Eğitim-Bir-Sen ve STK’lar: Ali Kıran Baş Kesen Müdür İstemiyoruz!!! “Aralık ilçe Milli Eğitim Müdürü’nün yeni atanan öğret...           • Düşünce Otağı 'Türkiye’de Dünden Bugüne Eğitim' Sürecini Konuştu Her hafta farklı bir konuyla, kültür, sanat ve edebiyat dünyamıza ışık tutan Iğdır ...           • Vali, Rektör ve MTA Ekibinden Lahar Çökelleri ve Aralık’a Teknik Gezi Vali Turan, Rektör Alma ve MTA Ekibinden Ağrı Lahar Çökelleri ve Aralık’a T...           • Iğdır DBP ve Yeşil Sol Parti'den Kamuoyuna... Basına ve kamuoyuna... AKP ve MHP zihniyetinin bir sonucu olan kayyum politikasıyla yönetile...           • Psikolojinizin Tadını Kaçırmayın! Fazla Şeker Tüketmek Depresyona Neden Oluyor!   Bazen bir kaşık tatlı yediğimizde bile...           • Dr. Öğr. Üyesi Yiğit’in Projesi, TÜBİTAK’tan Destek Aldı Iğdır Üniversitesi akademik personellerinden Dr. Öğr. Üyesi Aybek Yiğit’in y&...           • TBB Başkanı Erinç Sağkan Iğdır Barosu'nu Ziyaret Etti Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim Kurulu Sayman ...           • Uyuşturucu Operasyonunda 40 Kişi Tutuklandı Iğdır’da son 1 yıl içerisinde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen ope...           • Azerbaycan'ın Terörle Mücadelesine Destek Açıklaması... Türkiye'deki Azerbaycan derneklerinden Azerbaycan'ın terörle mücadelesine destek a&...           • Serdar Ünsal: "Ermeniler Akıllanmıştır İnşallah " Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Son Haber Videoları

Eğitim-Bir-Sen ve STK’lardan Mobbing Tepkisi

CHP Kadın Kollarından Okullara Ücretsiz Öğün çağrısı!

Iğdır'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu: Süslüyüz, Özgürüz, Bisikletliyiz

İl Başkanı Ayaz: 'Iğdır Belediyesini Örgüte Teslim Etmeyeceğiz'

Bu Görüntüleri İlk Kez Göreceksiniz: Ağrı Dağı Iğdır Rotası

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ilimizi ziyaret etti 

Ekrem Baydar'dan yaşanmış Iğdır fıkraları

Iğdır’dan Kürtçe Öğretmenleri İçin Çağrı: 200 Ek Atama Yapılsın

Son Videolar

Kul Yusuf Kümbeti
4186 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3923 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4573 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3665 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
4497 İzlenme, 0 Yorum

Feto'nun Sümüklü Böcekleri - Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr.

Feto'nun Sümüklü Böcekleri

Yazar: Yusuf YILDIRIM Em.İl.Trm.Mdr. |  Tarih: 15 / 09 / 2022 |  Yazı Okunma: 232


Ders alınmazsa, her hata bir sonraki hatanın virüsü olur. Sadi Şirazi

Ne güzel demiş Sadi,FETO dan ders alınmadığı için  bu gün bu Tarikat ve Cemaat virüsü devleti ve toplumu sarmıştır.İnsanların ibadetine ve yaşam biçimine müdahale ederek ha bire fetva veriyorlar.Ölüm tehditleriyle yasaklarla topluma ayar veriyorlar.

Bir terör örgütü olan Hizb-ul Tahrir, faaliyetleri yasaklanmış olmasına rağmen, ülkede etkinliklerini sürdürüyor ve hilafet propagandası yapmaktalar.

Devlet kurumlarına el atan ve şirketleşen tarikat ve cemaatler insanların dini duygularını sömürmeye devam ediyorlar,

İşte, Cemil Çiçek’in bu konuda söyledikleri;“FETÖ'den sonra gördük ki, bir kısım yapılar çıkar elde etmeye, servet biriktirmeye, evleti yönetmeye, becerebilirse ele geçirmeye çalışıyor” diyen Çiçek, kimi dini grupların kayıt dışı ekonomi oluşturduğunu belirtmektedir.

 FETO, Çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi. Ahlaksızca ve uydurma belgelerle bir çok bürokratı mağdur etti ve lekeledi.

FETO ye ait ağı oluşturarak, imtihan soruları çalındı. Kârı-Koca ve akrabalar tam puan aldılar. İnsanların emeği çalındı.Soruşturmalarda şüpheliler ortadan kayboldu.

Gezi protestoları sırasında, çadır kuranların, çadırlarını FETO ya bağlı polisler tarafından yakıldı.

FETO/PDY çirkef amaçları uğruna kul hakkına tecavüz etmişlerdir.Kendilerine biat etmeyenlere karşı iftira ve kumpas silahını kullanmışlardır. Bu ahlaksızlıklarını da güya hizmet uğruna yaptıklarını ifade etmişlerdir.

FETO ya her zaman hain dedik, baskılara rağmen, FETO’nun rol yaptığını, yalandan ağladığını ve samimi din adamı olmadığını söyledik. Hiçbir zaman hoca efendi demedik. Bu nedenle sümüklü böceklerin hedefi haline geldik.

FETÖ’nün hakim olduğu zaman onun sümüklü mendilini yalayanlar, şimdi ona küfrederek tekrar siyasi ve ekonomik olarak borularını ötürüyorlar.

Bu sümüklü böcekleri gördükçe ve dinledikçe midemiz bulanıyor ve iğreniyoruz, siz sümüklü böcekleri nefretle takip ediyoruz.

Tarikat ve cemaat mensupları kadının nasıl dövüleceğine dair fetva veriyorlar. Edebiyata ve sanata tükürüyorlar, müziği yasaklıyorlar. Bunlar dinle ilgili kutsallığı da çürüttüler,

Din tüccarları ve temiz insanları Allah ile kandıranları eleştirdiğimizde, dinsizlikle ve din düşmanlığı ile suçlanıyoruz.

Oysa asıl din düşmanlığı, hırsızlığı,yolsuzluğu,yalan ve iftirayı din adına meşru görmek ve üstünü kapatmaktır.

Cemaatler kişinin bilincini yok ederek, kendilerine biat ettirirler.Ancak bu şekilde kalabalıkları kendilerine bağlıyorlar. Bunu da siyasette pazarlık konusu yapıyorlar ve siyasi güç devşirirler.

Cemaatler devlet kurumlarında yer almaktalar.FETO olayından sonra bu cemaatlere güvenmek mümkün mü? Bunların devleti ele geçirme hedefleri olmayacak mı?

Ekonomik olarak güçlenen bu oluşumların ileride siyasi talepleri olmayacak mı? Bu dini kuruluşlar devletin demokratik,laik yapısına  zarar verme3yecek mi ?

Cumhuriyet döneminde yasaklanan bu tarikatlar yer altına indiler.Oysa Osmanlıda düzenin en önemli kurucu unsuru İslam dı. İttihatçı kadroların iktidarında devletle din arasına mesafe girdi.Bu cumhuriyetle devam etti.Laiklik ilkesi ile İslam devletin ideolojisi olmaktan çıktı.Bu doğrultuda Tekke,medrese,zaviye,tarikat ve vakıflar kapatıldı.Dini faaliyetler DİB ve MEB na bırakıldı.

1950 yılından sonra, dış konjonktür etkisiyle değişim başladı.Sovyetlere karşı ve komünizm gelecek diye ABD nin  de teşvikiyle tarikat ve cemaatler hortladı.

Siyasi partilerin oy hesapları ile tarikat ve cemaatler merkeze taşındı.Bu kuruluşlar yol aldıkça dini de araç olarak kullandılar.2010 yılından sonra başta Cumhurbaşkanlığı,ordu,istihbarat,emniyet,milli eğitim ve her kurumda boy verdiler.

Yozlaşan tarikat ve cemaatler baskı gruplarına,şirketlere ve siyasi gruplara özendiler.FETO ve benzeri cemaatlerin başında bulunanlar,ben olmazsam tarikat ve cemaat yok olur,tarikat ve cemaat olmazsa  İslam yok olur,mesajını verdiler.

Büyük yalanları tekrarlayarak, yalanı gerçek sanan iftiracı, troller ordusu oluşturdular.Tarikat ve cemaat gibi dini teşekkülleri değişime davet etmek gerçekçi değildir.

Demokratik bir anayasa ile bunlar devletin denetimine alınmalı veya tamamen kapatılmalıdırlar.

14:06
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2562056
Aktif: 12
Bugün: 421
Dün: 2699

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi