğitim ve her kurumda boy verdiler.

Yozlaşan tarikat ve cemaatler baskı gruplarına,şirketlere ve siyasi gruplara özendiler.FETO ve benzeri cemaatlerin başında bulunanlar,ben olmazsam tarikat ve cemaat yok olur,tarikat ve cemaat olmazsa  İslam yok olur,mesajını verdiler.

Büyük yalanları tekrarlayarak, yalanı gerçek sanan iftiracı, troller ordusu oluşturdular.Tarikat ve cemaat gibi dini teşekkülleri değişime davet etmek gerçekçi değildir.

Demokratik bir anayasa ile bunlar devletin denetimine alınmalı veya tamamen kapatılmalıdırlar.

14:06
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2300682
Aktif: 14
Bugün: 684
Dün: 1018

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi