Kanser Depresyona Neden Oluyor Psikolojik Etkileri Göz Ardı Edilmemeli Kanserin Psikolojik Etkileri Göz Ardı Edilmemeli 4 Şubat Dünya Kanser Günü ka...           • "Kitap İyileştirir" Kampanyasına Kitap Bağışları Sürüyor Cezaevine Iğdır Aile Ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Bünyesinde Kalan &Cced...           • Iğdırlı KHK’li İşçi Seçime Giden Muhalefetten Adım Bekliyor 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir gecede yüzbinlerce kişi KHK ile işlerinden i...           • Azerbaycan Büyükelçiliğine Yapılan Terör Saldırısı En Ağır Cinayettir' İsrail Güvenlik Akademisi: "Tahran'daki Azerbaycan Büyükelçiliğine düze...           • Yeşil Karıncalar Doğunun Çukurovası Iğdır'da Aralıksız Çalışıyor "Yeşil Karıncalarımız Doğunun Çukurovası Iğdır İlinde Aralıksız Çalışıyor" Tarım ve...           • DAP’ın 2023 Yılında Destekleyeceği Projeler Açıklandı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdares...           • 2023 Yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yer ve Güzergâhları Duyurusu Iğdır’da 2023 Yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yer ve Güzerg&...           • Türk-İş: Açlık Sınırı İlk Ayda Asgari Ücreti Geçti Türk-İş'in araştırmasına göre, yılın ilk ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı 8 ...           • Kış Depresyonuna Girmeden Zayıfla! Kış mevsimi, diyet için en ideal zamanlardan biridir; ancak ah bir de şu kış depresyonu olm...           • İstanbul Iğdırlılar Dernek Başkanı Cafer Kılıç Güven Tazeledi Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile gid...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

En Son Haber Videoları

Iğdır Merkeze Yılın İlk Karı Yağdı

Deva Partisi Iğdır'da Eylem Planını Anlattı

İYİ Parti İl Başkanı: Baskı altındayız

Öğretmenlerden 'Kürtçe Derslerini Seçin' Kampanyası

Bastonlu Amcaya Dikkat! 

Roboskî'de Katledilen 34 Kişi Anılıyor

Iğdır’dan Kürtçe Öğretmenleri İçin Çağrı: 200 Ek Atama Yapılsın

Son Videolar

Kul Yusuf Kümbeti
3915 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3669 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4293 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3489 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
4145 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
4034 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3675 İzlenme, 0 Yorum

Ben Türk Tabipler Birliğini Neden Sevdim -

Ben Türk Tabipler Birliğini Neden Sevdim

Yazar:  |  Tarih: 06 / 11 / 2022 |  Yazı Okunma: 135


Güzel insan seviyorum ben; cismen değil, ruhen. Içi dışı bir olacak, yalansız, dolansız, abartısız. Kendini farklı gösterme gayretinde olmayacak, ne olduğundan fazla, ne de eksik. Giyimiyle, kuşamıyla, düşüncesi ile sade olacak. Hiç bir "izm "in kölesi olmayacak, tapınmayacak yıkılmaz zannettiği kaleler e,herkese eşit olacak, esnek olacak, değişebilecek, dönüşebilecek.

Fikirlerin esaretine girmeyecek; akıl süzgecinden geçirecek, analiz edecek, sentezleyecek, içine sevgi katacak. Hamuru yumuşak olacak, Ota bok a ağlayabilecek mesela. Her şeyi kendine dert edecek, haksızlığa, zulme, baskıya boyun eğmeyecek. Yanlış a yanlış; doğruya doğru diyebilecek. Onurlu, namuslu, dik duracak. Namusu bacak arasına indirgemeyecek. Güç hesabı yapmayacak, rüzgâr n evirdiği yönde olmayacak başı. Bedel ödeyebilecek yüreği olacak, yaptığından pişmanlık duymayacak.

Kanatları kırık kuş gibi savrulabilecek, sevdalara düşecek, kocaman yüreğine her şeyi sığdırabilecek. İnsani, hayvanı, ağacı, nehri; doğayı yani yaşadığımız dünyayı. Devrimci ruha sahip olacak aklı fikri değiştirmekte, dönüştürmekte, düzeltmekte, daha nasıl faydalı olabilirim de olacak. Azla yetinmeyecek, sorgulayacak daha güzel bir dünya varken bana reva gördüğünüz bumu diyebilecek. Hiyerarşilerin tümüne karşı duracak, üstünlüğü yok sayacak. Ne ebeveynin çocuğa, ne kadının erkeğe, ne Zenginin fakire, ne de hocanın eğitimsiz kara cahiline.

Ben en çok Türk Tabipler Birliği nin Kadın Hekimlerini sevdim. Kadın Yaratılış dan  karışıktır. Duyguları, hormonları, yaşadıkları, yasayamadıkları, hayalleri, geçmişi, yaratma duygusu yönetir kadını. Bu evrimsel bir bağıştır, doğanın kadına lütfudur.

Nietzsche in üstün insanının tarifidir kadın. Ve Kadın Kadının kurdudur. Kendi cinsinden başkasını rakip görmez. Ama bakıyorum TTB in kadınlarına da, çoktan yıkmış aşmış tüm kavgaları. Profesörü ile pratisyeni arkadaştır. Ne pratisyen profesörü yüceltir ne de profesör pratisyeni küçümser.

Çünkü ortak bir hedef için kolektif bir mücadele vardır. Herkesin fikri değerlidir, tüm yorumlar önemsenir, yan yana yürünür, kaprisler, kompleksler, devasa ego lar yoktur onların arasında. Ben yaptım sen yaptın kavgası yoktur çünkü BİZ vardır.  Aslan gibi yürekli, mert, korkusuz mücadeleci kadınlar dır.  Ben o kadınları çok sevdim ve o kadınlar ki bana TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNİ ve onun sağlam çizgisini, onurlu duruşunu çok sevdirdi.

15:16
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2379780
Aktif: 10
Bugün: 156
Dün: 1358

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi